Dovada ca facebook asculta tot ce spui

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Inca o dovada.
Am fost in magazinul din poza unde am întrebat despre Xbox one. La 10 min ajung acasa, deschid Facebook si vad reclamă asta.
Ce dovada mai doriti.
Screenshot_20181124-191712.png

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Nu pot sa inteleg cum nimeni nu face nimic. Chiar nimanui in toata Romania asta nu ii pasa absolut de nimic din mediul online? Vad in fiecare zi numai minunatii.

Ieri sau alaltaieri Dolce & Gabbana a facut o reclama in China cu o fata de origine chineza care incerca sa manance cu betisoare mancaruri italiesti, gen imposibile de mancat cu betisoare. O lipsa de respect si o inteleg.

A doua zi toata lumea a aruncat ce aveau de la marca la gunoi si toata magazinele online nu mai vindeau un produs de la ei, inclusiv cele mici. Sunt filmari cu oameni care sterg vasul de wc cu tricouri etc. Pe langa asta in 24 de ore s-a anulat si show-ul de moda din Shangai al lui Dolce & Gabbana.

Pai ma frate, daca in 48 de ore OFICIAL directorii brandului se milogesc la propriu de China sa ii ierte...

Noi suntem niste redardati fara suparare. Chiar toata Europa. Ori asta, ori ne-am vandut absolut cu tot altora. Ca e clar ca nu avem voie sa facem absolut nimic.

BGD1337

Active Member
Registered
Full Member
Cazuri:
- vorbeam cu un prieten despre un anumit tip de telefon pe messengerul de la facebook, intru pe instagram, putin mai jos o reclama la acelasi telefon
- mi-am cumparat o pereche de casti wireless din magazin, nu am scris nimanui despre asta, cand am ajuns acasa, nici bine nu le-am desfacut ca mi-a aparut reclama tot cu o pereche de casti de la Sony (tot Sony mi-am luat si eu) insa mai scumpe ale mele

masterofpuppets

VIP Club
Registered
Full Member
VIP Club
Dar nu cred ca e ceva iesit din comun, adica, singuri va da-ti acceptul in proprile device-uri, atunci cand setati permisiuni de locatie, microfon, galerie, aparat foto si asa mai departe, treaba asta nu pare legala dar este legala cu acordul fiecaruia. Plus ca, google si facebook sunt firme private, care isi fac termene si servicii dupa cum le este lor bine. Daca te duci cu treaba asta la vreo institutie de stat caruia sa ii ceri sa ceara explicatii, iti vor spune sa nu mai folosesti facebook sau google. Ati uitat ca institutiile de stat din USA sau strofocat sa il acuze pe Mark una alta, si ce au rezolvat? Atata timp cat facebook din umbra va fii in continuare condus de masonerie, incepand de la "violarea intimitatii" pana la super controlul de informatii, astea nu vor disparea, ci vor fi imbunatatite.

kLande.

Active Member
Registered
Full Member
@masterofpuppets , Da, dar e aiurea partea asta cu inregistrarea vocala, mai ales ca tu dai accept la microfonul ala pt. al folosi in cu totul alte scopuri. Pt. cautari normale mi se pare ok. Dar oricum sunt si plusuri si minusuri, pana la urma noi nu suntem asa importanti incat sa ne spioneze personal, si suntem folositi doar pt. reclame. Iar fara aceste trucuri nu ar mai putea face ca reclama advertiserului sa ajunga exact la cine trebuie, iar vizitatorul la randul lui primeste reclama la un produs de care a fost sau este interesat ...

P.S. @AlexH , Merge treaba pe tinder ? :))

GoldMember

Member
Registered
Full Member
A fost demonstrat de unul care facea stream ca se asculta, de google. A doua oara a facut fara stream, si nu a mers. Nu stiu de facebook, ca nu-l folosesc mai deloc, si sincer cand il deschid nu vad reclame cum spuneti voi. Totusi reclamele sunt din cand in cand targetate in functie de ce se vorbeste in incapere. Am patit de nenumarate ori si de fiecare data am ramas perplex.

Legislatia din romania este de "hai prietene fa pasi" asa ca ce sa faci, cui sa te plangi .... ANPC ? sau cum ? si cum dovedesti ? Asta e problema cea mai mare ....

Reclama

Loading...

Reclama Ta Aici

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus