Dece nu trebuie sa te sperii de "Balena Albastra" ?

YooProJecT

Blogger
Registered
Banned
balena-albastra.jpg

Balena Albastră provine din Rusia si a facut peste 130 de victime,normal ar fi mult mai mult deoarece nu tot este dat ca informatie...
Acum ca stiți ce este balena albastra,vă voi da niște sfaturi să nu jucați acest joc sau sa vă opriți dacă deja ați inceput !
Nimeni nu va venii la tine,și daca vrei sa caștigi jocul trebuie sa renunți ;)
1.<b>Curiozitatea</b>
Pe noi ne roade foarte mult curiozitatea, mai ales pe copii...
Este bine sa te interesezi prima data de joc,sa stii cu ce se ocupa,cate victeme sunt etc însă trebuie sa știi unde sa te oprești...
2.<b>Datele tale</b>Nu'ți publica niciodata datele ori unde te'ai afla,totuși jocul se bazeaza pe inteligența ta.

Dacă tu vei face mereu poze cu tine,cu casa ta,cu cațelul tau,cand mergi la baie,cand pleci undeva etc si tu îi trimiți mentorului din joc toate aceste date normal că va știi totul despre tine.
Nu'ti da nimanu'i care pare suspect datele tale cum ar fi: adresa,scoala,numarul de telefon și mai ales poze cu tine...
3.<b>Ești deja inscris in joc ?</b>
- Te-ai inscris deja in joc ?
- I-ai dat toate aceste date ?
- Ai inceput deja sa te joci ?
Dacă da,cel mai bun lucru este sa te oprești !
>Nu mai intra pe aplicatie...
>Reseteaza telefonul...
>Schimbați numarul de telefon...
>Fii un invingator...
>Sub nici-o forma nu mai incerca sa ai vre-un contact cu jocul...
4.<b>Ai ajuns la final ?</b>
-Ai ajuns la final ?
-Ultimul lucru care ti'l'a spus mentorul este că trebuie sa te omori daca nu îti va omorâ familia ?
Nu-l asculta,pis*te pe el și fă pașii de la nr.3.
Totu'si nu și'ar bate nimeni capul sa vină la tine...
Fix pe asta este si baza jocului,dacă nu asculți mentorul tu ai caștigat...
Baiatu care a inventat jocul (care acum scapa săpunul in inchisoare) a spus ca vrea să scape de oamenii care iși da viata pe astfel de prostii...
Deci nu va venii nimeni la tine să iti faca rău,renunța acum și vei avea doar de caștigat nu asculta toate prostiile...
Cel mai bine iti recomand sa te duci la poliție si ei vor prinde acel mentor care la rândul lui va scapa săpunul jos alaturi de prietenul său :D
 
Ultima editare:
Dar jocul asta a existat macar ? l-a instalat cineva ? la jucat cineva de aici ? aveti print-uri ceva sau filmari din joc ? Eu am cautat acum vro 2 luni despre acest joc si sincer nu am gasit nimic, acum daca cauti gasesti fel de fel de chestii care nu cred ca au legatura cu acest joc.
 
Dar jocul asta a existat macar ? l-a instalat cineva ? la jucat cineva de aici ? aveti print-uri ceva sau filmari din joc ? Eu am cautat acum vro 2 luni despre acest joc si sincer nu am gasit nimic, acum daca cauti gasesti fel de fel de chestii care nu cred ca au legatura cu acest joc.
Cand am auzit de jocu asta si victime si eu am cautat sa vad despre ce e vorba, dar ca @Aleex nu am gasit NIMIC.
Dar eu nu inteleg cum o persoana poate fi asa de naiva. Si eu am fost copil si eu am facut prostii dar cand am ajuns in punctul X m-am oprit ca am stiut ca nu e bine.
Stiu ca nu toata lumea e la fel dar sa ajungi sa te sinucizi ca zice cineva e prea de tot.
 
Voi inca nu ati inteles ideia...
La urmă,mentorul îi spune sa se sinucidă dacă nu îi va omorâ familia ;)
Copilul fiind naiv si iubindu'și familia,face acest gest...
De aceia am facut topicul acesta...
Ca sa castigi acest joc trebuie sa renunți si să nu îti asculți mentorul...
El nu îti va face nimic daca ai renunțat ;)
 
Voi inca nu ati inteles ideia...
La urmă,mentorul îi spune sa se sinucidă dacă nu îi va omorâ familia ;)
Copilul fiind naiv si iubindu'și familia,face acest gest...
De aceia am facut topicul acesta...
Ca sa castigi acest joc trebuie sa renunți si să nu îti asculți mentorul...
El nu îti va face nimic daca ai renunțat ;)
Am inteles perfect ce ai zis. Dar eu nu inteleg cum poate o persoana sa se sinucida ca ii zice cineva, chiar si cu amenintari. Daca copilul ala ar gandi un pic ar povesti totul parintiilor.
 
Cand am auzit de jocu asta si victime si eu am cautat sa vad despre ce e vorba, dar ca @Aleex nu am gasit NIMIC.
Dar eu nu inteleg cum o persoana poate fi asa de naiva. Si eu am fost copil si eu am facut prostii dar cand am ajuns in punctul X m-am oprit ca am stiut ca nu e bine.
Stiu ca nu toata lumea e la fel dar sa ajungi sa te sinucizi ca zice cineva e prea de tot.
Jocul nu este online sa il poti gasi,este doar pe baza de invitati.Se gasesc pe vk la greu invitati.Sunt anumite grupuri inchise ''jocul avand mai multi admini''in care intri si de acolo iti iei invitatia sa poti accesa jocul.
 
Jocul nu este online sa il poti gasi,este doar pe baza de invitati.Se gasesc pe vk la greu invitati.Sunt anumite grupuri inchise ''jocul avand mai multi admini''in care intri si de acolo iti iei invitatia sa poti accesa jocul.
Pune dovezi aici ... ca asa din auzite ..... dar deja treaba asta cu jocul a ajuns prea departe, toti prostii pe la TV fac reportaje dar nimeni nu sa jucat nimeni nu a vazut jocul, invitatii sau mai stiu eu ce, tu ai zis ca pe VK sa gasesc invitatii, altu o sa intre aici, citeste si spune mai departe pe la bloc, iar ala la randul lui spune mai departe la scoala ca sunt invitatii in privat pe nu stiu ce site, si o sa ajunga la TV ca da domne, iocul exista ca se dau invitatii nu stiu unde, dar nimeni nu verifica.
Eu tot imi sustin parerea ca nu exista acest joc sau cel putin nu a existat asa ceva. Totul este doar o fabulatie ceva in genul la Ambulanta Neagra.
Nimeni nu a murit nimeni nu vazut salvarea dar toata lumea vorbeste de ea :)) si asa si cu balena ...
 
Pune dovezi aici ... ca asa din auzite ..... dar deja treaba asta cu jocul a ajuns prea departe, toti prostii pe la TV fac reportaje dar nimeni nu sa jucat nimeni nu a vazut jocul, invitatii sau mai stiu eu ce, tu ai zis ca pe VK sa gasesc invitatii, altu o sa intre aici, citeste si spune mai departe pe la bloc, iar ala la randul lui spune mai departe la scoala ca sunt invitatii in privat pe nu stiu ce site, si o sa ajunga la TV ca da domne, iocul exista ca se dau invitatii nu stiu unde, dar nimeni nu verifica.
Eu tot imi sustin parerea ca nu exista acest joc sau cel putin nu a existat asa ceva. Totul este doar o fabulatie ceva in genul la Ambulanta Neagra.
Nimeni nu a murit nimeni nu vazut salvarea dar toata lumea vorbeste de ea :)) si asa si cu balena ...
Asta nu din auzite prietene,cand scot ceva din gura ma bazez pe real nu pe ''ambulanta neagra'' si nici nu vorbesc ceva fara sa fiu sigur de acel ceva.Inta pe vk si cauta hashtag 57 sau 58 mai nou si vei gasi grupuri si lume care sa-ti dea invitatie sa descarci jocul.Eu nu am timp de prosti am alte treburi mai importante decat blue whale.1.jpg 2.jpg
 
Ultima editare:
e clara treaba, numai oamenii ocupati la noi in tara :)
Imi zicea un prieten ca daca instalezi jocul pentru fiecare nivel primesti 300 de euro direct in paypal sau card-ul de la paxum, payoneer, el a facut intr-o luna peste 9000 de euro, cand o sa am timp o sa testez poate castig si eu niste bani.
 
Eu te felicit pentru informatii, dar tot nu sunt concludente ... orice poate scrie pe blog, sau ziar, la noi se preiau articole de peste tot, si aceasi chestie este si in alte tari, avem nevoie de ceva concludent, un video ceva, poze din joc, unde sunt ? cum gasim chestiile astea ? in afara de niste articole nu gasim nimic pe internet, sau macar un articol care sa prezinte chestii din joc, si nu pot sa cred ca din toti care au primit acces la acel joc sau omorat toti si nu au mai apucat sa posteze ceva poze sau filmulete cu jocul. Si da sunt toma necedinciosul pentru ca sunt satul de vorbe. :)
La cata valva sa facut cu acest joc in toata lumea cineva trebuia sa "isi faca timp" sa incerce acest joc si sa posteze filmari si poze ....
 
Eu te felicit pentru informatii, dar tot nu sunt concludente ... orice poate scrie pe blog, sau ziar, la noi se preiau articole de peste tot, si aceasi chestie este si in alte tari, avem nevoie de ceva concludent, un video ceva, poze din joc, unde sunt ? cum gasim chestiile astea ? in afara de niste articole nu gasim nimic pe internet, sau macar un articol care sa prezinte chestii din joc, si nu pot sa cred ca din toti care au primit acces la acel joc sau omorat toti si nu au mai apucat sa posteze ceva poze sau filmulete cu jocul. Si da sunt toma necedinciosul pentru ca sunt satul de vorbe. :)
La cata valva sa facut cu acest joc in toata lumea cineva trebuia sa "isi faca timp" sa incerce acest joc si sa posteze filmari si poze ....
Tot nu ai inteles nimic..asta nu este un joc ''need for speed'' sau ''word of tanks'' sa iti prezinte cineva filmari sau poze ! Asta e un joc chat bazat pe ''prosteala'' care manipuleaza ''mintile slabe''adica eu iti spun sa iti faci un selfie si tu trebuie sa faci,sa imi trimiti 5 $ si tu trebuie sa imi trimiti si tot asa o tinem...
 
Caut de cateva zile sa intru in joc si nu reusesc... Nu-mi dau seama ce abilitati de reasearch au copii care reusesc sa intre in el.
 
Loading...
Back
Sus