Cerere Cumpar postari pe pagini de facebook

Toma Cristian

Print on Demand Romania
Registered
Full Member
Print on Demand Romania
Dupa cum spune si in titlu, cumpar postari pe paginile de facebook.
Am inceput sa demarez un mic proiect in care distribui videoclipurile strainilor, unde au prins in fapta, romani care inselau prin strainatate.
Poate te intrebi, de ce fac asta?
Eu unul stau in Austria si nu numai o data am auzit vorba de tigan si furacios, ceea ce ma face sa ma gandesc, hei, e ceva neinregula cu ei...
Chiar astazi navigam pe youtube si am dat de videoclipuri ce aveau in nume Romanian scammer.
Am zis, haide sa ma uit si eu, sa vad ce s-a intamplat...
Am vazut undeva la 1 minut din videoclip, acolo unde la un moment dat, scammer-ul a vorbit ceva, iar subtitrarea era ceva de genul ,,A spus ceva in Romana??,, , nu era in Romana, iar atunci am lasat un mesaj in care am mi-am spus dezamagirea fata de videoclip si de faptul ca ori cine vorbeste o alta limba si fura e ,,Roman,,.
Am trecut si la urmatorul videoclip, acolo nu mai era scris de Romani, dar cand am auzit ca bunii samariteni vorbeau in Romana, am zis, hei, nu e ok deloc, poate chiar au dreptate sa zica ca Romanii fura... Poate au dreptate sa ne invinovateasca pentru ori ce rahat facut de cine stie ce Rrom?
Dar am zis, hei, haide macar sa incerc sa fac eu ceva in privinta asta, sa ajut eu cu ceva, pentru ca eu sunt unul dintre victimele faptelor acestor ,,nationalisti,,.
Asa ca am decis sa postez pe facebook poze cu aceste animale, care stiu sa traiasca doar din a fura, poate poate o sa ajunga si in ochii lor, sa vada ce zic Romanii despre ei.
Stii cum e, daca faci astfel de lucruri si dupa 1-2 ani, te trezesti pe strada ca te scuipa lumea, zici ca lumea are ceva cu tine, dar asta meriti. Asta meriti ca faci tara asta de rusine!
 
Eu nu am pagina de facebook dar iti pot posta gratis pe contul meu cel nou. Sa imi lasi link la ce sa dau share.
Mersi frumos Alex, am sa iti las link in privat.
 
nu inteleg ce vrei. sa expui romani sau rromani?
de ce ti-ai pierde timpul? ce ai avea de castigat?

ce-ai zice sa distribui proiectele rise project, dela0, sa fie lumina, plus alte sute de organizatii care expun mafiotii cu adevarat mafioti?

ce-ai zice sa distribui stirile romanilor despre americanii/nemtii/romglezii ce ne violeaza copii?
dar smecherii care ne fura padurile, averea, viitorul?
dar popii/pastorii milionari care au facut si fac sute de milioane de pe urma saracilor?

de ce sa nu-i expui pe cei "in cravata"?
 
exact. se putea plange de tigani in alt topic. aici era de ajuns sa ofere sau sa ceara o oferta.
Daca te simti jignit imi pare rau.
Nu am intentia sa jignesc pe nimeni, doar zic ceea ce am vazut si trait.
Acum ma pun in situatia ta si e exact situatia in care sunt eu cand cineva zice despre romani ca sunt tigan si furacios.
Daca tu unul, nu esti unul dintre ,,tiganii,, ce fura si inseala, nu ar trebui sa te simti de loc, ar trebui sa lupti.
Eu sunt la fel ca tine(sper sa fie asa), caut sa trag cat mai mult, pentru a arata celor de afara ca eu am demnitatea mea.
Dar lumea ia la ochii doar ceea ce e rau de obicei, iar asta zic mai departe. Cum putem prevenii asta? Sa ii facem sa le fie frica sa mai faca asa ceva. Cum? Sa le aratam fata cunostitelor, sa le fie rusine sa mai iasa pe strada.
Aici nu e un topic despre tigani. Urmatoarea persoana pe care am sa o postez e un ,,batranel dragut ce schimba banii falsi in Cehia,,.
Eu urasc sa ma compare o persoana cu altcineva. Asta ar trebuii sa faci si tu.
Eu sunt mandru ca sunt Roman, o sa fiu peste tot pe unde merg si am sa incerc tot posibilul sa demonstrez ca impresia lor despre Romani, e gresita.
Tu ar trebuii sa fii mandru ca esti Rrom(daca esti), ori unde ai fii si sa incerci tot posibilul sa demonstrezi ca ceea ce cred despre Rromi e gresit.
Daca eu ca Roman nu am sa arat fata Romanilor cu caracter de nimic, cine sa o faca? Un Neamt? Iar apoi noi ar trebui sa ii zicem ca e rasist?
Daca tu nu mi-ai fii alaturi sa arat oamenilor Rromii cu caracter de nimic, cine sa o faca? Eu? Sa imi zici tu dupa ca sunt rasis? (Vorba asta am zis-o sa intelegi unde bat)

Sper sa vezi lucrurile cum le vad eu.
Sper ca acum nu te mai simti jignit.

Multumesc!
 
Ultima editare:
nu inteleg ce vrei. sa expui romani sau rromani?
de ce ti-ai pierde timpul? ce ai avea de castigat?

ce-ai zice sa distribui proiectele rise project, dela0, sa fie lumina, plus alte sute de organizatii care expun mafiotii cu adevarat mafioti?

ce-ai zice sa distribui stirile romanilor despre americanii/nemtii/romglezii ce ne violeaza copii?
dar smecherii care ne fura padurile, averea, viitorul?
dar popii/pastorii milionari care au facut si fac sute de milioane de pe urma saracilor?

de ce sa nu-i expui pe cei "in cravata"?
Am sa iti raspund si aici.

Mi-as pierde timpul sa incerc sa fac un bine societatii. Sa le zic lucrurilor pe nume, sa le arat fata oamenilor ce nu sunt oameni.

Noi ca persoane, am sa facem ceva, doar daca suntem pasionati si interesati de acel ceva.
Eu sunt in momentul asta fixat pe aceasta tema, de ce? Pentru ca am fost victima pe nedrept, nu numai o data!
Tu daca esti interesat de ,,proiectele rise project sau despre organizatiile care expun mafiotii , ori despre acele stiri in care americanii/nemtii/romglezii ne violeaza copii?, etc.. ,, de ce nu te pui sa vorbesti despre ele? Sa cauti ajutor si sa iti faci cauza cunoscuta?

Eu asta fac in momentul asta. Am sa caut ajutor si am sa vorbesc despre acesta tema.
Nu ma asteptam sa am reactii bune la aceasta cerere, dar am sa continui.

Multumesc pentru vorbe.
 
Poți să îmi trimiți și mie ce să sharuiesc,nu de alta dar am și grup de 5k in care punem filmulețe cu și nenorocirile din tara asta,și discutăm despre chestiile astea,cred că ar fi potrivit acest grup al meu pe subiectul abordat de tine..cred...
 
Poți să îmi trimiți și mie ce să sharuiesc,nu de alta dar am și grup de 5k in care punem filmulețe cu și nenorocirile din tara asta,și discutăm despre chestiile astea,cred că ar fi potrivit acest grup al meu pe subiectul abordat de tine..cred...
Multumesc, apreciez! Am sa iti trimit in privat.
 
Intradevăr este un topic pentru vânzare însa oferind detalii de ce faci acest lucru, cred ca e normal pentru un forum bazat pe opinii și dezbateri să dăm o replică.
Așa cum spunea și un alt membru mai sus nu e bine ceea ce faci.
Sunt foarte mulți români care au făcut foarte multe lucruri frumoase pe afară nu doar mizerii.
Și așa avem imaginea umbrită de regulă de străini care au scopul de a ne dezbina ca popor.
Prezintă și tu lucrurui frumoae despre romania sau leagăte de străinii care ne-au jefuit țara ca în codru lasându-ne fără bani astfel încăt i-am fi putut civilizăm și pe aceea care vrei săi prezinți tu.
 
Intradevăr este un topic pentru vânzare însa oferind detalii de ce faci acest lucru, cred ca e normal pentru un forum bazat pe opinii și dezbateri să dăm o replică.
Așa cum spunea și un alt membru mai sus nu e bine ceea ce faci.
Sunt foarte mulți români care au făcut foarte multe lucruri frumoase pe afară nu doar mizerii.
Și așa avem imaginea umbrită de regulă de străini care au scopul de a ne dezbina ca popor.
Prezintă și tu lucrurui frumoae despre romania sau leagăte de străinii care ne-au jefuit țara ca în codru lasându-ne fără bani astfel încăt i-am fi putut civilizăm și pe aceea care vrei săi prezinți tu.
Mersi de mesaj Remus, ai o idee foarte buna, ar trebui chiar tu sa o pui in practica.
Eu unul sunt in directia mea.
 
Loading...
Back
Sus