Daca ai facut update la Wordpress pe 29 octombrie

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ai făcut update la Wordpress pe 29 octombrie si ai avut probleme la site sa stii ca e din vina celor de la Wordpress.

Trebuie facut update la 5.3.3 pentru a rezolva problema si in unele cazuri se poate face doar manual, adică descarci Wordpress de pe site lor, apoi urci prin ftp totul. In mod normal wp-config.php nu este in sursa insa recomandat sa faceti backup înainte.

Milioane de site-uri au încetat sa funcționeze , mai ales cei care au avut auto update activat.
De acum voi dezactiva auto update pentru a scapa de eventuale probleme de gen.

Stiu cativa care au avut probleme in aceasta perioada cu site offline si consum ridicat de resurse.
Poate fi o coincidență dar totul sa rezolvat dupa update.
 
Daca ai făcut update la Wordpress pe 29 octombrie si ai avut probleme la site sa stii ca e din vina celor de la Wordpress.

Trebuie facut update la 5.3.3 pentru a rezolva problema si in unele cazuri se poate face doar manual, adică descarci Wordpress de pe site lor, apoi urci prin ftp totul. In mod normal wp-config.php nu este in sursa insa recomandat sa faceti backup înainte.

Milioane de site-uri au încetat sa funcționeze , mai ales cei care au avut auto update activat.
De acum voi dezactiva auto update pentru a scapa de eventuale probleme de gen.

Stiu cativa care au avut probleme in aceasta perioada cu site offline si consum ridicat de resurse.
Poate fi o coincidență dar totul sa rezolvat dupa update.

Eu nu am avut probleme
 
Daca ai făcut update la Wordpress pe 29 octombrie si ai avut probleme la site sa stii ca e din vina celor de la Wordpress.

Trebuie facut update la 5.3.3 pentru a rezolva problema si in unele cazuri se poate face doar manual, adică descarci Wordpress de pe site lor, apoi urci prin ftp totul. In mod normal wp-config.php nu este in sursa insa recomandat sa faceti backup înainte.

Milioane de site-uri au încetat sa funcționeze , mai ales cei care au avut auto update activat.
De acum voi dezactiva auto update pentru a scapa de eventuale probleme de gen.

Stiu cativa care au avut probleme in aceasta perioada cu site offline si consum ridicat de resurse.
Poate fi o coincidență dar totul sa rezolvat dupa update.

Confirm si eu cele relatate.

Pentru retrogradare recomand pluginul "WP Downgrade". Mentionez ca nu am facut backup inainte, procesul a fost rapid si fara pierderi sau "efecte adverse".

Pe unul dintre site-uri folosesc versiunea 5.3.3 si am observat o imbunatatire considerabila.

Pe un alt site voi testa mai multe versiuni mai vechi pentru a vedea potentialul acestora.
 
Loading...
Back
Sus