Domeniu .eu gratis

Laurex

Active Member
Registered
Full Member
Nazwa.pl oferă domenii .eu gratuit pentru cetățenii UE. Linkul e http://nazwa.pl dar bănuiesc că nu toată lumea le are cu poloneză, așa că mai bine incercati Google Translate care merge cam asa
https://translate.googleusercontent...wa.pl/&usg=ALkJrhgD7ohXvT74jG-0WxPBnIqmW74Mjg
LE. Pe un browser modern, at trebui sa apară opțiunea de traducere pe primul link, arată mai bine acolo.
Înregistrarea domeniului durează câteva zile bune, e posibil sa va ceara copie după CI, eu le-am dat-o.
 
Este doar pentru Polonezi, PESEL este un cod unic al lor gen CNP la noi. Am incercat cu unul generat de pe internet dar nu pot plasa comanda pana nu se verifica datele si clar ca nu o sa iese ok odata verificate.
 
La pesel eu am pus CNP, la mine a mers.Este pentru toti cetățenii europeni, nu doar pentru polonezi.
 
Posibil să fie cum spui dar eu unul nu am reușit să trimit comanda, primesc urmatorul mesaj:
Informăm că procesul de verificare a datelor din Panoul de clienți este în curs de desfășurare. Până când nu se poate comanda confirmarea corectitudinii și integrității datelor despre serviciu.
 
Posibil să fie cum spui dar eu unul nu am reușit să trimit comanda, primesc urmatorul mesaj:
Da, asa am primit și eu, și durează 72 ore fara sa mai primești nimic de la ei, după aia îți dau email să trimiți copie după CI sau un act valid de identitate, care sa cuprindă cat mai multe date despre tine.Eu am trimis Ci, trebuia scris pe poza de mana Conform cu originalul, eu am uitat și am pus la subiect în email și a mers. M-a verificat în câteva ore, mi-a venit mesajul de confirmare noaptea.
 
Se poate schimba prefixul.
Pesel la mine e tradus Securitate socială. Adică CNP. Asemănător cu SSN la americani, social security number.
 

Atașamente

  • Screenshot_2017-11-25-16-08-23.png
    Screenshot_2017-11-25-16-08-23.png
    62,7 KB · Vizualizări: 8
Pffff, de unde pana unde vezi tu ca ti se mai cere numar de polonia? Ti se cere sa completezi campul cu Securitate sociala despre care am discutat mai sus.
 
Loading...
Back
Sus