Cumpar Cumpar BitCoin

Aleex

Active Member
Registered
Full Member
Salut, Doresc sa cumpar in aceasta perioada bitcoin in valoare de 5000euro.
Are cineva atat ?

Daca nu doresc o alternativa ceva de unde pot cumpara. RAPID RAPID.

Ms
 
Salut, Doresc sa cumpar in aceasta perioada bitcoin in valoare de 5000euro.
Are cineva atat ?

Daca nu doresc o alternativa ceva de unde pot cumpara. RAPID RAPID.

Ms
http://www.monezivirtuale.com/bitcoins/de-unde-cumperi-bitcoin-la-pret-bun-si-fara-verificare/
 
trade.bitcoinromania.ro a cumparat
Nu îți recomand să faci trade cu exchange din România. Anul trecut 3 exchange din România au tras teapa de peste 500 btc și asta numai din ce a fost publicat.
Alege sursele din link de mai sus, sau direct de la cineva, dar ai grija mare. Vezi ca este topic aici care sunt cele mai sigure metode de făcut tranzacții cu btc.
 
o sa incerc coinify doar ca aici limita este de 300 de euro eu am nevoie de mai mult :( prin transfer bancar vad ca poti sa cumperi de mai mult, dar nu stiu cum este cu verificarea si cat dureaza toata treaba ... voi aveti idee ?
 
dar nu stiu cum este cu verificarea si cat dureaza toata treaba ... voi aveti idee ?
Cam 24-48 ore, dar in general 24 ore.
Vezi ca dupa verificare e posibil sa fie ceva limite impuse de banca la care esti tu, pentru ca fiecare au.
Da miscate repede, ca pretul va creste.
O alta recomandare este sa cumperi direct in dolari si nu in euro, pentru ca vei avea un singur exchange.
Toate sistemele fac asa: Convert BTc in dolari apoi suma din dolari o converteste in euro sau moneda aleasa de tine. In acest fel poti iesi in poti iesi in avantaj cu 5-10%.
Daca reusesti sa cumperi acum de 5000 euro la final de an cred ca vei avea un profit de 25.000 euro.
 
Cam 24-48 ore, dar in general 24 ore.
Vezi ca dupa verificare e posibil sa fie ceva limite impuse de banca la care esti tu, pentru ca fiecare au.
Da miscate repede, ca pretul va creste.
O alta recomandare este sa cumperi direct in dolari si nu in euro, pentru ca vei avea un singur exchange.
Toate sistemele fac asa: Convert BTc in dolari apoi suma din dolari o converteste in euro sau moneda aleasa de tine. In acest fel poti iesi in poti iesi in avantaj cu 5-10%.
Daca reusesti sa cumperi acum de 5000 euro la final de an cred ca vei avea un profit de 25.000 euro.
Faza e ca eu am EURO, deci tre sa merg sa schimb banii in lei, apoi sa ii bag in cont la banca ... sau sa deschid un cont de euro sau $ dar ala il pot folosii abia maine si mai am o varianta sa ii pun direct in euro, ca parca mai am un cont la ING in EURO.
 
Faza e ca eu am EURO, deci tre sa merg sa schimb banii in lei, apoi sa ii bag in cont la banca ... sau sa deschid un cont de euro sau $ dar ala il pot folosii abia maine si mai am o varianta sa ii pun direct in euro, ca parca mai am un cont la ING in EURO.

vezi ca la depunerile in €/$ uneori dureaza zile bune pana ajung banii la destinatie.

cel mai bine cred ca ar fi sa gasesti pe cineva pe localbitcoin si sa faci tranzactia cu banii cash
 
vezi ca la depunerile in €/$ uneori dureaza zile bune pana ajung banii la destinatie.

cel mai bine cred ca ar fi sa gasesti pe cineva pe localbitcoin si sa faci tranzactia cu banii cash
Pai si ce certitudine am ca aia o sa trimita monezile daca fac in privat cu ei :)
Mai astept pana maine, ca am tot auzit discutii ca posibil sa mai scada, si maine 80% o sa cumpar de la bitcoinromania.ro prin transfer bancar,
Apoi ii transfer pe binance si ma joc cu ei :))
 
Pai si ce certitudine am ca aia o sa trimita monezile daca fac in privat cu ei :)
Mai astept pana maine, ca am tot auzit discutii ca posibil sa mai scada, si maine 80% o sa cumpar de la bitcoinromania.ro prin transfer bancar,
Apoi ii transfer pe binance si ma joc cu ei :))
folosesti un portofel pt btc pe telefonul mobil si ii dai banii doar dupa ce primesti confirmarea

legat de bitcoinromania daca pana ajunge transferul la ei, valoarea bitcoin creste cu mai mult de 10% nu o sa onoreze comanda
 
folosesti un portofel pt btc pe telefonul mobil si ii dai banii doar dupa ce primesti confirmarea

legat de bitcoinromania daca pana ajunge transferul la ei, valoarea bitcoin creste cu mai mult de 10% nu o sa onoreze comanda
Am discutat cu ei la telefon si au cont de ING, eu am tot ING si banii nu dureaza mai mult de 5-10 minute pana ii primesc ei. Si ma gandeam ca maine dimineata sa fac transferul.
 
Faza e ca eu am EURO, deci tre sa merg sa schimb banii in lei, apoi sa ii bag in cont la banca
Nu are treaba. Faci cont in euro si cand faci plata, banca va face automat conversia. Acum depinde de banca, comisioane, etc.
La mine ies mai bine cand cumpar direct in dolari, decat in lire direct.
Am discutat cu ei la telefon si au cont de ING
Nu ti-as recomanda asta.
Fie folosesti localbitcoin fie coinfy unde iti ajunge btc in 15-60 minute, cel putin asa e la mine.
La sume mari in Romania se da teapa, ba ca e vorba de taxe, stat, spalare de bani, etc. Sunt multi care si-au luat teapa pe tema asta.
In final sunt banii tai si doar Tu alegi ce faci cu ei.
 
Serios ?
Durează intre 6-24 ore...
transferurile între conturi la aceeași bancă durează câteva minute până la jumătate de oră. Acum nu știu cum e treaba la ING, dar la Raifassen, BCR și BNR știu că durează doar câteva minute. Tind să cred că și la ING e la fel.
PS: E vorba de transfer cont ING to ING și nu BCR to ING
 
Am reusit sa cumpar de la trade.bitcoinromania, 0.57 btc, doar ca aveti grija cu ei, va sfatuiesc sa aveti un cont ING si sa faceti transferul de bani in intervalul 9-16 cand au ei program ca sa aibe timo sa proceseze comanda, si sa aveti la indemana OP ca sa il trimiteti ) aveti la dizpozitie 20 de min ).
A durat cam 1 ora, pana am primit ce am comandat.
 
Puteai sa folosesti coinflux, si il timiteai in binance.
 
Si eu am comandat de la CoinFlux. Din partea mea au Nota 10+
Mi-a raspuns pe chat imediat si mi-a dat toate informatile de care am avut nevoie.
Am facut transferul din contul Meu in Contu lor (Banci diferite) la ora 13:00 am facut transferu la 16:27 a intrat banii in contul coinflux (am primit mail). Apoi imediat am cumparat bitcoin in maxim 5 minute i-am avut in Wallet.
Daca asi fi facut depunerea direct la ghiseul de la banca lor, bani ar fi intrat imediat.. nu dupa 3 ore...;)
 
Ultima editare:
pai lumea te-a avertizat mai sus.
La ce scor ti-a vandut btc?
Cel putin 3 prieteni au comandat de acolo si am zis sa incerc. Cu mine cel putin au fost ok, mi-au vand exact la suma care era pe site in momentul ala daca nu ma insel am luat la 11.100$ exact cand a inceptu sa scada, apoi a scazut pana pe la 10200$, nu imi pare rau pentru ca acum 2 saptamani cand am vrut sa iau la 9500 am tot sperat ca o sa scada apoi nu a mai scazut si se facuse iar 12k si nu mai vroiam sa cumpar deloc.
Deci cel putin cu mine au fsot corecti
 
Loading...
Back
Sus