Dece il urati pe Trump?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am o mare curiozitate si anume dece il urâți cu totii pe Trump.
Ok, la americani înțeleg poate ca a fost președintele lor, insa noi restul de'l uram atat de mult.

Daca se poate un răspuns sincer si argumentat.
 
Sincer, îl urăsc pentru politica agitată și arogantă pe care a dus-o la nivel global. Nu, America nu mai e „first” și nu ar trebui să se comporte ca și cum ar fi. A enervat China și tot ei au ieșit pe plus, în timp ce restul lumii a pierdut. Nu a știut să vorbească cu lumea și să ofere măcar sentimentul de stabilitate. A aruncat minciuni pe tavă pe care nici măcar el nu le crede.
Ok, SUA să nu se mai bage în războaie. El de ce nu a făcut mai nimic în privința asta? Ba mai mult a alimentat conflictele.
Ok, fără imigranți. Dar cei care au făcut totul legal de ce ar trebui învinovățiți? Dacă nu mai vrei imigranți de niciun fel, oprești programele de imigrație și gata. Nu dai vize și blochezi oamenii înafara granițelor.
Mai trebuie să spun că e egoist?

Totuși, un lucru bun al administrației Trump a fost încercarea de ieșire din OMS. După cât au greșit tipii ăia, nu cred că mai merită niciun suport financiar.

E părerea mea „sinceră”, nu e menită să ofenseze pe cineva. Nu țin nici cu Biden, ba chiar citesc presa din State să văd dacă face ce a promis sau nu. Nu e treaba mea, dar pentru cultura generală...
 
Cine se simte ofensat e pur si simplu problema lui.
Aici ne exprimam opinia sincer si civilizat despre orice.
Mulțumesc frumos pentru opinia postată.
 
Mie îmi place Trump, cel puțin mai mult decât Biden care dacă e să fim serioși, are destul de multe probleme mintale și nici nu poate citi practic. Și nu înțeleg cum oamenii pot considera pe cineva cu atât de multe defecte demn de a fi conducător. E un fel de "sufletul contează", dar atât timp cât el are probleme neuronale, nu prea are cum să ia deciziile corecte pentru țară, țările prosperă doar atunci când conducătorul e un geniu tactician. Acum nu zic că Trump era geniu tactician, am alte motive din cauza cărora îmi place de el, poate mai mult ca om decât ca conducător totuși.
Doar faptul că Trump e miliardar și Biden milionar ar trebui să spună destul de multe despre cât de potent e omul, dar sunt multe alte aspecte pe care dacă mă lungesc îmi ia o oră să scriu.

Dar de ce oamenii îl urăsc pe Trump ? Simplu, pentru că li s-a spus că Trump e rău, și dacă vezi în stânga și în dreapta că e rău, atunci nu are cum să nu fie corect.
 
Mie îmi place Trump, cel puțin mai mult decât Biden care dacă e să fim serioși, are destul de multe probleme mintale și nici nu poate citi practic. Și nu înțeleg cum oamenii pot considera pe cineva cu atât de multe defecte demn de a fi conducător. E un fel de "sufletul contează", dar atât timp cât el are probleme neuronale, nu prea are cum să ia deciziile corecte pentru țară, țările prosperă doar atunci când conducătorul e un geniu tactician. Acum nu zic că Trump era geniu tactician, am alte motive din cauza cărora îmi place de el, poate mai mult ca om decât ca conducător totuși.
Doar faptul că Trump e miliardar și Biden milionar ar trebui să spună destul de multe despre cât de potent e omul, dar sunt multe alte aspecte pe care dacă mă lungesc îmi ia o oră să scriu.

Dar de ce oamenii îl urăsc pe Trump ? Simplu, pentru că li s-a spus că Trump e rău, și dacă vezi în stânga și în dreapta că e rău, atunci nu are cum să nu fie corect.
biden maine poimaine o mierleste si ii trebuie presedentie?????
 
Loading...
Back
Sus