Director Feed/Rss Romania

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa discutia despre rss/feed de aici, am cautat pe net solutii pentru a face un director de rss/feed pe romania.
Inainte de a ma apuca de proiect vreau sa stiu daca va implicati activ si nu doar cu numele.

Proiectul va fi pe doua categori, adult si non adult, pentru ca nu e bine sa fie amundoua pe acelasi site. Versiunea adult inca nu sunt sigur ca o voi face dar este in plan.
Fiecare categorie/site va avea propriul RSS/FEED care permite persoanelor sa se aboneze la ce ii intereseaza si nu la tot directorul. Asta este un plus cred.

Va trebui sa cumpar un vps nou pentru inceput, ca are nevoie de resurse considerabile, mai ales daca numarul de surse in site cresc.
Pentru asta trebuie sa investesc bani si timpul meu, asa ca trebuie sa va implicati daca vreti sa avem asa ceva pe romania si in viitor sa avem beneficii de pe urma lui. Am explicat in topicul trecut ce inseamna si cum ne poate ajuta.

Ce am nevoie din partea voastra?
1. Lista la toate site-urile care sunt in limba romana si au rss, cu minim 35 cuvinte. Cele care afiseaza doar titlul in rss/feed nu vor fi acceptate
2. Accceptati sa puneti link/banner catre directorul de rss/feed pe toate site-urile care sunt listate pe acesta. Mai multe link catre acesta, in timp va creste autoritatea si numarul celor care il folosesc, asa ca mai multe beneficii pentru voi.
3. Va angajati sa promovati activ directorul peste tot unde puteti si fara spam. O metoda de a ajuta directorul este sa postati link pe alte site-uri catre categoria din director unde se afla feed-ul vostru. In acest fel creste si directorul si tu primesti vizite dintr-un referer valid. Plus adus backlink la backlink este foarte bun si va creste autoritatea.

Singur nu are rost sa-l fac pentru ca necesita prea multa munca si costuri.

Asa ca astept mesaj de la voi daca va implicati sau nu.
 
personal sunt abonat la mai multe site-uri de stiri si comunitati de web dewelopment (printre care si cea de aici) prin feed rss.
un agregator de stiri prin feed este http://infoportal.rtv.net/ va puteti inspira din el ca sa implementati facilitati in viitorul vostru proiect bazat pe feed-uri.
 
Loading...
Back
Sus