Deja au inceput sa scada preturile la iPhone 8

ombladon112

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor,
Nu stiu daca ati observat dar in ultima vreme deja au inceput sa scada preturile la iPhone 8, cel mai probabil datorita lansarii precomenzilor la iPhone X din 27 Octombrie.
La QuickMobile este deja redus și chiar pare a fi o ofertă bună, oferind chiar și un cadou.
Voi ați achiziționat iPhone 8 sau așteptați iPhone X?
Eu personal am trecut de la 6S la 8 și mă declar total mulțumit, cel mai mare plus e noul procesor apoi autonomia bateriei.
 
Salutare tuturor,
Nu stiu daca ati observat dar in ultima vreme deja au inceput sa scada preturile la iPhone 8, cel mai probabil datorita lansarii precomenzilor la iPhone X din 27 Octombrie.
La QuickMobile este deja redus și chiar pare a fi o ofertă bună, oferind chiar și un cadou.
Voi ați achiziționat iPhone 8 sau așteptați iPhone X?
Eu personal am trecut de la 6S la 8 și mă declar total mulțumit, cel mai mare plus e noul procesor apoi autonomia bateriei.
Da au scazut preturile pentru ca vanzarile au fost mai slabe ca si la Iphone 7. Diferetnetele dintre 7 si 8 fiind mici.
Se pare ca de data asta cei de la Apple au dat-o in Bara. Au facut greseala sa mai scoata 2 tipuri de Iphone. Daca scoteau doar Iphone X aveau un succes mult mai mare. Dar sa scoti 2 variante mai slabe ......
Samsung a profitat pe seama asta si a redus preturile la S8 crescandu-le veniturile.
 
La lansarea de acum cateva saptamani a noului iphone, apple s-a facut de rahat la nivel mondial. Prezentare a avut multe probleme si main features (facial recognition) nu a functionat si chiar a blocat telefonul in timpul prezentarii.
In saptamana de dupa actiunile apple si a producatorilor de componente iphone au scazut cu peste 10% la burse. Ca si bani in prima saptamana numai producatorii de componente au pierdut peste 450 milioane de dolari.
Daca dupa prezentarea de anul trecut au avut peste 10 milioane de precomenzi in 2 saptamani, anul acesta dupa prezentare numarul de precomenzi este de maxim 40% fata de anul trecut, chiar daca a trecut ceva timp de la prezentare.
In USA pretul la iphone este deja in cadere libera si conform unor surse online se pare ca pretul la noul iphone va fi cu cel putin 30% mai mic decat a fost preconizat.
 
Si la Orange a scazut prețul, 3.524 lei la liber. L-am achiziționat de la ei deoarece am primit o oferta buna, avand abonamentul destul de mare.
Plus ca tratează cel mai bine garanțiile, in 3 zile mi-au inlocuit vechiul telefon pe garantie.
 
Loading...
Back
Sus