Promotie Dedicat server gratis la softlayer.com

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
dhyKDDd.png

softlayer.com ofera o promotie in valoare de 500$ la servere dedicate in aceasta perioada.
Puteti alege orice configuratie in valoare de 500$ si timp de o luna nu platiti nimic.

1. acceseaza acest url: https://www.softlayer.com/info/five-hundred
2. alegeti aceasta configuratie:

Intel Xeon E3-1270 v3
3. click buy si acum configurati serverul.
La RAM click pe 32gb ram si la OS alegeti windows de 17$
4. folositi cuponul 500BUILD pentru a beneficia de reducere.
5. daca doriti sa rulati mai multe vps pe acest server dedicat descarcati si instalati https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Puteti folosi la orice serverul dedicat. Eu am dat exemplu windows pentru cei care vor ca intr-o luna sa adune minute. Poti face 32 vps de 1Gb ram.
zYucqhG.png


Puteti alege paypal ca metoda de plata si dupa cateva zile se poate sterge accesul de plata, asta in caz ca uitati sa inchideti serverul dedicat inainte de sfarsitul lunii.

 
Wow. Multumesc pentru informatie. Pana acum, am observat gazduire shared gratuita, gazduire VPS gratuita, dar nu ma asteptam ca vreun furnizor sa ofere servere dedicatate gratuit chiar si pentru o luna datorita costurilor foarte mari. Next: gazduire Cloud gratuita ;)

Probabil, este o strategie de a atrage clienti noi sau/si se bazeaza pe faptul ca unii o sa uite sa dezactiveze platile automate.
 
Promotia functioneaza doar cu plata cu cardul...

"This promotion requires a credit card to be supplied when ordering."
Nu stiam asta. Eu am facut doar simularea.
Chiar si asa, daca uiti de plata, poti merge adoua zi banca si ceri sa blocheze orice plata catra firma x.
Probabil, este o strategie de a atrage clienti noi sau/si se bazeaza pe faptul ca unii o sa uite sa dezactiveze platile automate.
Multi se gandesc si stiu ca softlayer este scump. Aceasta metoda vrea sa arate de ce este scump si sa convina orice persoana care are nevoie de un server dedicat sa treaca la ei.
 
salut, vreau sa achizitionez un build in valoare de $465.00 printr-o alta persoana :D pot plati in bitcoins ori paypal. platesci 10$ acum si 10$ pe parcurs :) ms!
Pai dece nu folosesti propriul card si vrei sa platesti 20$ cuiva pentru asta?
Plus un card folosit odata nu cred ca poate fi folosit a doua oara.
 
Nu vreau sa ma trezesc cu surprize peste o luna :D asa dau cuiva 20$ si dorm linistit. daca ma tepuieste acea persoana sunt doar 10$ (ceilalti 10 ii va primi dupa 1-2 saptamani) edit: ma puteti contacta pe skype la adresa: avonbnb
Va indoiesc ca cineva va fi de acord cu asa ceva. Plus cine stie ce faci tu cu serverele si acea persoana va trebui sa plateasca pentru tine, sau poate nu le inchizi inainte de termen.
 
Loading...
Back
Sus