Curs programare live pe roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa o discutie ieri am decis sa facem o serie de cursuri live pe roforum.
Profesor va fi @Ovidiu Bokar
Prima sesiune va fi saptamana viitoare 16.02.2019, sambata, ora 16.00, ora Romaniei. Adica 14.00 UK, 15.00 Spania.

Cine doreste sa se inscrie o poate face comentand mai jos.
Prima clasa din cate situ va fi CSS, insa ovidiu poate oferi mai multe detalii atat despre curs cat si platforma care o vom folosi.
 
unde o sa fie live ? :D sper sa fiu conectat :D
Asta va propune ovidiu si apoi alegem cu totii care este cea mai potrivită.
Cursul va include live test dat de fiecare, deci nu e destul doar sa fii conectat.
 
Ar fi super ca inainte de a face cursul , sa posteze si despre ce va fi , nu are rost sa intru daca nu voi intelege , pentru ca inca nu am cunostintele necesare .
 
Ar fi super ca inainte de a face cursul , sa posteze si despre ce va fi , nu are rost sa intru daca nu voi intelege , pentru ca inca nu am cunostintele necesare .
Fa fi pentru începători, deci daca vrei sa înveți vei intra si iti dai toata silința sa prinzi ceva.
Oricum video va fi disponibil dupa pe rovideo unde poti reface, repata tot ce sa spus pentru a prinde mai bine.
 
Vreau si eu sa ma inscriu. Sunt la o facultate de acest gen dar nu am reusit sa inteleg nimica deoarece profesorii ne dau o foaie cu cod sa o copiem si ei lucreaza pentru alte firme la care lucreaza.
 
Fa fi pentru începători, deci daca vrei sa înveți vei intra si iti dai toata silința sa prinzi ceva.
Oricum video va fi disponibil dupa pe rovideo unde poti reface, repata tot ce sa spus pentru a prinde mai bine.

Daca vor fi cursuri pentru incepatori nu pot decat sa zic MULTUMESC .
Stiu sigur ca pentru mine cat si pentru altii aceste cursuri vor fi un mare pas inainte .
 
Doar un LUCRU : Sa nu zice-ti ca Participati si dupa Nu participati. Ovidiu face asta pe Gratis pentru noi si din timpul lui + poate daca o sa iasa bine o sa mai faca mai multe astfel de Cursuri.
 
Multumesc @AlexH ca ai acceptat, sper sa ajute pe toata lumea.

Momentan lucrez la a defini ce as vrea sa includ eu in CSS basic, fiindca nu vreau sa va bag in ceata cu prea multe detalii; voi revenii cu o agenda un pic mai tarziu, dar pana atunci puteti scrie ce anume var interesa sa aflati, spre exemplu diferenta dintre display: block si display:inline-block sau cum faci textul sa fie in jurul imaginii, etc. Orice idee este bine venita si voi incerca sa o mentionez in curs si sa facem o rezolvare impreuna.

Cursul va include live test dat de fiecare
Sincer, nu mam gandit sa va dau test, cat recomand sa aveti notite la voi, dar daca vreti pot sa fac un test basic .
nu are rost sa intru daca nu voi intelege
Atunci chiar as recomanda sa intrii, fiindca poti sa pui intrebari, orice intrebare este bine venit, indiferent cat de stupid ti se pare tie sau aiurea. Ideea "cursului" este sa clarifica ce face CSS si cum se face CSS pentru a fii usor.

Doar un LUCRU : Sa nu zice-ti ca Participati si dupa Nu participati. Ovidiu face asta pe Gratis pentru noi si din timpul lui + poate daca o sa iasa bine o sa mai faca mai multe astfel de Cursuri.
Deoarece o sa fie CSS basic si daca va place, poate facem mai multe cursuri din CSS si pot sa introduc si JavaScript.

Sper ca o sa reusesc sa fiu si eu prezent .
Nu e problema, il voi publica pe youtube si pe rovideo.net si il vei putea vedea.
 
Acest curs este perfect, mai ales ca de doua saptamani m-am apucat de html, css iar dupa ce termin astea doua de stapanit la perfectie trec la javascript si tot asa. Vreau sa lucrez in acest domeniu ca programator web iar ajutorul tau @Ovidiu Bokar m-ar ajuta enorm.
 
@Nobody Ma bucur ca vrei sa mergi ca programator web daca ai intrebari nu ezita sa ma intrebi, sper ca nu platesti cursul, fiindca 2 saptamani de html + css mi se pare foarte mult.
 
@Ovidiu Bokar nu platesc nimic, studiez individual cand am timp liber. Da, mi se pare si mie cam mult insa acum mi-am facut ordine in activitatile zilnice si ma pot focusa mai mult si mai eficient pe ce trebuie.
 
Este absolut perfect mai ales pentru ca iti rupi din timp ca sa oferi ceva gratuit. Optional ar mai fi mers despre animations (dar cred ca alea mai bine le integrez cu js sau asta te voi intreba pe live) si media queries.
 
Loading...
Back
Sus