Scam Dedicat Server la 10 Euro

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Salutare ! Am gasit o oferta interesanta care cu siguranta pentru multi conteaza !
Va prezint un Server Dedicat la numai 10 euro ! Da exact cum auziti 10 euro ! Eu cred ca merita incercat !
Ce are acest server ?



    • 500 GB Storage
    • Nelimitat Bandwidth
    • RAM 4 GB DDR3
    • CPU Cores 2.13 GHz
    • IP incluse 1/IP
    • Switch port 1 Gbps
    • Protectie DDOS optional
    • Datacenter Italia
Am discutat cu baietii si au spus ca acest pret este atata timp cat va tineti serviciul activat !
Pentru cei care doresc am pus un link (cu refeal)
Aici

Nota:
Topic mutat la Lista Neagra fiind suspect de scam. Atentie mare.
 
Ultima editare de un moderator:
1. pentru 10 euro mai bine alegi vps ca iesi mai bine
2. aveti grija ca din ce am gasit online se pare ca este un rebrand la alte servicii mai vechi.
3. pe site spune ca sunt de 6 ani pe piata dar domeniul a fost cumparat anul trecut si activi de curand. Pe prima pagina spune ca activeaza de 4 ani. Tare imaginea de mai jos.
789dececada14e34bf9264286f896435.png

Acelasi admin.
Cod:
filmeonline-hd.ro
cupleaza-te.com
dexterhost.ro
semyhost.com
golanioficial.com
More info
http://whatmyip.co/view/ip_addresses/1381322400/82.85.78.160_82.85.78.255

Nu spun ca sunt rai, doar sa aveti grija.
Iar la online.net primesti server la fel sau mai bun pentru 9 euro pe luna. :D
 
Am facut o mica analizare si eu catre cei de la host mgs, sunt vechiul brand Dexterhost , si acuma operationeaza ca si brand MEDIA GLOBAL SOLUTIONS ( MGS).
Am vazut ca au support activ si la ora actuala ,cea ce inseamna ca este un semn bun.
Ramane de vazut
 
MEDIA GLOBAL SOLUTIONS ( MGS).
1. Pai pana la urma care este firma? Cea spusa de tine mai sus sau aceasta SC HOST MGS S.R.L?
2. Sa iti faci cont pe forum si apoi sa iti lauzi propriul site cam da semne de intrebare.
Conform listafirme MEDIA GLOBAL SOLUTIONS este este firma care detine antenele.
Vrei sa iti prezinti firma frumos pentru a atrage clienti, atunci iti recomand sa deschizi un topic aici sau aici. Nu accept astfel de practici aici pe forum.
Am vazut ca au support activ si la ora actuala ,cea ce inseamna ca este un semn bun.
Normal, doar esti online nu? :D
 
Si uite site pus la vanzare pe okazii.ro pe data de 25 octombrie 2016.
https://www.okazii.ro/hostmgs-com-a185123427
c434d1ac5c31429196ef204e74db0e3e.png

cb378f8dca584f60a037dc1ff6b818a5.png

@b0d0 ar fi bine sa oferi niste explicatii legat de serviciul recomandat de tine. Esti user cu vechime si lumea are incredere in ceea ce postezi. Daca serviciul este un scam, cum sunt sanse foarte mari sa fie acesta, lumea va avea de suferi, comunitatea va avea de suferit. Si odata ce s-a dus increderea, nu mai este nimic de facut.
 
Multumesc pentru informatie am deschis un topic sper sa fie ok ca si topic. Respect pentru forum
 
Loading...
Back
Sus