Droppshipping pe instagram - idei ?

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Salut,

Pe la inceputul lunii noiembrie 2018 am inceput un cont de instagram pe care speram sa il monetizez eventual.

Acum am ajuns la 25k urmaritori (categoria citate) cu un minim de 2k likes la postare si un minmim de 100 comentarii, cum nu prea am gasit oferte placute pentru mine de monetizare.. Promovari nu prea vrea lumea platite, iar affiliate nu gasesc ca lumea pentru traficul din ro.

M-am gandit sa imi deschid un shop online unde fac dropshipping de pe aliexpress la huse si chestii de genul, unde imi pun 2-3$ la produs (sunt unii vanzatori pe aliexpress care fac huse/tricouri personalizate).

Pentru cei care au shop online, ce imi recomandati sa folosesc ? Sunt complet incepator.

Vreau ceva simplu, fara complicatii, omul intra, isi pune adresa, da comanda, banii imi vin pe paypal sau card, iar eu apoi cumpar manual de pe aliexpress si setez adresa lor de livrare.

Ce as putea folosi ? nici sa nu foloseasca prea multe resurse. E preferabil sa nu depaseasca bugetul de 50$ toata setarea cu tot cu cumpararea domeniului, pentru ca nu stiu nici pe astia in cat timp as putea sa ii recuperez.
Cum am spus, sunt complet incepator, orice sfat e binevenit.

Accept si alte idei de monetizare.
 
Ultima editare:
Am incercat si eu dropshipping.
Sincer, acum mai toata lumea stie de asa ceva. Vezi magazine deschise peste tot cu absolut ori ce.
Trebuie sa ai foarte mult trafic, cand zic foarte mult, ma refer la foarte mult :))
Nu numai instagram, foloseste si facebook, twitter, etc. Tot ce inseamna social media.
Si dupa ce vezi ca ai investit 50 euro in prima luna+ alti 30 euro/luna+ timp care il puteai folosi pentru totul altceva si tu vinzi 2-3 huse/luna, nu iti mai prea vine.
Daca vrei sa ai un magazin care atrage mai multe atentii. Cauta o alta tema gen tehnologie, ceva ce nu se vinde peste tot.


Sper ca te-am ajutat cu ceva.
 
Si dupa ce vezi ca ai investit 50 euro in prima luna+ alti 30 euro/luna+ timp care il puteai folosi pentru totul altceva si tu vinzi 2-3 huse/luna, nu iti mai prea vine.
Nu stiu, ma gandeam la ceva gen woocommerce si pus pe un hosting de ala de 12$ pe an, pentru ca nu o sa am asa de mult trafic. Doar ca nu stiu cat de rentabil e
 
Daca ai trafic din ro si chiar europa dropshiping de pe aliexpress nu se merita. Durata de livrare este prea mare. La noi cloentul asteapta max 2-3 zile dupa un produs.
Dar daca vrei poti folosi shopify si oberlo pentru a importa produse de pe alliexpres.
 
Ai putea sa mai ai putina rabdare si sa-ti mai cresti putin contul de instagram. In momentul de fata 25k nu mai inseamna asa mult ca in trecut. Fa-ti si pagina pe facebook, tot pe aceiasi tema si continua sa cresti, si cel mai important lucru, inarmeaza-te cu rabdare ...

P.S. Totusi cu 50$ poti incerca si de pe acum, nu e un capat de tara daca o sa pierzi aceasta suma. Mai rau ar fi sa nu ai succes si sa te descurajeze pe viitor, asta ar fi adevarata pierdere ...
 
Totusi cu 50$ poti incerca si de pe acum, nu e un capat de tara daca o sa pierzi aceasta suma.
Asta ziceam si eu
Mai rau ar fi sa nu ai succes si sa te descurajeze pe viitor, asta ar fi adevarata pierdere ...
Nu ma las eu descurajat asa de usor :D ... Dar parca as incerca ceva, pentru ca incepe sa mi se ia doar sa postez si sa nu se intample nimic, sa fac si eu macar de o bere pe luna :)

Cu woocommerce cred ca as iesi cel mai bine, intr-un an tot imi scot banii zic eu..

La noi cloentul asteapta max 2-3 zile dupa un produs.
Da, dar eu am creat un fel de legatura cu urmaritorii, le raspund la toti la mesaje, comentarii, la unii care comenteaza mai dau si likes, e o legatura mai personala si cred ca as putea sa o intind pana vine de pe ali, sau mai bine spus .. Sper :D
 
Ultima editare:
Vinde postari. Eu am facut cu un cont de 12-13k pe nisa travel peste 1k euro. Poti incerca shoutcart, cand adaugi contul trece urmaritori majoritatea din usa sa uk. Scrie in bio ca vinzi postari sau contacteaza clienti pe insta care crezi ca se potrivesc cu nisa ta. Eu de obicei primesc 2-3 cereri pe saptamana de shoutout pe insta
 
Vinde postari. Eu am facut cu un cont de 12-13k pe nisa travel peste 1k euro. Poti incerca shoutcart, cand adaugi contul trece urmaritori majoritatea din usa sa uk. Scrie in bio ca vinzi postari sau contacteaza clienti pe insta care crezi ca se potrivesc cu nisa ta. Eu de obicei primesc 2-3 cereri pe saptamana de shoutout pe insta
Am incercat cu shoutcart si au zis ca nu le indeplinesc cerintele.. Cred ca din cauza limbii si nisei.. (Nu pot deja sa mai schimb de unde sunt urmaritorii, doar daca mi-as schimba username-ul)

Cat despre companii, am facut odata si mi-am luat teapa, toti vor intai sa vada rezultatele si apoi sa te plateasca. Dar o sa mai incerc, unul nu inseamna toti.
 
Credeti ca pachetul NS-ALPHA de la nshost.ro ar putea tine un website wordpress cu woocommerce care sa aiba zilnic 200-300 vizitatori ? Planuiesc sa adaug 3-5 produse in total pe el.

Am auzit ca woocommerce face website-ul mai "greu", dar nu si cat de "greu" .. nu as vrea sa ma trezesc cu site-ul cazut la 300 vizitatori pentru ca ma zgarcesc de cativa euro in plus

3218
 
Cand vine vorba de shop online personal prefer sa platesc ceva in plus dar sa fiu sigur ca imi va functiona bine atat la 100 unici cat si la 50000 unic, pentru ca in ziua de maine daca trebuie sa migrezi poti pierde foarte mult, mai ales daca ai ceva comenzi pe el.
Daca esti serios in proiect, atunci iti recomand un server Promotie - Server dedicat 8 core si 8GB RAM 13 euro
Dai 13 euro pe luna dar stii ca toate resursele sunt ale tale, plus merge foarte bine.
 
Loading...
Back
Sus