Cupon google 75£ gratis

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut acest ad acum pe twitter si va las link mai jos.
Tocmai ce am facut cont nou google adword si am luat cei 75£ dar ii voi primi dupa ce cheltuiesc 25£.

Eu zic ca merita sa platesti 25£ pentru inca 75£ gratis.

1. accesati acest link https://ad.doubleclick.net/ddm/clk/307782208;135258128;h sau link direct pe twitter 2. va cere o adresa de e-mail. daca aveti deaja cont gmail dar fara cont google adword o puteti adauga.
3. copiati codul undeva safe
4. urmati pasii

Dupa ce ati terminat mergeti la setari si profil unde adaugati codul promotional. Acesta se va activa dupa ce cheltuiti cei 25£.
Recomand sa puneti contul in dolari ca iesiti mai bine.
 
Dupa ce va faceti contul accesati https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner/Home si va faceti grupuri de anunturi. In acest fel vedeti volumul de cautari, o estimare la click si cost si sunteti siguri ca anuntul vostru apare persoanele direct interesate.
Nu uitati sa editati suma licitata per click in functie de nevoie si in asa fel incat sa primiti ceva trafic.Nici primii in lista dar nici ultimii.
La fel specificati si suma care doriti sa o cheltuiti pe zi.
Apoi mergeti la campanii, click pe grupul de anunturi care vreti si adaugati anunt.

Personal recomand ca anunturile text sa fie disponibile doar in cautarile google si nu pe site partenere. Unii pot include cuvintele alese de voi la misto pe pagina fara ca clientul sa fie direct interesat de reclama ta.
Am facut mai devreme o campanie pentru xyz care este 1.65$ si licitat 0.05$ per click. De cand a fost activata am primit 4 click si un domeniu inregistrat. Deci pana acum conversia este destul de buna.
Campania este doar text si setata sa apara doar in cautarile google.
 
O alta recomandare este cand faceti grupul de anunturi click pe cloana unde scrie suma licitata de doua ori. Prima data va afisa cuvintele cu cpc cel mai mare si adoua oara de la cel mai mic la cel mai mare.
Daca nu aveti buget mare nu va aruncati direct pe cuvinte populare si cpc mare. Alegeti pe cele cu volum de 100-1000 cautari si valoare cpc mic. In acest fel nu aveti concurenta mare si pretul per click este mic, iar conversia poate fi destul de mare.
Voi face un tutorial zilele acestea pe aceasta tema.
 
Loading...
Back
Sus