Dreptul la replica pentru exclusiv24.net

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa ce am postat Inselatorie pe exclusiv24.net la advertoriale si publicitate zilele trecute, astazi am primit doua mesaje care le voi reda mai jos.
In aceste mesaje se spune ca totul este o calomnie si ca eu @AlexH nu ma pricep.
Primul mesaj este trimise de userul @Deutza care sistemul automat de spam a trimis contul spre aprobare pentru ca este suspect de spam. Am aprobat contul.
G9Mrev6.png

Mai jos aveti mesajul:
WeNnleB.png


Apoi la 20 minute am primit un alt mesaj de la adminul exclusiv24.net.
Pe7gtH0.png


In topicul in cauza aveti cateva unelte unde m-am informat legat de PR la site.
Daca cineva pe aici se pricepe mai bine este liber sa verifice si apoi sa posteze mai jos, inclusiv sursa.

Adminul la exclusiv24.net este liber sa prezinte orice informatie care sa-i sustina cazul si sa arate ca eu am gresit.
Daca se dovedeste ca m-am inselat atunci voi edita sau chiar sterge acele topicuri, dar ma indoiesc ca se va intampla acest lucru.

De retinut:

Cand e vorba de PR, SEO singura sursa care conteaza in acest domeniu este google. Pot fi N site care sa arate ca un site are PR10 dar daca google spune ca are PR0 atunci google are dreptate.

De ce doar google conteaza?
Pentru ca atunci cand vinzi un link, trafic, articole, clientul X se astepta un o rakare buna din partea google pentru ca TU, adminul la site ii spui ca a tau site are PR 5.
In fata google site tau are PR 0, iar la final nu ajuti cu nimic clientul, ci din contra ii faci mai mult rau. Pentru mine acest lucru este inselatorie/scam.

PR-ul de 2 ani este luat in cosiderare de google doar pe plan intern si de accea nu a mai fost nici un update la acesta.
Legat de autoritate vedeti aici:
ZpE8C1S.png


Pe forum am scris cateva articole legat de autoritate domeniu si cum functioneaza ea.

Ultimul mesaj de a adminul exclusiv24.net
JYTnhec.png



Va las pe voi sa decideti cine are dreptate si adminul site-ului in cauza este rugat sa isi prezinte dreptul la replica.
Acuzatiile cu procese si altele de genul acesta nu isi au rostul, cel putin in acest caz unde o sa pierdeti foarte usor.

 
@AlexH sper sa ajute pozele de mai jos. Poate cei de la exclusiv24 ar trebuii sa puna mana sa citeasca o carte (tutorial) despre SEO fiindca Google "face regulile" .


2h4w01k.png

2rw8gns.jpg
 
Stii cum se spune, nu esti "in business" pana nu te da cineva in judecata.
Y8BqfZn.png

Trecem peste greselile din mail. Mai e chestia cea mai importanta in pasajul de pe https://en.wikipedia.org/wiki/PageRank#History si anume "The word(Pagerank) is a trademark of Google", si e specificat si pe seomastering:
nQ1AP0B.png

Deci, practic nu ai facut tu "instigare la o marca", ci el se foloseste de o marca inregistrata pentru a vinde publicitate clientilor. Nu stiu ce te complici sa publici atentionari de genul, lasa-i sa cumpere si sa se arda, sa se invete minte.

In schimb, da, are ceva DA PA TF si CF site-ul. Nu are rost sa te dea in judecata, poate va intalniti voi:
7lcA869.png
 
Dupa ce am citit emailurile si posturile am cautat pe www sa vad ce informatii gasesc iar rezultatele sunt uimitoare, dar pentru inceput uite defapt cine este autorul websiteului si cu adresa publica in Sat. Basesti, Jud. Maramures .

Domain Name: EXCLUSIV24.NET
Registry Domain ID: 1832049647_DOMAIN_NET-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.publicdomainregistry.com
Registrar URL: www.publicdomainregistry.com
Updated Date: 2015-02-24T17:11:36Z
Creation Date: 2013-10-22T14:09:58Z
Registrar Registration Expiration Date: 2015-10-22T14:09:58Z
Registrar: PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com
Registrar IANA ID: 303
Domain Status: clientTransferProhibited
https://icann.org/epp#clientTransferProhibited
Registry Registrant ID:
Registrant Name: Pop Alexandru-Daniel
Registrant Organization: N/A
Registrant Street: Principala, Nr. 108
Registrant City: Sat. Basesti, Jud. Maramures
Registrant State/Province: Sat. Basesti, Jud. Maramures
Registrant Postal Code: 437030
Registrant Country: RO
Registrant Phone: +40.262268552
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email:
image.php

Deasemena Pop Daniel mai detine un website, cel putin asa scrie la el pe facebook, numit padtv.ro care este asemanator cu exclusiv24.net . Pentru mai multe informatii folositi linkurile urmatoare :

Exclusiv24.net : http://fifo.cc/8rbyoYH
Padtv.ro : http://fifo.cc/Q181gf3
 
Va multumesc pentru raspunsuri.
Pentru cine nu stie @Ovidiu Bokar lucreaza la firma mare in UK in domeniu, asa ca stie ce vorbeste.
@Shtrumphu este freelancer care este expert in analiza si seo, plus multe altele.
Va multumesc pentru raspunsuri.

Am trimis e-mail la adminul exclusiv24.net cu link catre acest topic pentru Dreptul La Replica. Din raspunsul acestuia se pare ca nu doreste.
 
Buna seara tuturor am vazut acest thret vad ca te chinui sa le faci reclama , din cate am vazut au zis autoritate mare autoritate au 40 la pagina e destul de mare iar la pr Shtrumphu are dreptate e adevarat . conform calculului au pr 5 . Asadar alex tocmai leai facut reclama , pentru asta ia legatura si spunele ca vrei sa faceti intelegere le faci reclama contra cost,problema e ca roforum sta cam rau in atoritate si chesti de seo. nivel spam foarte mare,trust mic,autoritate mica, dar in fine, Shtrumphu are dreptate e mentionat si de cei de la google asta. bafta la publicitate :)
 
Buna seara tuturor am vazut acest thret vad ca te chinui sa le faci reclama , din cate am vazut au zis autoritate mare autoritate au 40 la pagina e destul de mare iar la pr Shtrumphu are dreptate e adevarat . conform calculului au pr 5 . Asadar alex tocmai leai facut reclama , pentru asta ia legatura si spunele ca vrei sa faceti intelegere le faci reclama contra cost,problema e ca roforum sta cam rau in atoritate si chesti de seo. nivel spam foarte mare,trust mic,autoritate mica, dar in fine, Shtrumphu are dreptate e mentionat si de cei de la google asta. bafta la publicitate :)

Degeaba ai ales alt nume, esti acelasi care detine site, confom datelor de mai sus.
iiQ6mXi.png


DA la domeniu este de 30 iar PA este de 40, care in termeni SEO nu te ajuta cu nimic. Un DA/PA mare se considera ce este peste 50+. Sa ai link sau advertorial pe un site care are DA de 32, este ca si cum ai avea link pe propriul site.

Roforum este un forum nou realizat de o mana de oamenii care vor sa ajute comunitatea online din romania. Si nu am de gand sa fac reclame site-ului in cauza.
Din cate vezi roforum are scor zero la spam cand EXCLUSIV24.NET are scor 2. Si daca tu vezi asta ca reclama, atunci asa sa fie. :p
L4fMlO1.png
 
exclusiv24.net.png exclusiv24.png

Si detaliile de la exclusiv24
daca nus bune datele inseamna ca google le calculeaza prost . cei mai priceputi aveti cuvantul :)
 
Sunt un pic confuz, credeam ca vorbim de situatia exclusiv24 nu de faptul ca comparam un forum cu un site de stiri ?

@Maries Daniel Pe viitor, pune totul intrun post, nu trebuie sa faci 3 postosturi ca sa explici un singur lucru.

Deasemena, oriunde vedeti "Site worth" sau platforme care iti spune cat costa websiteul plus iti mai ofera alte tipuri de informatii sa nu le folosesiti. Motivul este pentru ca nu sunt platforme concepute sa iti zica exact detaliile, au algoritmi lor si nu tine cont de regulile Google.
 
Loading...
Back
Sus