Discutii despre criptomonede

Am observat ca unele token-uri percep taxe de transfer ceva mai mari si din acele taxe au tot felul de programe de redistribuire, buy back, etc.

Ideea este simpla ....

O moneda creata cu 5 - 10 parteneri ( poate ceva mai multi ).
Un capital generos de inceput ( 1 000 000 000 monede ).
O distributie de cateva milioane de monede catre fiecare membru fondator.
Distributie catre pool si alte entitati.

O valoare de inceput mica, gen 0,001 - 0,0001 ... ( eu cred ca o valoare mica determina si oamenii sa cumpere ).
Prin sistemul de stake sa primesti si mai multe monede ....

Pe parcursul listarii create tot felul de parteneriate ( plati, exchange, listari pe agregatoare ).

P.S. Este doar un exemplu!
 
Problema e listarea pe coinmarket si alte exchange. Preturile sunt foarte mari care ajung si la peste 100k dolari.
Este adevarat ca listarile pe exchange-uri ajung pana la 100 k. Dar am vazut ca mai toate proiectele noi folosesc swap-uri. Cred ca au costuri mult mai mici.

Cred ca listarile pe agregatoare de preturi sunt mai mici sau chiar gratis, cred!
 
ALICE 30000%+ de la 0.10$ la 30$ in cateva ore
astea sunt cele mai mari scheme ponzi.
90% din trade-uri au fost facute de botii binance pentru a atrage "clienti".
nu te lasa pacalit de astfel de token-uri.

in jumate de ora intrecea thesandbox in market cap? hai sa fim seriosi.
a intrecut polkadot, ditamai proiectul?

si sa fie treaba, treaba, NICI MACAR nu e deschis jocul. Nu a avut ico/airdrop/presale, absolut nimic.
in afara de lauchpad-ul binance. ce convenabil, nu?

Este adevarat ca listarile pe exchange-uri ajung pana la 100 k. Dar am vazut ca mai toate proiectele noi folosesc swap-uri. Cred ca au costuri mult mai mici.

Cred ca listarile pe agregatoare de preturi sunt mai mici sau chiar gratis, cred!

binance cerea vreo 300k acu 2 ani. acum cred ca sare de 500k :)
si da, uniswap e gratuit (excluzand fee-ul platformei per tranzactie). oricine poate lista tokens.
 
astea sunt cele mai mari scheme ponzi.
90% din trade-uri au fost facute de botii binance pentru a atrage "clienti".
nu te lasa pacalit de astfel de token-uri.

in jumate de ora intrecea thesandbox in market cap? hai sa fim seriosi.
a intrecut polkadot, ditamai proiectul?

si sa fie treaba, treaba, NICI MACAR nu e deschis jocul. Nu a avut ico/airdrop/presale, absolut nimic.
in afara de lauchpad-ul binance. ce convenabil, nu?



binance cerea vreo 300k acu 2 ani. acum cred ca sare de 500k :)
si da, uniswap e gratuit (excluzand fee-ul platformei per tranzactie). oricine poate lista tokens.
Moral nu este ok, ai perfecta dreptate....

Nu seamana deloc cu un IPO traditional (din lumea reala).

Dar, ca si afacere este o formula castigatoare
 
Shiba INU e un meme coin. Nu vad de ce atata agitatie asupra lui!
Nu cred că trebuie să facă neaparat ceva sau să aibă pe cineva în spate cu un proiect măreț. Trebuie să fie o criptomonedă unde să aibă oameni care să o considere valoroasă iar dacă are pretul foarte mic este mult mai avantajoasă de achiziționat în momentul de față.
Meme coin este și doge și a crescut anul trecut de 100 de ori... și se menține în primele 10.
 
Loading...
Back
Sus