Duplicate meta description

Cred44

Active Member
Registered
Full Member
Am aceasta problema in WMT pe care va rog sa ma ajutati s-o rezolv

Screenshot_1.png

Deocamdata sunt 6 pagini care sunt marcate ca avand duplicat la descriere, dar pe masura ca numarul acestora se va mari, cu siguranta vor fi mult mai multe.
Mentionez ca apare duplicata meta deascrierea site-ului. Am cautat pe net, am facut ceva modificari in pluginul de SEO ieri parca, dar doream sa aflu si parerea voastra.
 
Ce platforma folosesti ?
Sunt 6 pagini in platforma ta care au acelasi meta descriptions. Iti recomand canonical url si sa verifici pagina de search, deobicei acolo este duplicated meta description
 
Wordpress
iar duplicat metadescriere apare la paginile de genul siteulmeu.com/page/2/, siteulmeu.com/page/3/, etac
 
Nu cred ca am rezolvat partea asta. Eroarea la mine este legata de metadescrierea duplicata pentru paginile de navigatie pe care le genereaza automat tema odata ce numarul postarilor creste.
 
Pai problema este ca folosesti aceiasi descriere wide pe blog. La pluginul care il folosesti ai optiunea sa genereze automat descriere care va fi unica la fiecare articol, categorie, etc.
 
Sincer, nu stiu unde sa pun bifa astfel incat metadescierea din homepage sa nu se propage si pe navipage.
 
Loading...
Back
Sus