Discutii despre criptomonede

De o saptamana am inceput si eu sa investesc in crypto. Am 1200 ADA momentan, si luna asta o sa mai bag maxim 10k $ in diferite monede ieftine. Planul meu este sa cumpar si sa uit de monede 5-10 ani, pe un wallet offline , SafePal. Nu am timp sa studiez cine ce proiecte are, dar am un prieten care studiaza toate astea si-mi da sfaturu legat de ce monede sunt safe.
 
ADA cu siguranță este interesant. Si eu am investit în ultimele 2 săptămâni foarte mult. ADA este un proiect interesant. Convinge-l pe prietenul tău sa se înregistreze pe roforum și sa vedem ce iese
 
De o saptamana am inceput si eu sa investesc in crypto. Am 1200 ADA momentan, si luna asta o sa mai bag maxim 10k $ in diferite monede ieftine. Planul meu este sa cumpar si sa uit de monede 5-10 ani, pe un wallet offline , SafePal. Nu am timp sa studiez cine ce proiecte are, dar am un prieten care studiaza toate astea si-mi da sfaturu legat de ce monede sunt safe.
am urmarit ADA din 3 martie avea 1,02,nu stiu ce sa zic,toata lumea spera sa creasca prefer tezos
 
Uite un twist, setezi o alertă când Elon Musk trimite un tweet despre Dogecoin, un bot să îți facă comanda de DOGE pe Binance și să vanda când prețul creste cu 10-15%
Un pic de off topic, Elon a început 2020 cu vreo 30bln$ și l-a terminat cu 125bln$, deci să zicem că nu te pricepi la investiții dar ai ceva bani de riscat, urmărești investițiile sale și de fiecare dată când cumpără sau investește într-o companie, sau postează public, fie de rău sau de bine, te bagi și tu și cumperi stock. Desigur, nu zic că e lipsit de riscuri, dar omul e în floarea câștigurilor.
Mi-a plăcut de exemplu faza în care zicea că compania sa nu valorează atât de mult cât crede lumea și toții se grăbeau să vândă, a fost momentul perfect de investiție, pentru că pe urmă doar s-a ridicat. Și Elon tot timpul face chestii de genul.

Edit : doar scriu asta și peste 3 minute pe stradă văd un om care arată aproape exact ca el :)
 
O stire care e posibil sa va intereseze
 
O stire care e posibil sa va intereseze
de urmarit vechain
 
Loading...
Back
Sus