DMCA abuz

Şi prin folosirea numelui poţi încălca dreptul de autor, a imaginii .. Deci da, este o încălcare a dreptului de autor. Schimbă link-ul şi titlu filmului, aşteptă să ţi-l indexeze din nou şi mergi înainte..
 
Da Rosa e partasa site-urilor de filme :)))) ofera subtitrari,pedeapsa se imparte intre vinovat si complice:)))))
Taie Raul de la radacina... Imaginea ar putea fi.. Numele nu.. Ca nu am voie sa folosesc un nume.. da sa scriu despre el pot.
 
Da Rosa e partasa site-urilor de filme :)))) ofera subtitrari,pedeapsa se imparte intre vinovat si complice:)))))
hit.gif

whiteflag.gif
 
Trimite asa:
Rosa Team nu distribuie materiale care intra sub incidenta drepturilui de autor. Rosa Team este un serviciu de traducere a subtitrarilor in Limba Romana si nu ofera filme spre difuzare. Rosa Team nu poate fi acuzata de distribuire de materiale care intra sub incidenta dreptului de autor pentru ca nu poate controla actiunile utilizatorlui care ne acceseaza site-ul.
Toate subtitrarile si alte traduceri sunt realizate 100% de noi.
 
Ştiam eu că mai multe minţi pot aduce o idee bună.
coffee.gif

Totuşi, ăştia ne persecută de peste un an. La început am crezut c-o fi vreo greşeală, apoi am primit reclamaţii şi pentru pagini care nu aveau subtitrări.
 
Nu am voie sa traduc o carte sa o vand....
Pai Ea nu vinde ci traduce si are dreptul sa afiseze publicitate.
Vezi pe youtube ca iti este permis sa postezi un video care intra sub incidenta daca il traduci, sau aduci ceva prin propria munca. Asa este si aici cu subtitrarile.
In unele cazuri o cartea poate fi tradusa poate fi vanduta fara probleme.
 
Ştiam eu că mai multe minţi pot aduce o idee bună.
coffee.gif

Totuşi, ăştia ne persecută de peste un an. La început am crezut c-o fi vreo greşeală, apoi am primit reclamaţii şi pentru pagini care nu aveau subtitrări.
Eu daca pun pe openload film cu mine cum ma dau cu capu de un perete alb... mi-l sterge
Eu zic sa-i dam in judecata
 
Din cate stiu nu ai voie sa pui public traducerile ( ai voie sa traduci da doar pentru tine si sa nu le pui la descarcat altor utilizatori )
 
Site-urile de subtitrari, la fel ca si cele de versuri, sunt considerate siteuri ware3z. Continutul (transcriptul filmului) este protejat si nu poate fi postat fara permisiunea autorului.
Pe acelasi considerent nu poti cumpara o carte si sa o publici pe net, nu?
Asta e si motivul pentru care nu vedeti adsense pe astfel de siteuri.
 
Site-urile de subtitrari, la fel ca si cele de versuri, sunt considerate siteuri ware3z. Continutul (transcriptul filmului) este protejat si nu poate fi postat fara permisiunea autorului.
Pe acelasi considerent nu poti cumpara o carte si sa o publici pe net, nu?
Asta e si motivul pentru care nu vedeti adsense pe astfel de siteuri.
Ce înseamnă site ware3z?
 
Păi, e creaţie proprie. Iar eu fac ce vreau cu ce creez eu.
Pe de altă parte, pot scrie poveşti sub formă de subtitrări
soap-balloon.gif
Pai e creatie proprie, dar filmul nu e al tau. Creatia ta e facuta dupa film ( adica traducerea lui in alta limba ).
Daca ai traduce si nu ar avea sens ce traduci atunci nu ar avea nimeni treaba pentru ca nu are legatura cu filmul.
Pentru a fi i legalitate iti trebuie firma, acordul de la cel care detine drepturile de autor etc de astea.
 
Pai e creatie proprie, dar filmul nu e al tau. Creatia ta e facuta dupa film ( adica traducerea lui in alta limba ).
Daca ai traduce si nu ar avea sens ce traduci atunci nu ar avea nimeni treaba pentru ca nu are legatura cu filmul.
Pentru a fi i legalitate iti trebuie firma, acordul de la cel care detine drepturile de autor etc de astea.
Bre, înţelege că unele pagini au primit DMCA-ul cu nicio subtitrare.
Deci, nu sunt subtitrările de vină.
Am intrat la ei pe site şi nu spun nimic de subtitrări.
Oricum, am să fac puţină mesagerie; careva dintre toţi reclamanţii ăia îmi vor răspunde şi voi afla ce-i macină.
 
Bre, înţelege că unele pagini au primit DMCA-ul cu nicio subtitrare.
Deci, nu sunt subtitrările de vină.
Am intrat la ei pe site şi nu spun nimic de subtitrări.
Oricum, am să fac puţină mesagerie; careva dintre toţi reclamanţii ăia îmi vor răspunde şi voi afla ce-i macină.
Poate fi asa:
Ori esti reclamata de concurenta sau cineva iti vrea raul
Ori de catre cei cu drepturile de autor. Chiar daca nu ai subtitrarea ei au vazut cu ce e site-ul tau si nu mai verifica, da in stanga si dreapta.

Eu zic ca prima varianta.
 
Loading...
Back
Sus