Curs - creare pagina responsive (landing page) cu RSS feed

Ovidiu Bokar

It's not a bug, it's a feature!
Administrative
Registered
Full Member
Am schimbat programa de Basic CSS cu un curs intermediar de creare landing page (responsive).

In cursul acesta vom acoperii:

  • Introducere in SASS/SCSS
  • Responsive design folosind Bootstrap 4
  • Citire feed RSS cu PHP
  • RSS feed va fii inclus in design
De data aceasta nu vom avea slideuri, cat va fii mai mult code scris live si debubgging.


Data: 16/03/2019
Ora: 14:00 GTM+0 (Romania este ora 16:00, Spain ora 15:00)

Voi posta in ziua respectiva linkul de la live aici pe forum, si voi incerca sa il facem pe Google Hangouts, daca cumva nu va merge, va voi tine la curent pe forum pentru alternative.
 
Ultima editare de un moderator:
Pe langa cele scrise mai sus vreau sa adaug ca acest curs va fi special pentru oferte CPA.
Zilele acestea am discutat cu cei de la TubeAdvertising | Mobile Performance Affiliate Network si au facut o noua optiune RSS care va permite sa promovati mai usor ofertele si dupa cum am zis in alt topic rata la cinversie fata de normal este destul de mare.
 
Pe langa cele scrise mai sus vreau sa adaug ca acest curs va fi special pentru oferte CPA.
Zilele acestea am discutat cu cei de la TubeAdvertising | Mobile Performance Affiliate Network si au facut o noua optiune RSS care va permite sa promovati mai usor ofertele si dupa cum am zis in alt topic rata la cinversie fata de normal este destul de mare.

Da, am realizat optiunea respectiva cand a venit Alex cu ideea, mi s-a parut interesant sa abordam si genul asta de promovare. Momentan suntem in beta test dar pana la lansarea cursului vostru o sa va oferim un tool cu care sa puteti lucra cum trebuie
 
Da, am realizat optiunea respectiva cand a venit Alex cu ideea, mi s-a parut interesant sa abordam si genul asta de promovare. Momentan suntem in beta test dar pana la lansarea cursului vostru o sa va oferim un tool cu care sa puteti lucra cum trebuie
@AlexH mi-a trimis un RSS feed, daca cumva aveti un REST API, pot sa il includ in implementare.
 
Salutare, am modificat si noi niste chestii, pentru RSS feed am bagat titluri/descrieri si poze personalizate sa putem face ceva frumos, ofertele pe Romania au fost deja modificate si vor iesi cu titluri si descrieri optimizate, urmeaza sa facem celelalte tari zilele astea, o sa dam prioritate la cele cpl momentan, adult si mainstream apoi facem restul
 
Salutare, am modificat si noi niste chestii, pentru RSS feed am bagat titluri/descrieri si poze personalizate sa putem face ceva frumos, ofertele pe Romania au fost deja modificate si vor iesi cu titluri si descrieri optimizate, urmeaza sa facem celelalte tari zilele astea, o sa dam prioritate la cele cpl momentan, adult si mainstream apoi facem restul

Perfect, multumim.
 
Cine a intrat sper ca i-a placut. Din toti doar @yepuras a stat pe tot parcusul la curs si ii multumesc pentru asta.
@Ovidiu Bokar Multe multumiri pentru ajutor si realizare curs.
Voie buna si la urmatorul.
 
Din pacate eu am fost plecat, deabia acum am ajuns acasa :(
 
1. am postat video si pe rovideo

  1. codul din curs este atasat mai jos.
  2. demo la landing page gasiti pe link de mai jos.
 

Atașamente

  • script feed cpa by roforum and ovidiu.zip
    1,6 KB · Vizualizări: 23
Superba initiativa. Am urmarit si video-ul pt ca nu am putut asista la curs live... Sugestie... poate pe viitor folositi / creati un cont twitch cred ca ajuta cu live stream-ul ... OBS/StreamLabs + Twitch si se pot face multe.
Bravo @Ovidiu Bokar / ty @AlexH
Ms pentru sugestie, da, categoric, ma voi uita sa vad si voi incerca sa setez Twitch.
 
Loading...
Back
Sus