Drama Queen

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Multa drama vad in ultima vreme si oameni foarte sensibili. Trebuie sa intelegem ca este un forum public unde fiecare isi poate exprima opinia liber si civilizat la orice postare. Pana acum am interzis comentariile la postarile de vanzare pentru a evita discutii si drama fara rost, dar voi scoate aceasta regula.

Offtopic nu se accepta dar daca intrebarea / postarea are legatura cu topicul si este facuta intr-un mode civilizat atunci nu vei fi sanctionat, chiar daca cel care a facut topicul nu ii place.
Daca vrei fara comentarii poseaza pa olx sau pe propriul site.

Nu putem trai zolati si interzice o opinie pentru simplu fapt ca nu ne place. Critica este buna si constructiva daca stii cum sa o folosesti. In loc sa urli de nervi, mai bine analizeaza fiecare critica si vezi cum le poti remedia, in special cele mai ratacioase si care te ating direct la inima.

In mediul de afaceri mereu va exista o contra oferta, concurenta si la fel este si aici. Trebuie sa te astepti la negocieri dure pentru ca fiecare incearca sa scoata un pret cat mai bun pentru a avea profit.
Acum nu va ganditi ca voi accepta comentarii de genul: Dincolo era mai ieftin, sau X nu valoreaza atat, etc.
Spui civilizat oferta ta, aduci argumente solide dece nu poti oferi pretul cerut de vanzator si tot asa. In final daca acesta accepta faceti afacerea, daca nu, treci mai departe.

O alta regula de acum la sectiunea vanzare.
Inteleg ca url nu vreti sa-l faceti public din varii motive dar orice alta informatie va trebui postat odata cu topicul. Statistici, venituri, etc. Daca nu sunt postate, voi sterge topicul si se pierd 25 credite.


Regula la cei care scriu articole:
Daca postezi oferta la articole direct la serviciul de vanzare sau la cereri job, trebuie neaparat sa pui portofoliu, articole specimen scrise de tine pentru a arata cat de bun esti.
Daca ai oferta de 100,300,500,1000 cuvinte, atunci va trebuie sa postezi cel putin articol pentru fiecare cat si pretul.
Cine nu are portofoliu, atunci sa scrie gratis 5-10 articole si apoi sa le prezinte in topic. Daca nu respecti regula, delete la topic.

Pretul cerut:
Pentru a evita raspunsuri gen Pret pe PM, Ti-am trimis PM, de acum fiecare post la vanzare trebuie sa includa pretul.
Daca nu esti sigur de pretul cerut poti specifica este gen licitatie si fiecare sa posteze pretul oferit.
Daca stii pretul cerut, atunci acesta trebuie sa fie postat in topic.



Pun aceste reguli pentru a evita intrebari sau comentarii fa rost si face procesul mai rapid. Daca tu vinzi, sau oferi un serviciu este de datoria ta sa imi oferi toate informatiile necesare fara sa fiu eu nevoie sa intreb 100 de ori pentru a ma convinge daca cumpar sau nu.


Sper ca ati inteles ideea la acest topic.
Incetati cu drama, fiti barbati, asumativa ceea ce spuneti/scrieti, acceptati critica de orice natura, incercati sa aduceti argumente pentru a va sustine opiniile.
 
Ultima editare:
Contra oferta etc etc mi se pare in regula, restul sa aberezi: ca, de ce ceri atat, ca se cauta altceva acum , nu o sa il vinzi, bafta, dar nu cred ca o sa il vinzi !
Nu mi se par critici, mi se par imbecilisme pure!

Restul regulilor mi se PRO si pentru vanzator si pentru cumparator, fiindca cu cat sti mai repede despre ce este vorba cu atat vinzi mai repede produsul/serviciul !
 
restul sa aberezi: ca, de ce ceri atat, ca se cauta altceva acum , nu o sa il vinzi, bafta, dar nu cred ca o sa il vinzi !
Se intelege ca acest tip de comentarii nu isi au rostul si imediat vor fi sanctionate.
Stiu ca este imposibil sa fii 100% on topic la o postare, dar per total sa fie ok.
 
Eu sunt de acord cu Alex in legatura cu Regula. Mi se pare ok !
 
Buna regula , mai ales pentru content writer + ar fi ok si la backlink-uri, astazi m-am lovit de backlink-uri ce ieri erau curate astazi pline de malware .. nu ar fi rau ca aceia ce posteaza in market sa doneze pentru forum ? ( asa am scapa si de teparusi ) si pentru market sa fie nevoie de mai mult de 50 postari ? parerea mea...
In cazul paginilor de facebook ce se vand un print din admin nu ar strica si multe alte balarii.
 
Loading...
Back
Sus