Cupoane de Reduceri

xenno

Active Member
Registered
Full Member
Am un mic proiect legat de cupoane mai exact un site care ar trebui sa genereze cupoane.
Ideea e simpla: Ai un produs de 100 de lei . Il pun si pe acest site, site-ul genereaza un cod, tu stii ca vine de la mine si il vinzi cu 90 de lei (sau cu cat doresti tu doar ca ar trebui sa fie o reducere).
Sunt pe aici persoane interesate ?
 
Pe mine ma intereseaza gama de servicii ... nu neaparat cea de produse.
Si produsele se pot aseza acolo insa serviciile sunt cele mai usor de lasat din pret.
Acum ... de exemplu ... ofer gazduire web de 5E/luna - am asta ca item in site-ul meu - si ma inscriu cu un cupon ce va oferi reducere de 50% ... ehe ... super nu?
Ma gandesc ca sunt foarte multi care au o grila de servicii cu preturi aferente (nu aici pe forum ci asa in general ... ) - Vezi - solar, mani-pedi, coafura dar si service auto sau instalatori sanitari.
 
Practic ce vrei tu sa fac este ce face teamdelas.ro, doar ca tu nu vrei pe produse vrei mai mult pe servicii.
Ca sa iti ofere un vanzator reducerea asta trebuie sa ii aduci clienti garantat. Nu o sa iti dea nimeni reduceri pe promisiunea ca ii aduci 2-3 clienti. Nu e rentabil.
Parerea mea e ca nu o sa mearga. Sunt mult prea multe variabile..
1. pretul promotional trebuie sa fie pe o perioada limitata de timp pt ca astfel ii strici omului piata
2. in general firmele nu se baga fara contract, deci iti trebuie firma ca sa faci schema asta. o firma inseamna raspundere, costuri etc
 
Din cate imi dau seama, cei de la teamdeals vand direct ...
Eu ma gandesc la ceva ce genereaza un voucher (trebuie sa le stiti pe cele din cataloage, de vin prin posta) si omul se duce cu acel voucher si isi achizitioneaza produsul/serviciul pe baza lui cu reducere.
1. o campanie de acest fel ar putea aduce 100 de insi sau nici unul. Castigul vine din afisarea (expunerea) produsului / serviciului ... pe site
2. am firma ... raspundere ... costuri :)
 
Loading...
Back
Sus