Digi net 50

Iedi

Active Member
Registered
Banned
Are cineva idee care sunt vitezele de Download și de Upload pentru pachetul de net de la digi de 50 ?
 
Pai in mode normal ar trebui sa spuna la ei. Daca e viteza de navigare atunci imparti la 8 si vezi viteza de descarcare. 50 mega viteza de navigare in browser ar veni cam 6.25 mega reali, viteza de descarcare.
 
Pai in mode normal ar trebui sa spuna la ei. Daca e viteza de navigare atunci imparti la 8 si vezi viteza de descarcare. 50 mega viteza de navigare in browser ar veni cam 6.25 mega reali, viteza de descarcare.
Ei tocmai mi’au zis ca nu știu sa imi dea detalii mai mult de atât.. comparând nu viteza de la telekom cred ca ar fi o varianta mai buna cea de la digi ..
 
Ei tocmai mi’au zis ca nu știu sa imi dea detalii mai mult de atât
asta e o prostie, cum sa nu iti poata oferi aceasta informatie?
Fa reclamatie celor care ti-au spus asa ceva.
 
Depinde de localitatea in care locuiesti. Daca e oras mai mare sigur au retea buna facuta, daca e oras mic sau sat, atunci poti intreba un vecin sau o cunostinta care este viteza.
Insa la toate din cate stiu viteza afisata este cea de navigare care o imparti la 8, insa ceea ce spun ei este maximul care poate oferi la acel pachet insa e posibil din cauza la retea sa poata oferi doar 10%.
Vezi aici mai multe detalii.
Dece nu alegi pachetul FIBERLINK 1000 si stai fara probleme.
 
Depinde de localitatea in care locuiesti. Daca e oras mai mare sigur au retea buna facuta, daca e oras mic sau sat, atunci poti intreba un vecin sau o cunostinta care este viteza.
Insa la toate din cate stiu viteza afisata este cea de navigare care o imparti la 8, insa ceea ce spun ei este maximul care poate oferi la acel pachet insa e posibil din cauza la retea sa poata oferi doar 10%.
Vezi aici mai multe detalii.
Dece nu alegi pachetul FIBERLINK 1000 si stai fara probleme.
Stau undeva la țara nu departe de oras .. mi’au spus ca maxim e de 50 dar nu găsesc oferta de 50 nicăieri..
 
Dece nu mergi online aici https://www.digiromania.ro/servicii/internet si comanzi direct, fara sa mergi la nu stiu ce reprezentanta. Daca ai frima locala de net acolo, mai bine mergi cu ei daca au viteza buna si pret bun.
 
50mbps ar trebui sa ai download 6mbps real maxim si upload 3mbps real maxim. Imparte cu 10, mbps care tii zice aia de la rds si esti aproape 100% sigur de viteza.
 
Imparte cu 10, mbps
Cod:
How to Convert Bits and Bytes
It's really easy to manually convert bit and byte values when you know the following:

8 bits = 1 byte
1,024 bytes = 1 kilobyte
1,024 kilobytes = 1 megabyte
1,024 megabytes = 1 gigabyte
1,024 gigabytes = 1 terabyte
 
Unitatea de masura este una si ce ofera rds in fiecare secunda a lunii, la toti clientii lor, pe fir este alta. Mai bine sa imparta la 10 mai ales ca e la tara si dabea exista internet in zona aia. In cele mai renumite zone din Bucuresti sunt si in ziua de azi multe scari/blocuri care primesc internet 1000mbps pe cablu utp ca nu s-a venit cu fibra nici in 2018.
 
Loading...
Back
Sus