Deblocare retea telefon SHARP Aquos Crystal

filmecrestineonline

Dany Z
Registered
Full Member
Buna prieteni,

Am telefonul mentionat in titlul postarii si este blocat pe reteaua Y Mobile Japonia.

Stiti cum,unde sau ce as putea face pentru al debloca?

Multumesc pentru sfaturi si raspunsuri.
 
La orice serviciu de telefonie din locatia ta. Ieși mai ieftin si salvezi timp decat să încerci toate opțiunile online.

Poți testa diverse programe, dar majoritatea iti vor cere bani si nu vor funcționa.
 
La orice serviciu de telefonie din locatia ta. Ieși mai ieftin si salvezi timp decat să încerci toate opțiunile online.

Poți testa diverse programe, dar majoritatea iti vor cere bani si nu vor funcționa.
Am cam fost prin oras la cei ce se ocupa de deblocari. Acelasi raspuns l-am primit de pe la toti. Ca nu il pot debloca ca e pe retea japoneza. Nu inteleg care-i faza cu reteaua japoneza? De ce nu ar merge?
 
Daca au programe si aparat de deblocare ar trebui sa functioneze pe orice telefon.
Acum depinde si in ce oras locuiesti. Plus mai este si problema de cost, daca telefonul e unul scump, atunci merita efortul, daca decodificarea este mai scumpa sau egal cu telefonul nu se merita.

Ai incercat un hard reset?
Ce am mai gasit este ca acest tip de telefon/retea nu permite deblocarea prin code, asa cum spun multi, care iti cer destui bani pentru asta.
La fel am gasit ca dupa 1 an de la cumpararea telefonului compania iti deblocheaza gratis daca esti in europa.
 
Daca au programe si aparat de deblocare ar trebui sa functioneze pe orice telefon.
Acum depinde si in ce oras locuiesti. Plus mai este si problema de cost, daca telefonul e unul scump, atunci merita efortul, daca decodificarea este mai scumpa sau egal cu telefonul nu se merita.

Ai incercat un hard reset?
Ce am mai gasit este ca acest tip de telefon/retea nu permite deblocarea prin code, asa cum spun multi, care iti cer destui bani pentru asta.
La fel am gasit ca dupa 1 an de la cumpararea telefonului compania iti deblocheaza gratis daca esti in europa.
I am facut resetare de fabrica dar degeaba. Tot cere cod de retea. Telefonul l-am gasit langa soseaua de centura a Parisulul prin 2020. Stateam in ambuteiaj si l-am vazut de la volan,era aruncat pe marginea drumului. Am incercat in Paris atunci sa l deblochez si tot asa mi-au spus ca nu se poate.
 
I am facut resetare de fabrica dar degeaba. Tot cere cod de retea. Telefonul l-am gasit langa soseaua de centura a Parisulul prin 2020. Stateam in ambuteiaj si l-am vazut de la volan,era aruncat pe marginea drumului. Am incercat in Paris atunci sa l deblochez si tot asa mi-au spus ca nu se poate.
Daca era aruncat, mai bine il arunci si tu, ca cine stie in ce probleme te bagi.
 
De ce m-as trezi cu mascatii? Telefonul nu l-am furat.....Am specificat ca a fost gasit pe margine drumului cand am fost la Paris.....Asta prin 2020. Tu ai impresia ca acel telefon valoreaza o avere?
Nu valoreaza mult din cate am vazut, insa e posibil sa fie aruncat din anumite motive, care te pot afecta.
Cine stie cui a apartinut acel telefon inainte.
 
Loading...
Back
Sus