Cutremur de 6.1 grade in Romania

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In aceasta noapte a fost un cutremur de 6.1 grade conform posturilor de stiri.
Imediat am sunat pe mama si era deaja afara din casa + tot satul. Cutremurul a fost la aproimativ 100km de unde locuieste mama.

Conform http://quakes.globalincidentmap.com/# cutremurul a fost de 5.6 grade, dar la tv spune ca a fost de 6.1 grade.
La voi cum a fost cutremurul?
Ce faceati in acel timp?
Sa speriat cineva?
cutremur.png
 
Eu mă aflam la un bar , jucam un rummy :) locuiesc undeva la periferie lângă bucurești vreau sa spun ca s-a simțit destul de tare cutremurul, norocul nostru a fost ca nu a durat foarte mult :)
 
Am prieteni in Bucuresti si chiar vorbeam acum cu acestia. Unii spun ca a fost scurt, altii ca a fost lung.
Oricum din cate vad a fost o sperietura buna pentru multi.
Ma uitam pe facebook si a inebunit lumea, mai ales site-urile de stiri care se bat in titluri pentru a atrage cat mai multi curiosi.
 
La mine în zona în care locuiesc nu a durat mult însă depinde poate în alte zone a fost mult mai rău , maine cu siguranță va fi pe toate posturile de tv titlu mare cutremur în românia urmat de :
" se aprope sfârșitul lumii " :)
 
In Craiova la etajul 4 nu am simtit nimic, desi eu sunt alert si simt asa ceva imediat !
 
Bucuresti, etaj 6. Eram la film in pat si am simtit ca parca se misca patul cu mine putin, apoi pauza si iar mai tare. Atunci mi-am dat seama ca este cutremur sigur 100%. S-a simtit, dar departe de ceva care sa te sperie (parerea mea).
Si pisicile au stat "chill"
 
Totusi este un lucru bun si cutremurul, incepe sa se miste lucrurile si in romania :D
 
Loading...
Back
Sus