DMCA

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Intrebare pentru cunoscatori si pentru cei care au avut astfel de probleme si le-au rezolvat .
Ce se intampla daca nu sterg acele filme cand apare in webmaster tools avertizare ca un anume film a fost scos din cautari ?
Poate afecta intr-un fel blogul , site-ul la capitol seo , cautari , etc .
Dupa ce le-am sters pot sa le public din nou cu o alta descriere si un alt titlu ?
 
Ai dreptul sa publici orice fel de content atat timp cat nu faci tu hostingul (la video ma refer). Daca videoul vine printr-un iframe (sau alte metode) de pe un alt website, atunci poti sa lasi linistita articolul fiindca nu iti poate face nimic, dar trebuie sa spefici sursa de unde vine videoul undeva in pagina.
 
Ai dreptul sa publici orice fel de content atat timp cat nu faci tu hostingul (la video ma refer). Daca videoul vine printr-un iframe (sau alte metode) de pe un alt website, atunci poti sa lasi linistita articolul fiindca nu iti poate face nimic, dar trebuie sa spefici sursa de unde vine videoul undeva in pagina.
e specificat deja pe player ca sunt luate prin embed code de pe videomega , insa intrebarile erau un pic pe alta tema insa multumesc si pe acest raspuns .
deja google in webmaster tools te anunta ca acele filme au fost scoase din cautari deci nu le mai poti gasi dand search pe google , insa multe din cautari le am din bing , acum ideea este oare sa le scot de tot si sa incerc sa le republic intr-o alta maniera si sa sper poate de aceasta data nu le va mai gasi dmca sau sa le las daca tot spui ca nu sunt probleme si sa ma multumesc cu celelalte browsere de unde vin vizite ?
 
Din punct de vedere al SEO, nu stiu sa te indrum, dar teoretic nu ar trebuii sa fie nici o problema. Chiar daca scrie pe video, tot trebuie sa scrii in pagina Source: xyz.abc
 
Atat timo cat stergi acel video nu ai probleme. Dar il poti repubica sub alt nume. :D
Doara daca google decide sa iti scoate site-ul din cautari trebuie sa iti faci probleme. Doamne fereste. Cati abonati ai?
 
Atat timo cat stergi acel video nu ai probleme. Dar il poti repubica sub alt nume. :D
Doara daca google decide sa iti scoate site-ul din cautari trebuie sa iti faci probleme. Doamne fereste. Cati abonati ai?
Deci sfatul tau este sa le sterg si sa le repostez cum am zis sub o alta forma , la capitolul abonati nu stau asa bine , doar 8600 .
 
Yepuras ce te poate afecta e ca pierzi vizitatori din google. Si eu am patit asa si am schimbat denumirea titlului si a linkului si a aparut iara in cautarile din google. De afectat nu ma afectat cu nimica pentru ca la 2 zile mai arunc un ochi in webmaster tools.
 
Ai dreptul sa publici orice fel de content atat timp cat nu faci tu hostingul (la video ma refer). Daca videoul vine printr-un iframe (sau alte metode) de pe un alt website, atunci poti sa lasi linistita articolul fiindca nu iti poate face nimic, dar trebuie sa spefici sursa de unde vine videoul undeva in pagina.
Conform DMCA, nu ai voie nici link-uri, nimic.
Google se bazeaza pe DMCA.
Am peste 3-4k url-uri scoase din Google pentru DMCA, nu afecteaza cu nimic decat daca ai trafic pe acel url din cautari.
 
Loading...
Back
Sus