Download_file pt wordpress

AlexXplo

Member
Registered
Full Member
Asa cum spune si titlul, am nevoie de acest plugin neeaparat.
Ca sa va explic...

Eu detin 2 website-uri destul de mari pot spune pt moduri, fac niste banuti din adsense si mai fac si din sharing de moduri (exact ca openload sau netu.tv, doar ca sunt platite mai bine zic eu :p ).....Eh, ideea este ca pe site-urile de sharing vad ca au fost accesate de cateva mii de ori, in schimb pe site bit.ly imi spune ca a fost accesat de cateva zeci de mi.
3712

Se da websiteul asta si daca dati jos unde scrie DOWNLOAD cu verde, are un plugin DOWNLOAD_FILE.. ideea este ca am cautat undeva la 3 zile acest plugin si nu l-am gasit...

Doresc un plugin prin care sa pot pune eu butonul de DOWNLOAD, dar cu LINK si analytic, ca sa nu mai stau sa scriu manual "DOWNLOAD LINK 1 (sharemods.com)" etc.... multumesc anticipat.
 
Pai rezolvarea este foarte simpla.
Faci un custom field prin cu un plugin sau manual (cum am recomand si in al topic e bine sa vorbesti cu @Naruto9 sau @Susp3kt ) si cand postezi, adaugi doar url prin short url sau forma care vrei tu in aceal field.
Daca ti-l face custom iti poate adauga si un analitic sa inregistreze de cate ori a fost dat click pe acel bun, insa nu recomand ca storage la aceste info sa fie in db, pentru ca ti-o va incarca degeaba, ci static intr-un files.
 
Pai rezolvarea este foarte simpla.
Faci un custom field prin cu un plugin sau manual (cum am recomand si in al topic e bine sa vorbesti cu @Naruto9 sau @Susp3kt ) si cand postezi, adaugi doar url prin short url sau forma care vrei tu in aceal field.
Daca ti-l face custom iti poate adauga si un analitic sa inregistreze de cate ori a fost dat click pe acel bun, insa nu recomand ca storage la aceste info sa fie in db, pentru ca ti-o va incarca degeaba, ci static intr-un files.

Buna idee, imediat descarc custom_fields pt wordpress. Sa iti dea D-zeu sanatate
 
Loading...
Back
Sus