De ce fuge romanul de referal?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am mai scris despre asta cred de cateva ori si inca unul nu strica.

M-am intrebat mereu de ce fuge romanul de referal?

Frate tot cumperi acel produs, iar pretul final la produsul ales de tine nu se schimba, ba chiar in unele cazuri primesti reducere daca folosesti referalul, dar na... tu alegi sa nu intri de pe referal, ca doar na... de ce sa-i dai lu` X un procent acolo din produsul cumparat.

A fost o faza acum ceva timp cand am recomandat un produs, cativa l-au cumparat dar nici unul de pe referalul meu, apoi vin pe forum si ma intreaba info despre produs, de parca ar fi al meu. Daca nu le raspund tot ei sunt cei care se supara si chiar nu inteleg asta.

Eu mereu cand vreau sa cumpar ceva intreb un amic daca are referal sau daca a postat link referal intru de pe acesta. Uneori intru chiar daca nu cumpar in acel moment doar pentru a se seta cookie, poate mai tarziu voi cumpara si uit sa intri de pe referal iar.

Daca e posibil as vrea sa stiu care e motivul pentru care nu intrati de pe referalul lui X?

As mai putea oferi exemplu unui user de aici. Are un site popular si i-am propus sa foloseasca si RedCpm care ii putea dubla cel putin veniturile. Stiti ce mi-a raspuns: Mai bine pierd bani decat sa castigi tu de pe urma mea.

Cred ca aceste cuvinte explica totul cand vine vorba despre afiliere in romania.


 
Hai ca ma bag si aici sa-ti raspund.
Deci Alex fi atent. Romanii de natie sau mai nou sunt HOTI + INVIDIOSI. De ce ? Uite niste raspunsuri:
De ce sa castige el daca eu cumpar ( eu nu vreau ca el sa faca bani online de pe urma mea ).
De ce el castiga si eu nu? Decat sa castige el de pe urma mea mai bine iau fara sa stie el adresa lui de reff si o las fara reff.
Nu VREAU sa castige el bani - Eu vreau sa castig doar eu si altii nu.
Oare ce e in curtea Vecinului? De ce el sa castige si eu nu ( Aici nici macar nu incerca sa isi dea interesu sa faca cumva sa castige)
Mai bine stau sa vina banii decat sa fac ceva ( LENEA ).
+ Multe altele.

Pentru mine 20, 30, 100 lei sunt banii, pentru astia muncesc online sau offline. M-am dus la lucru si duminicile doar sa fac bani, pentru ca DA, am o familie si vreau sa le ofer ce e mai bun. Daca Nu EU atunci CINE ? cine o sa lucreze sa le ofere lor ce e mai bun. ( Pai pentru 10 lei nici nu ma misc ) 10 lei iti iei o paine, o apa, un ulei si adunate se Acumuleaza.

Si Ce are ca iei de pe Reff lui? Daca el nu iti dadea Pontu tu habar nu aveai. ( in loc sa zic un Multumesc mai bine sa moara capra vecinului )

Acuma am cam exagerat, dar cam asta ar fi parerea mea la subiectul de mai sus + un BONUS :)
 
@Mariuselll
Ce bine le-ai spus man. Le-ai spus pe toate si nu stiu ce ar mai putea fi adaugat.
Pai pentru 10 lei nici nu ma misc
Cunosc multi care spun asta, dar nu inteleg ca 1 cent sau 10 ron din 100 de locuri la final se aduna ceva.
Sa speram ca impreuna vom reusi sa schimbam mentalitatea la cateva persoane, pentru ca la toti nu se poate peste noapte, ci e nevoie de 1-2 generatii sau mai mult.
Pentru cei care nu stiu @Mariuselll este unul din putinele persoane online care muncesc de le suna capacele si chiar ii spuneam acum 2 saptamani ca m-a impresionat foarte mult cu evolutia lui.
De cand il cunosc si pana acum a evoluat foarte mult si nu este genul care sa astepte totul pe tava. Acum uneori el este ca ma invata unele lucruri, ofera ponturi, stie cum sa faca diverse editari sau trucuri la un site.

Pot spune ca este si poate fi un exemplu pentru foarte multi.
 
Romanu fuge de munca spun eu ... vor sa castige bani dar sa nu munceasca ... cauta sa nu faca ceva zilnic poate cade ceva imens odata ... nu este asa trebuie munca ca apoi vin si banii ... din cauza asta nu au rezultate . Sa va dau un exemplu eu neavand bani sa pot platii aleg sa pun aici pe forum ce stiu eu ce aflu si eu din diverse domenii poate am sa reusesc sa-mi cumpar si eu vip sa am acces la unele lucruri care ma intereseaza .
Dar nu toti fac asta ... multi nu accepta munca ..
 
Loading...
Back
Sus