Detin o idee de milioane de dolari caut parteneri - colaboratori

Sacalul

Well-Known Member
Registered
Banned
Da, este adevarat detin in acest moment o idee, in care oricine mi se alatura poate castiga cel putin 1 milion de dolari.

Acum va intrebati ce conditii trebuie sa indeplineasca acea persoana care isi doreste sa imi fie partener.

Probabil va ganditi ca acel partener trebuie a aibe o anumita suma de bani sau poate altceva cum ar fi: sa detina anumite cunostinte sau informatii, sa detina anumite site-uri, sa fie persoane influente..Nu! Nu trebuie sa detina nimic din toate acestea.. trebuie doar sa creada in mine. Trebuie sa creada ca eu in acest moment detin o idee in care daca mi s-ar alatura ar putea castiga cel putin 1 milion de dolari.

O parte dintre voi veti spune ..Cum pot eu sa cred in ideea ta daca tu nici macar nu ne spui despre ce este vorba?

Simplu. S-a vazut in incercarea lansarii mai multe proiecte, ca atunci cand initiatorul acelei idei ..vorbea deschis despre ea si in acel moment dadea un anumit impuls in care mai multi mebrii i se alaturau neconditionat si credeau in ea. Mai apoi se gaseau unul sau doi in care vorbeau la modul "bullshit"..descurajand poate nevoit sa renunte unul cate unul inclusiv si pe initiatorul iedeii.

O parte dintre voi veti spune .. Mai devreme sau mai traziu va trebui sa ne spui despre ce este vorba.. Faptul ca ai nevoie de parteneri-colaboratori ne da de inteles ca fara noi nu o poti pune in aplicare si deci implicit ..fara noi nu poti obtine milioanele de dolari amintite.

Ba da, eu pot obtine acele milioane si fara avea colaboratori. De ce ? Pentru ca eu cred in ea si cred acest lucru.

Atunci voi veti spune ..: atunci daca poti singur sa obtii acele milioane de dolari ..De ce mai faci acel anunt ..de ce nu te bucuiri singur de acele milioane ..De ce mai ai nevoie de parteneri daca poti face totul singur?

Simplu .. Eu merg pe acest principui:

Iubeste - si vei fi iubit
Fa rau - si cineva iti va face rau
Fii tepar - si cineva va fi tepar cu tine
Ajuta - si vei fi ajutat
Fa bine - si cineva iti va face bine
Fa tot ce iti sta in putinta pentru a implini Visul cuiva - si acela va face tot ceea ce ii sta in putinta pentru a-ti implini visul tau.

Ca atare .. pentru mine cuvintele SPERANTA si VIS au o insemnatate enorma. Si oricine pronunta acele cuvinte ma face sa tresar.. aceste 2 cuvinte ma face sa ma apropii de acea persoana si sa incerc sa fac tot ceea ce imi sta in putinta ca sa implinesc visul acelui om.

O parte dintre voi ati pronuntat aceste cuvinte sau mi-ati dat de inteles ca aveti aceste doua cuvinte in suflet. Acest lucru m-a facut sa ma apropii de voi ..sa intervin si sa fac tot ceea ce cred eu ca e mai bine pentru ei pentru a le implini visurile. Este adevarat ca de cele mai multe ori intentia mea era una iar rezultatul era chiar opusul.

Alex a fost singurul care m-a inteles de cele mai multe ori insa nu chiar de fiecare data.. insa pot spune cu certitudine ca el mi-a inteles sentimentele cel mai mult. Veti spune acum : Gata esti pupincurist.. Nu este adevarat! Eu de 20 de ani de cand imi castig singur existenta nu am avut nici un sef ..De ce as accepta acum un sef? este ca si cum ai pune un cal batran la ham. Inclusiv Alex daca ar gresi fata de mine si as sti cu certitudine ca a fost o rea intentie din partea lui .. nu as tine in mine ..i-as spunea direct in fata ..poate nu in public ..poate in privat insa ii voi spune ..cred ca e mai corect asa.

De asemenea cred ca el va aprecia acest lucru . Un om cu caracter va aprecia acest lucru.. si eu cred ca are. Un om care isi doreste sa devina un adevarat lider nu are nevoie de pupincuristi.. De ce? Pentru ca sunt momente in viata in care cazi.. pur si simplu cazi si esti la pamant. Pupincuristii vor fi primii care te vor injunghia primii.. Nu ma credeti ? studiati istoria .. Ce s-a intamplat cu Cezar cand a fost la pamant .. Ce a facut Brutus?

Acum voi veti spune ..Gata am inteles vom crede ca tu detii aceasta idee de milioane de dolari si de asemenea vom crede in ea si vom merge alaturi de tine. Si totusi ce ne face sa credem ca nu vei fi tu acela care te vei descuraja .. ca nu vei fi tu acela care pur si simplu nu vei mai crede in ea .. ca nu vei fi tu acela care vei renunta.?

Simplu! sunt motivat.. si mai mult decat motivat ..Ce ma motiveaza ..simplu! Iubirea! Iubirea ma face sa merg chiar si atunci cand mi se pun cele mai neasteptate si dezastruase piedici.

Chiar daca cad jos iubirea ma ridica.. eu sunt fara vlaga insa iubirea ma ridica in picioare. Indiferent daca esti barbat sau femeie, daca ai iubit cu adevarat vreodata vei sti ca Iubirea este cea mai mare forta din univers.

Bineinteles, este vorba de iubirea mea pentru o femeie.

Pe de alta parte am avut norocul sa fiu nascut in cea mai puternica zodie din cele 12. Zodia Scorpion. Zodia scorpion este cea mai putenica zodii urmata de zodiile ..sagetator, berbec, capricorn, leu. Scorpionul nu va renunta niciodata la visul lui mai ales cand are o motivatie foarte puternica. Si nimic nu il poate motiva mai mult decat Iubirea. Cei care doresc sa priveasca lumea prin ochii unui scorpion ajuns la maturitate ar putea afla si vedea citind aici https://astrodeva.wordpress.com/2015/10/07/marele-zodiac-al-iubirii-zodia-scorpionului/ si nu doar citind printre randuri.. Citind cu atentie de la inceput pana la sfarsit. Ca idee nu stiu cine a scris acele randuri, insa cel sau cei care au scris acele cuvinde stiu ei ce stiu.

In cazul in care veti accesa linkul de mai sus veti afla ca scorpionul poate fi de 2 feluri: Sarpe sau Vultur. Poate nu stiti dar tin sa va informez ca romania in ultimul deceniu a avut 2 presedinti Scorpioni .. atat Basescu cat si Constantinescu sunt scorpioni. De asemenea Bil Gates este scorpion, si in opinia mea este unul dintre cei mai puternici oameni de pe planeta.

Nu stiu ce au ales cei trei amintiti mai sus insa eu stiu ca sunt "Vultur" am ales sa traiesc o viata spirituala.

Tocmai de aceea daca aveti un vis .. spuneti-mi despre el si voi incerca sa va ajut ca voi sa ajungeti sa va impliniti visul ca si eu la randul meu Dumnezeu sa imi implineasca visul. De cele mai multe ori anticipez visurile voastre si vin in intampinarea voastra ca sa va ajut fara sa imi cereti neaparat acest lucru.

Cu toate ca mai aveam de spus multe ma opresc aici ..de asemenea voi lua o pauza atat online cat si offline.. Nu neaparat ca traiesc in Brasov, insa una din marea mea pasiune ..este muntele, alpinismul.. Voi merge in pustietate ..voi escalada cele mai grele trasee montane. Imi voi lansa cele mai mari provocari pe care nu am avut curajul sa o fac, sau nu am avut ocazia. Voi pleca singur ..doar eu , cu un rucsac plin cu provizii ..atat cat pot duce cu un micut cort. cei care aveti credinta si nu numai, Rugati-va pentru mine sau cel putin un gand bun catre mine va avea efect. Toate aceste rugaciuni si ganduri se vor duce undeva in acest univers.

Nu stiu cat voi fi plecat pentru ca voi stat atat timp cat voi rezista.. pana cand mi se vor termina toate proviziile. Voi incerca sa consum cat mai putin pentru a sta cat mai mult posibil.. Poate fi 2-3 -5 zile sau poate chiar 9 zile.. nu stiu ce se va intampla. Nu imi va pasa de nimic ..stiu ca voi fi fericit acolo..doar eu si muntele ..doar eu si natura..doar eu si Dumnezeu. Este posibil sa ma intorc, insa sunt si sanse sa nu ne mai vedem niciodata.

Eu va iubesc pe toti.

Slavit sa fie Domnul!

Amin!
 
Succes. Știu ca ai încredere maxima în tine și în Dumnezeu. E ok. Nu sunt eu ala care sa te descurajeze. Doar ca parca prea te entuziasmezi. E bine sa fii asa. Pana intr-un punct. Din când în când sa mai și gândești. Ca Dumnezeu nu te-a făcut chiar zmeu. Mi se pare ca mai ai foarte puțin sa te arunci de pe un bloc cu 20 de etaje strigând ca ai încredere în tine și ca Dumnezeu nu te va lăsa să atingi asfaltul.
Te așteptăm să revii cu poze
 
Nu vreau sa te descurajez sau sa zic ceva gresi dar ... cum ai scris articolul pare o gluma... eu cand l-am citit la inceput imi parea ceva serios dar pe parcurs ce citesti pare o gluma :)))
OFF : Dezvoltă....eu sunt mai de la sate....am citit de trei ori...și nu găsesc gluma..:(

ON: @Sacalul ...mult noroc in tot ce ți-ai propus sa faci.;)
 
E secreta metoda ?
 
Eu cred ca motivul este altul pentru care ai postat acest lucru.

Cum ai putea sa faci rost de milioane de dolari cu parteneri care nu au o pregatire/experienta pe un anumit domeniu pentru a te ajuta cu ceva?
 
Ultima editare:
Nush dacă e un umor foarte fin sau chiar te-ai împiedicat și ai dat cu capu' de colț la birou și ai avut un moment de iluminare.
La început am înțeles că e umor, dar pe la final chiar te-am luat în serios. Dacă vorbești serios la chesitia cu pustietatea îți urez baftă :) Eu am reușit 2 zile deocamdată.
 
prietene te-ai lovit la cap?, hai ca am inteles ca doresti singuratatea, dar, citez:"insa sunt si sanse sa nu ne mai vedem niciodata", ai cumva ganduri sinucigase si nu stiai unde sa le postezi?
 
E un link de la un zodiac care va fi urcat foarte bine in google pentru ca noi discutam aici pe marginea lui.
Postarea seamana mai mult a "pliant" oferit de martorii lui iehova pe strada ca sa te alaturi lor...
 
E un link de la un zodiac care va fi urcat foarte bine in google pentru ca noi discutam aici pe marginea lui.
Postarea seamana mai mult a "pliant" oferit de martorii lui iehova pe strada ca sa te alaturi lor...
Da? de unde stii tu ca nu sunt patriarhul Daniel insusi pentru a converti lumea la crestinism, sa vina din nou la biserica ca sa cumpere lumanari.

In afara de a judeca si de a da tepe mai stii ceva? vezi ca ai dat teapa ce acest forum si ai ban. De ceva vreme te-ai inscris din nou doar pentru a face rau.
Ca atare tipul a dat teapa de 600 de lei unui alt membru ROforum. Sunt dovezi pe forum.
Cine doreste teapa recomand tipul.. e de "incredere"

Topicul acesta este despre VIS si SPERANTA nu pentru a ne arata desteptaciunea.

Despre tine era vorba intr-un topic de al meu in care spuneam ca te-ai schimbat.. se pare ca ai regitivat din nou.

Si mai esti si obraznic...stim noi de ce!
 
Ultima editare:
In cazul in care veti accesa linkul de mai sus veti afla ca scorpionul poate fi de 2 feluri: Sarpe sau Vultur. Poate nu stiti dar tin sa va informez ca Romania in ultimul deceniu a avut 2 presedinti Scorpioni .. atat Basescu cat si Constantinescu sunt scorpioni. De asemenea Bil Gates este scorpion, si in opinia mea este unul dintre cei mai puternici oameni de pe planeta.
E plina de personalitati puternice aceasta zodie. Permite-mi sa mai enumar cativa, pentru un tablou cat de cat complet: Charles Manson , Marie Antoinette, Spiro Agnew, Senatorul Joseph McCarthy, Joseph Goebbels
 
Da, este adevarat detin in acest moment o idee, in care oricine mi se alatura poate castiga cel putin 1 milion de dolari.
Când știi că dintr-o idee se poate câștiga 1 milion de dolari păi mai bine angajezi 3 persoane(salariu minim sau mediu pe economie) să lucreze timp de 8 ore fiecare(sub stricta ta supraveghere) și aia e + contract de confidențialitate. La ce cauți partener să faceți jumi-juma? Când poți plăti în jur de 1000 euro lunar pe angajați și restul până la 1 milion să-i bagi în buzunar.

Personal văd așa topicul: Ai o idee și crezi că e de milioane(posibil să fie - nu contest asta) dar nu ai curaj să investești. Iar asta îmi spune că nu ești așa sigur de succes. Varianta cu partenerul este soluție cea mai optimă în care costurile sunt minime și nu necesită investiții mari..sau cel puțin se vor împarți pe din 2,3 sau câți vor fi.

PS: Valabil răspunsul doar dacă topicul/ideea e serios/serioasă!
 
Când știi că dintr-o idee se poate câștiga 1 milion de dolari păi mai bine angajezi 3 persoane(salariu minim sau mediu pe economie) să lucreze timp de 8 ore fiecare(sub stricta ta supraveghere) și aia e + contract de confidențialitate. La ce cauți partener să faceți jumi-juma? Când poți plăti în jur de 1000 euro lunar pe angajați și restul până la 1 milion să-i bagi în buzunar.

Personal văd așa topicul: Ai o idee și crezi că e de milioane(posibil să fie - nu contest asta) dar nu ai curaj să investești. Iar asta îmi spune că nu ești așa sigur de succes. Varianta cu partenerul este soluție cea mai optimă în care costurile sunt minime și nu necesită investiții mari..sau cel puțin se vor împarți pe din 2,3 sau câți vor fi.

PS: Valabil răspunsul doar dacă topicul/ideea e serios/serioasă!
Nu este o afacere ca ori care alta.. este o misiune pura si curata. Este in joc iubirea vietii mele, destinul meu si poate si destinul tau. Nu ma deranjeaza sa impart sucesul cu 1, 2 sau 10000 de persoane. Banii sunt foarte importanti pentru mine insa scopul meu este dragostea .Sunt un om de cuvant si nu ma voi opri decat atunci cand fiecare partener va castiga cash 1 milion de dolari asa cum am promis.
Ceea ce am vrut eu sa scot in evidenta este faptul ca voi merge pana la capt.. pentru ca am alaturi de mine motivatia cea mai puternica : iubirea.
 
E plina de personalitati puternice aceasta zodie. Permite-mi sa mai enumar cativa, pentru un tablou cat de cat complet: Charles Manson , Marie Antoinette, Spiro Agnew, Senatorul Joseph McCarthy, Joseph Goebbels
Nu ma deranjeaza ca ai enumerat si doi mari criminali Charles Manson si Joseph Goebbels. Dupa cum spuneam scorpionii pot avea si o latura intunecata alegand personalitatea sarpelui. Pe langa pasiunea pe care o am asupra religiei sunt si un mare devorator de istorie. Acum imi dau seama de ce Hitler a putut ajunge atat de departe .. iar ca ministru propagandei Joseph Goebbels s-a descurcat excelent.. Berbecii (hitler) si scorpionii ambii guvernati de planeta razboiului .. atunci cand au un numitor comun pot face echipa foarte buna completandu-se reciproc.
Vizavi de personalitatea sarpe sau vultur .. nici sarpele si nici vulturul nu au dusmani naturali insa daca ar intra in conflict vulturul va castiga cu siguranta.
Iar daca ai amintit de personalitati foarte puternice .. am sa mai enumar eu cateva :
Personalitati puternice din sport:
Nadia Comăneci – gimnastică
Pele – fotbal
Diego Armando Maradona - fotbal
Marco van Basten – fotbal
Gabriela Szabo - atletism
Cristian Chivu – fotbal
Luis Figo - fotbal
Edwin van der Sar - fotbal

Personalitati, politicieni şi capete încoronate
Traian Băsescu – România
Emil Constantinescu – România
Regele Mihai al României
Regina Maria a României
Gheorghe Gheorghiu Dej – România
Victor Ciorbea – România
Theodor Stolojan – România
Lucreţiu Pătrăşcanu – România
Mahmud Ahmadinejad – Iran
Sultanul Soliman Magnificul – Imperiul Otoman
Francois Mitterand - Franţa
Cristofor Columb
Fyodor Dostoevsky
 
3 vise am/avut:
1. Să fiu un mare DeeJay (iubeam muzica si voiam nespus de mult s-o impărtasesc tuturor), după câțiva ani am ințeles ca aveam o mare nevoie de apreciere+mândrie, așa că m-am indreptat spre un alt vis.
2. Să alerg cu brațele deschise prin natură (momentan e posibil doar in vise//gând), sunt țintuit fizic într-un scaun cu rotile, vestea bună e că nu-s paralizat ...........au trecut 20 de ani și nicio schimbare.
3. Mi-am zis așa „ia să aleg cea mai ușoară cale cu putință” aceea de a face bani de acasa/online asa cum pot sau cum știu..............au trecut vreo 3 ani, am agonisit incredibila suma de aprox 500 dolari.. Deci, motivatia mea e la pamant jos de tot.
Sunt în cumpănă (sunt BALANȚĂ) SĂ PLEC SAU SA RĂMÂN AICI?
Ei, cum mă puteți ajuta?
 
Loading...
Back
Sus