Domeniu expirat cu backlink-uri vs domeniu nou

AnoniMouse

Active Member
Registered
Full Member
Salut!
Voi ce ati alege, un domeniu care a expirat acum cateva luni si are 50,000 backlinks (majoritatea spam din cate vad dar si backlinks pe site-uri mai normale) sau un domeniu nou?

Multumesc!
 
Cine a renunțat la domeniu a făcut-o dintr-un motiv.
Acum dacă ne luam după google sau unii specialiști faptul ca a stat fără proprietar atât timp ar trebui sa îți aduca beneficii.
E bine ca imediat ce l-ai cumpărat sa bagi conținut zilnic cel puțin 30 zile cat tine boost.
 
Eu am cumpărat un domeniu. Ro expirat cu autoritate da 23 pa 35 și dacă postez articole interesante iau locul la multe site uri. Deci e clar ca e mult mai ok sa cumperi domenii care au backlink gata făcut. Testat de mine în mai multe nișe. Am un site, domeniul a expirat iar eu l am cumpărat și sunt pe prima pagina fără sa fac vreun backlink, doar din ce a avut site ul. Dar degeaba cumperi domeniu care a avut ca activitate baloane și tu îl faci de filme on ca nu ai rezolvat nimic
 
pentru un proiect nou este recomandat un domeniu clean comparat cu cel mentionat de tine.

O tehnica aplicata des este redirect 301 de la un domeniu expirat catre domeniul propriu.
Dar si aici se tin cont de anumiti factori precum: relevanta siteului, calitatea backlink-urilor etc.

Cu Arhive poti vedea ce continut a avut site-ul in decursul timpului.
De multe ori siteuri expirate/arse pe nisa "hrana animale" de exemplu, vand la un moment dat genti gucci.

Daca deja ai facut o analiza pe backlinks si ai gasit spammy links cel mai probabil este un domeniu de lasat.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus