Doua conturi paypal

stely20

Active Member
Registered
Full Member
Salut , am și eu o întrebare momentan am un cont de PayPal (neverificat ) , mai pot face încă un cont PayPal (verificat,sa atașez card bancar la cont) ? Va mulțumesc
 
In teorie da, daca il poti verifica pe ce-al de-al doilea. Problema e sa nu ai vreo restrictie aplicata pe primul, care-ti va retine adresa. Cel mai bine daca nu ai primul cont verificat e sa modifici adresele si tot ce tine de el ca sa nu se bata cap in cap cu al doilea, apoi poti sa iti faci de la zero al 2-lea cont pe care sa-l verifici.
 
Poti avea cate conturi paypal vrei, singura diferanta este ca nu poti folosi acelasi card la toate dar se poate nume, adresa, etc. Eu detin 4 conturisi toate verificate.
 
same aici detin doua conturi de afacerist cu doua carti de credit diferite .pot trimiti bani de la unul la altul fara problema .acelas nume ,diferite email .Curand va fi foarte usor sa iti faci cont de paypal verificat. cnp in italia il poti face online(se poate calcula fictiv) iar visa electron postpay curand va fi digitala.Sa vezi atunci ce scamuri se vor face pe ebay si alte situri ...
 
Salut.
A avea mai multe conturi pe acelasi nume nu e o idee buna,in multe cazuri.
Mare atentie de la cine primiti bani si cum primiti , si sa va pastrati pt 6 luni dovada ca ati livrat produsele (conversatiile de pe chat nu sunt luate in considerare).
Daca un rauvoitor deschide disputa si dovezile tale nu sunt luate in considerare,paypal ii da banii omului,chiar daca tu nu ai in balanta, si apoi paypal te obliga sa le dai banii... Nu vrei? Iti limiteaza toate conturile ce le ai pe numele tau.
Daca vorbim de cateva sute de dolari, iaca dai...ca ai nevoie de paypal... dar daca-s sume mari,iti iei adio (in cazul meu,mii de dolari).

Paypal asociaza conturile nu numai dupa detinator... orice cont al unei persoane care are domiciliul la aceeasi adresa va fi limitat.

E buna ideea cu 1 cont neverificat si 1 verificat, si muti banii.... dar la un moment dat va fi limitat cel neverificat.
Poti sa-ti faci cont Verificat pe ce nume vrei,cu card, pasaport, extras de cont, facturi de utilitati etc... cauta pe google Second Eye Solution
 
Loading...
Back
Sus