Dovada ca facebook asculta tot ce spui

Degeaba neaga ei ca nu arata reclame din ce discuti,degeaba minte zuck ala ca the future is privacy ,e totul o mare vrajeala,companiile astea fb google fara reclame nu ar mai exista.
 
Produsul 'facebook',google etc... atâta timp cât e gratis si le folosesti serviciile ... cred că au dreptul!
Daca cineva iti ofera gratis o garsoniera sa stai in ea fara sa platesti chirie, are dreptul sa te spioneze la dus sau in alte ipostaze intime ? Nu cred ca asa sta treaba cu drepturile ...
 
La cati dintre voi atunci cand pronuntati "ok google" sau "hey siri" se deschide telefonul? La toti? Asa credeam si eu. Atunci de ce ati avea dubii ca nu sunteti ascultati? :)))
 
Mie singurul lucru de care mi-e frica e sa nu abuzeze si de camera frontala. Atunci nu ar mai fi ok deloc ... :))
Vrei sa zici face unlock? :))
 
eu la laptop am camera din fata acoperita cu banda neagra..va recomand si voua sa faceti asta :)) nu am incredere in securitatea windows chiar daca am setari sa nu aibe acces nicio aplicatie la camera laptopului
 
Si eu am la fel, defapt am o hartie care poate fi data mai usor jos. Dar la telefoane chiar nu poti face asta, ar fi total inestetic, plus ca acolo chiar folosesti camera frontala din cand in cand ... :))
 
Eu la laptop si tv am camera acoperita si la telefon am un fel de husa care acoperă totul.
Ce poti face este sa intri la fiecare app so sa dezactivezi moc si web iar cand ai nevoie sa le activezi insa nu există siguranță ca nu le folosește pentru ca le poate activa remote fara notificare.
Va aduc aminte iar de scandalul intel care putea folosi orice calculator, laptop remote chiar daca era inchis fara ca userul sa isi dea seama.
Sau cazul Microsoft care legal folosește device tau cu Windows 10 ca sursa remote de torrent si livrare mondială de conținut.
Ori cazul Apple care dupa ce a fost descoperit a recunoscut public ca intentionat facea modele mai vechi de iPhone aa funcționeze greu pentru a obliga clientul sa cumpere noul iPhone ieșit pe piata sau ca intentionat rupea batería in doua.
In final iti dai seama ca nu ai ce face si nici opțiuni de a alege altceva.
 
Si eu am la fel, defapt am o hartie care poate fi data mai usor jos. Dar la telefoane chiar nu poti face asta, ar fi total inestetic, plus ca acolo chiar folosesti camera frontala din cand in cand ... :))
Telefon nu e problema d
Eu la laptop si tv am camera acoperita si la telefon am un fel de husa care acoperă totul.
Ce poti face este sa intri la fiecare app so sa dezactivezi moc si web iar cand ai nevoie sa le activezi insa nu există siguranță ca nu le folosește pentru ca le poate activa remote fara notificare.
Va aduc aminte iar de scandalul intel care putea folosi orice calculator, laptop remote chiar daca era inchis fara ca userul sa isi dea seama.
Sau cazul Microsoft care legal folosește device tau cu Windows 10 ca sursa remote de torrent si livrare mondială de conținut.
Ori cazul Apple care dupa ce a fost descoperit a recunoscut public ca intentionat facea modele mai vechi de iPhone aa funcționeze greu pentru a obliga clientul sa cumpere noul iPhone ieșit pe piata sau ca intentionat rupea batería in doua.
In final iti dai seama ca nu ai ce face si nici opțiuni de a alege altceva.
pai la tv de ce? din cate stiu nu exista tv cu camera integrata
 
Asta se stie de cand lumea SI pamantul ,chiar uni fac haz de ei PE tema Asta . detalii Mai Jos .Bine nu trebuie sa bagam Mana in foc pt o rata.Nu uitati toti stau la aceias Masa..

 
Loading...
Back
Sus