Cursuri web design, photoshop

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
Ce scoala/companie recomandati pt o fata de 20 ani care vrea sa invete web design si photoshop, in Bucuresti?
 
Școala nu știu, dar știu pe cineva care face cursuri, prețul pleacă unde de la 500 de euro dar nu știu condițiile în amănunt și cu ce se alege după curs, tipul este profesor universitar
 
Direct aici daca vrei sa inveti fara sa primesti o diploma. Noi iti da task-uri si tu le faci. unde nu stii exact cum se face iti putem da cate un hint.
@cnusi @Jeliu Mihai Bogdan @Susp3kt @Naruto9 si mai sunt cativa care iti pot da sfaturi pe aceasta tema.
 
E pentru o prietena, as vrea sa mai am si eu 20 ani :)

Ideea e ca ea se gandeste la o cariera in domeniu, deci conteaza si diplomele detinute.
 
Ideea e ca ea se gandeste la o cariera in domeniu, deci conteaza si diplomele detinute.
Realitatea din teren e ca nicio firma nu cere imperios diploma de designer. Motivul e destul de simplu, nu are niciun beneficiu (doar absolventii it au avantaje fiscale). Pentru toti ceilalti exista incadrarea 351201 ajutor programator care nu cere nicio calificare.

Daca prietena nu lucreaza poate sa faca cursjul la ajofm gratis. obtine diploma cu calificarea de designer pagini web.
Daca lucreaza si trebuie sa faca la o firma privata sa caute cea mai ieftina oferta.
In niciuna din cele 2 variante nu o sa invete destul pt a se angaja in domeniu (e cam la 5% din cat ar trebui sa stie pt a fi luata in considerare). Concret ce invata e un pic de css, html, structura unui site si poate poate un editor de imagine.

Asta e motivul pentru care recomand sa faca acest curs doar daca are neaparat nevoie de diploma.
Daca vrea sa invete cu adevarat sa foloseasca w3school, codecademy, youtube sau alte siteuri de profil. Sau daca are timp sa caute o firma unde sa faca internship, desi daca nu stie chiar nimic slabe sanse.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus