Despre un mouse

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salutare,
Sint unele mouse-uri care se apasa finut iar altele un pic mai greoi, iar dupa o zi de tastat si apasat pe mouse, spre sfarsitul zilei te doare degetul.
Eu as avea nevoie de un mouse care sa se apese usor / finut si sa ia comanda,sa nu fie nevoie sa fac un efort prea mare cu degetul sa apas pe el.
Aveti idee de un asemenea mouse? Ceva ce ati folosit sau folositi?
Sper ca m-ati inteles ce am vrut sa zic. :)
 
Eu mereu am folosit mouse de 1£ si functioneaza foarte bine.
Cand cumperi poti testa sa vezi cum merge click si daca te multumeste atunci mergi la casa cu el. Mai poti desface mouseul si curata inauntru, ca uneori prinde praf si alte chestii.
 
Subscriu ce spune @Nidweb ..am un soarece de la Logitech...cumparat de la hoti..sa zic asa...cate odata ma enerveaza ca doar il ating si el deja face click....:)
pai de asta vreau,doar sa il ating si sa faca click,dupa o zi de dat clikuri, seara degetul doare.
pot sa te rog sa te uiti pe emag ce model de mouse ai? si sa dai link aici?
 
Pretul pe emag e exagerat.


EDIT: https://www.logitech.com/en-us/product/wireless-trackball-m570

Cum am zis ..eu l-am cumparat de la hoti .15euro.. altfel nu dadeam bani astia pe el ...atunci..dar dupa un timp cu el...dupa ce te obijnuiesti cu el....no sa mai vrei un simplu soarece...vorba unui prieten de al meu ...asta e sobolan..nu soarece...:)
Acuma..depinde si la ce vrei sa il folosesti....vei avea putina durere la degete si antebrat pana te obijnuiesti cu el..dar ...dupa ...din trei degete ..faci ce doresti.
 
Ultima editare:
Depinde de preferinte..
Cel mai simplu e sa mergi intr-un magazin gen altex/flanco si sa testezi cum sta in mana, cum se dau clickurile etc..
Eu prefer mouse-urile un pic mai grele, sa nu se aud clickurile/rotita si sa aiba dpi reglabil iar ca pret undeva intre 50-100 lei.
Momentan am un asus wt425m, dar nu il prea recomand :)
 
Loading...
Back
Sus