Cerere Cumpar crypto

xxxx pentru paypal lasami aici adresa de btc unde sa trimit , trimit eu primul
 
Ultima editare:
poti da la customize fee, si setezi minim.
in functie de fee, trimiti diferenta
daca fee-ul e 4 usd, trimiti 46.
 
imi spune ca nu exista cont asociat cu adresa de hotmail.
da-mi alta.
sau daca ai nr de tel asociat contului, te pot gasi mai repede
 
La Binance exista opțiunea de P2P trading, sunt oameni care vând diverse monede și sunt o grămadă de opțiuni de plată: PayPal, Revolut, Skrill etc
Practic, tu trimiți prin PayPal sau ce ai ales și celălalt îți transfera pe Binance, care funcționează ca escrow in cazul de față.
Eu am cumpărat cu Revolut, USDT avea cel mai bun preț atunci. Pe urmă am schimbat în BTC pe Binance.
 
interesant. chiar pe binance vroiam sa cumpar.

ca sa cumpar btcdirect cu cardu de revolut nu ma lasa, nu accepta acel tip de card
 
interesant. chiar pe binance vroiam sa cumpar.

ca sa cumpar btcdirect cu cardu de revolut nu ma lasa, nu accepta acel tip de card
Exact asta era si problema mea, Revolut are exchange de crypto integrat și au făcut măgăria asta, să nu poți trimite către exchange-uri de crypto, adică să nu te duci la competiție.
Nu cumpăr de pe Revolut pentru că nu pot sa scot BTC sau altceva și să mă mut pe wallet-ul meu.
E o vorba veche: "Not your keys,not your crypto". Daca nu pot sa dau withdraw in wallet, e ca si cum n-ar fi Bitcoinii mei. Și mă cam indispune situația, așa că pas.
Mai demult puteai să trimiți prin SEPA de pe Revolut, au avut insa grija și de asta.
Așa că asta rămâne cea mai safe varianta pentru mine. Singura chestie e să urmărești cu atenție preturile, nu prea îți convine sa cumperi Bitcoin la $70k, cum am văzut pe acolo. USDT era 1,030 când am cumpărat eu, acum văd că e si la 1.017.
Acceptabil pentru mine.
 
Cea mai rapida metoda e sa trimiti din Revolut catre blockchain si acolo faci schimbul. Trimiti transfer prin iban ( iti pun ei la dispozitie un iban cu numele tau) si trimiti $ acolo si apoi faci conversie la pretul actual. Din moment ce ii ai apoi in wallet, faci ce vrei cu ei :)

Acum 3 saptamani am schimbat btc in $$ si i-am primit in revolut iar la 2 zile distanta am trimis $ in blockchain si de acolo am schimbat in btc


PS: Transferul facut in cursul saptamanii mi-a ajuns din revolut in blockchain in aprox. 2 minute. Ibanul pus de ei la dispozitie este tot de Lituania si banuiesc ca de asta merge asa de repede
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus