Next Analytics

Member
Registered
Support Official
Parte din noile modificari si upgrade-uri a platformei Next Analytics, a fost adaugarea unui nou serviciu pentru care am primit o cerere destul de mare astfel in momentul de fata suntem pregatiti sa anuntam faptul ca serviciul de detectare si notificare AdBlock este accesibil si in stagiul Beta.

Ce ofera moentan acest serviciu gratuit:
  • Afisarea unui mesaj custom + imagine la alegere propie
  • Blocarea paginii pentru a nu putea da scroll sau vedea continutul
  • Pozitionarea notificarii la alegere
  • Afisarea mesajului cand:
    • utilizatorul fac scroll in pagina
    • dupa un anumit numar de secunde
    • cand pagina sa incarcat
  • Abilitatea de a adauga propiul CSS (styling)
  • TTL Cache 4 ore

Ce va urma:
  • Monitorizare utilizatorii
  • Abilitatea de a estima castigurile/pierderile posibile daca utilizatorii folosesc sau nu, AdBlocker
  • Detectarea numarului de Aduri per pagina
  • Regoranizarea serviciului si posibilitatea serviciului sa fie cu plata

Daca aveti probleme sau sunt nelamurii, va rugam sa ne scrieti, fie pe forum, fie folosind application din platforma (buttonul verde)
 
Eu bagat pe site si testat.
Pentru moment totul este ok si chiar imi place. Recomand celor care nu vor sa afiseze continutul daca adblock este activat.
Eu personal voi implementa peste tot pentru ca nu mi se pare corect sa stai spre exemplu pe roforum cu adblock. unde absolut nici un ads nu iti deranjeaza navigarea, de fapt nici nu le vezi. :D
Buna treaba .
 
Un mic update:

De cand am pus adblock modificari:

rpm inainte 0.01
rpm dupa 1.40 pe aici se mentine

cpc inainte 0.01
cpm dupa 0.32 pe la media asta se mentine

Nu pot confirma ca aceste modificari sunt 100% datorita acestui adblock, de aceea e bine sa mai testeze si altcineva.
 
@AlexH, Nu stiu ce ai facut, eu pe telefon nu aveam adblock, nici nu stiu daca exista, dar de azi imi apar reclamele astea din poza. Apar de fiecare data cand intru pe forum, si uneori si daca schimb pagina trebuie sa le dau iar X, ceea ce face ca experieta pe forum sa fie foarte neplacuta ...

Repet nu au legatura cu adblock-ul, pur si simplu nu erau pana acum ..
 

Atașamente

  • 20210218_151840.jpg
    20210218_151840.jpg
    530,8 KB · Vizualizări: 15
1. acest adblock este pentru site-uri si nu pentru browser.
2. notificarea aia o stiu, am adaugat dimineata si o voi dezactiva pe mobil. In mode normal trebuia sa apara o singura data per sesiune...
Multumesc de notificare.
 
Loading...
Back
Sus