Daca esti mic toti te scuipa in cap

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Trei oameni ai legii - dintre care doi jandarmi cu pistol la cingătoare - au depistat o domnişoară care vindea zmeură în Mamaia. Au legitimat-o şi au sancţionat-o. Mă miră că ANAF-ul nu era prezent, să lovească în evaziunea fiscală.
Fotografie din presa locală, din 21 iulie.
13620761_300568330293877_5153941296277182773_n.jpg
 
idiotii s-au si pozat de parca au prins cine stie ce mare mafiot.
 
Asta nu imi place la politia din Romania si nu numai. Nu se ia de aia mari pentru ca le este frica, asa ca isi fac norma cu cei micuti care nu intereseaza pe nimeni de soarta lor.
La ala cu Q7 ii spune sarut-mana stimabile si sterge cu camasa pe jos sa-i faca loc iar cei care vor sa faca un ban cinstit ii arde.
daca furi in romania sau muncesti tot acolo ajungi.
 
Da intradevar frumosi adidasi domnului din mijloc. Sigur el a reclamat-o pe domnisoara pe cand isi facea siesta la joching. Tot timpul la noi au fost luati la bani marunti cei mai mici. Cei mari stau la arest la domiciliu urmand ca apoi sa se bucure de tot ce au fraudat pana in momentul prinderii. Oare marfa a fost confiscata?
 
Da intradevar frumosi adidasi domnului din mijloc. Sigur el a reclamat-o pe domnisoara pe cand isi facea siesta la joching. Tot timpul la noi au fost luati la bani marunti cei mai mici. Cei mari stau la arest la domiciliu urmand ca apoi sa se bucure de tot ce au fraudat pana in momentul prinderii. Oare marfa a fost confiscata?
Confiscata si dusa acasa la dom' Locotenent..:)) In fiecare zi cand imi e greu in strainatate ...ma gandesc la Romania...la cat de corupta si plina de hoti este....imi revin pe loc...De cei mari nu o sa se lege niciodata politia..o ia peste cap cu dom' sergent in frunte .... Cei din poza sunt jandarmi....uitativa la ei cum arata..jalnic
 
Nu mai ai ce face in zilele de azi.
Chiar daca ai fi presedinte si ai vrea sa schimbi coruptia ar trebuii sa ai puteri supra naturale sa nu fii asasinat.
Totusi suna absurd sa ii dai o amenda mai mare decat a costat zmeura,plus confiscata cu bani cu toti.
In vremea de azi in romania nu se castiga asa banii un salariu este de 700 lei.
De aceea pleaca multi in strainatate.
Si eu voi pleca si sa ii vad peste 20 ani cand nu vor mai avea aur romanii si vor taia toate padurile sa vad ce o sa mai faca atunci.
 
In Romania ar trebui sa se procedeze ca in SUA pt a starpi coruptia de la nivel mic/mediu. Sa aiba acces facil la arme :) sa vezi dupa aia daca mai fac gainarii functionarii statului sau se gandesc de doua ori :)
 
In Romania ar trebui sa se procedeze ca in SUA pt a starpi coruptia de la nivel mic/mediu. Sa aiba acces facil la arme :) sa vezi dupa aia daca mai fac gainarii functionarii statului sau se gandesc de doua ori :)
Daca am avea acces la arme ne-am inpusca zi de zi intre noi.
Cu romanul nu te pui ! :)
 
In Romania ar trebui sa se procedeze ca in SUA pt a starpi coruptia de la nivel mic/mediu.
Te rog nuuuuuu. Orice dar nu ca in america.
Nu o mai laudati atat ca este mai corupta si ala MIC o duce mult mai rau decat in Romania.

Vezi aici.
 
Loading...
Back
Sus