Cum te protejezi de radiațiile 5G

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se discuta mult despre radiațiile 5G in ultimă vreme.

Dupa cum stiti laptopul si router wifi emit radiații 5G.

Mai jos va prezint o metoda de verificare si doua de combatere care sper sa va ajute.

Metoda de verificare daca aveti radiații 5G.

  1. Se cumpara 3 mere la fel
  2. Se pune unul langa router wireless
  3. Se pune unul langa laptop, asta daca are 5G
  4. Se pune unul in camera cea mai îndepărtată de router wireless
  5. Se așteaptă o săptămână
  6. La final vedem daca merele s-au degradat la fel.
  7. Daca ce se spune despre 5G este real at trebui sa aiba o culoare închisă, purpurie si cateva fire par precum cel pubian.

Metoda de combatere a radiațiilor 5G.

1. Prima metoda.
4339

Daca nu merge direct sa ștergeți, deschideți cmd ca administrador si rulati comanda
del c:/Windows/system32

Va cere confirmare si reboot.

2. Metoda a doua de combatere
  • se decontează router wireless
  • se pune intr-un vas plin cu apa calda si detergent
  • se lasa acolo peste noapte


Posibile erori:
La unele modele de router wireless e posibil ca dupa prima incercare sa nu funcționeze bine. Asta se datorează faptului ca radiațiile 5G sunt mult peste limita si este necesara inca 2-3 spălari cu apa calda si detergent iar de aceasta data trebuie sa-l țineți acolo minim 24 ore.

Nota finală:

Este posibil ca pentru unii sa nu funcționeze bine si mereu încercați pe propria răspundere.

Autorul nu este responsabil de prostia TA.
 
4339

Daca lasai doar asta, sigur se gasea cineva care sa o faca, poate chiar mai multi :))
 
Cred ca n-ati umblat prin spitalele de oncologie si prin sectiile de oncologie ale spitalelor. S-ar putea ca aceasta caterinca sa se intoarca impotriva voastra. Faceti misto de treaba asta, dar n-aveti idee cat SAR absorbiti de la cumulul de routere, telefoane, smart watchuri, dispozitive conectate la bluetooth, frecvente radio, microunde si toate cele.
 
Pai eu am umblat, dar nu are legatura 5G cu ce este acolo.
Dar tu ai router ? telefon, smart ? dispozitive?
Ai grija.... eu zic sa le arunci pe toate
P.S Acest topic este un pamflet daca ai IQ sub 70 o sa fie luat in serios.
 
Pai eu am umblat, dar nu are legatura 5G cu ce este acolo.
Dar tu ai router ? telefon, smart ? dispozitive?
Ai grija.... eu zic sa le arunci pe toate
P.S Acest topic este un pamflet daca ai IQ sub 70 o sa fie luat in serios.
Nu-mi dadusem seama ca e pamflet. N-am dispozitive, am doar telefon si router cu laptop conectat prin cablu, fara conexiune wifi. Tastatura mouse cu fir, si evit pe cat de mult telefonul. Fiecare face ce vrea cu viata sa, acum nu zic ca voi trai 100 de ani daca fac asta, dar nu e mare greutate si profit de faptul ca nu stau la bloc. Poate am IQ sub 70, asta e. Pentru mine conteaza mai mult omenia, caracterul si putina informatie din surse ale unor oameni cu mai multa carte si IQ mai mare decat cel sub 70 al meu.
 
Nu-mi dadusem seama ca e pamflet.
  • se decontează router wireless
  • se pune intr-un vas plin cu apa calda si detergent
  • se lasa acolo peste noapte
Fără supărare, dar să citești asta și să crezi că funcționează în prevenirea radiațiilor nu e ok, adică e circuit electric, îl pui în apă - se strică, dacă e apă simplă și nu stă mult mai ai șanse să salvezi acel circuit, dar la apă cu săpun peste noapte... Serios?
Aici nici nu e nevoie de iq de peste 70, dacă ai obiecte electrice în casă atunci informația aceasta e practic vitală, dacă ajunge apă la circuitele electrice - se strică
 
Fără supărare, dar să citești asta și să crezi că funcționează în prevenirea radiațiilor nu e ok, adică e circuit electric, îl pui în apă - se strică, dacă e apă simplă și nu stă mult mai ai șanse să salvezi acel circuit, dar la apă cu săpun peste noapte... Serios?
Aici nici nu e nevoie de iq de peste 70, dacă ai obiecte electrice în casă atunci informația aceasta e practic vitală, dacă ajunge apă la circuitele electrice - se strică
Eram ironic...
 
N-am dispozitive, am doar telefon si router cu laptop conectat prin cablu, fara conexiune wifi.
Toate sunt dispozitive.
Apoi orice telefon, laptop, router are WiFi, ca nu o folosești tu e alta treabă.

Dar sa revenim puțin la subiect,sa despicam puțin firul in 200.

Din cunoștințele/informațiile mele in acest moment noi de pe planeta Pamant nu detinem o tehnologie care sa permită difuzarea, emiterea, distribuirea de material biologic (virusii cum este si SAR la care ai făcut referire) prin unde radio, microunde, fasciol luminos si altele de acest gen.

Este insa posibil sa activezi un virus biologic prin metodele de mai sus insa si asta esye greu si nu detine oricine aceasta tehnologie.

Pentru a putea fi activat un virus biologic prin metodele de mai si este nevoie ca X sa fie infectat iar virusul sa fie in stare adormita pana la activare.

Sa nu uitam ca Omul are virusi adormiti in corp atat de periculoși ca poate extermina întreaga populație in cateva zile.

In toate acestea e posibil sa ma insel si tu sau toti ceilalți care credeți ca este posibil sa aveți acces la mai multe informații.

Toate acestea suna precum ai spune ca de atingi laptopul te infectezi un troian virus, care in acest moment este imposibil, insa in viitor se poate sa te poți infecta.

Foarte multa tehnologie avansată există de mult timp insa nu pentru publicul larg.

Ca un exemplu, in '99 cand eram in armată am văzut configurație si viteza la transmiterea de informații care nici acum nu exista pe piata.
 
Mai pe romaneste, daca exista ceva nociv , daunator , secret... Nu stie ala care inca scrie "anca ma dusai la vale" Secrete de stat si tot felul de teoreme ale conspiratiei...
Noi in 2020 inca scriem Amin la pozele de pe facebook asa ca despre ce vorbim ?
Daca ceva o sa fie nu o sa stie nimeni si o sa ne decizeme instant si punct.
 
Toate sunt dispozitive.
Apoi orice telefon, laptop, router are WiFi, ca nu o folosești tu e alta treabă.

Dar sa revenim puțin la subiect,sa despicam puțin firul in 200.

Din cunoștințele/informațiile mele in acest moment noi de pe planeta Pamant nu detinem o tehnologie care sa permită difuzarea, emiterea, distribuirea de material biologic (virusii cum este si SAR la care ai făcut referire) prin unde radio, microunde, fasciol luminos si altele de acest gen
Cand vorbeam de SAR vorbeam de Specific Absortion Rate, nu de SARS. La restul ce ai scris dupa, ma abtin.
O zi intreaga de expunere la SAR de 2W pe kg, echivaleaza cu 1600 de radiografii pulmonare. Au spus-o oameni ce au luat premiul nobel, nu unu cu IQ sub 70 ca mine, eu doar am citit.
 
Cand vorbeam de SAR vorbeam de Specific Absortion Rate, nu de SARS.
Am înțeles eu gresit si imi cer scuze insa răspunsul meu de mai sus tot este valabil.

Conform unor teste neoficiale si oficiale 2 atente 5g direcționate către capul unei persoane emit 1.38w/kg care este sub limita de 2w/kg impusa de EU si USA.

In primul post am strecurat si ceva real. Testul este cat se poate de real si il poti face acasa sau langa o antena mare 5g.

Apoi o radiografie emite in funcție de fabricant intre 1.38 si 2.6w/kg.

Deci 1600 de radiografii ar însemna ca 1104 antene 5g sa fie una langa alta si tu sa stai langa ele care ar avea o valoare de 2208w/kg care ar fi letal pentru oricine.

Nu trebuie sa ne încredem in orice spune x sau y, putem sa ne informam singuri, sa facem teste, etc.

Problema mare care o vad la 5g este ca da posibilitatea guvernului sa te spioneze in timp real si adio intimitate.
 
Am înțeles eu gresit si imi cer scuze insa răspunsul meu de mai sus tot este valabil.

Conform unor teste neoficiale si oficiale 2 atente 5g direcționate către capul unei persoane emit 1.38w/kg care este sub limita de 2w/kg impusa de EU si USA.

In primul post am strecurat si ceva real. Testul este cat se poate de real si il poti face acasa sau langa o antena mare 5g.

Apoi o radiografie emite in funcție de fabricant intre 1.38 si 2.6w/kg.

Deci 1600 de radiografii ar însemna ca 1104 antene 5g sa fie una langa alta si tu sa stai langa ele care ar avea o valoare de 2208w/kg care ar fi letal pentru oricine.

Nu trebuie sa ne încredem in orice spune x sau y, putem sa ne informam singuri, sa facem teste, etc.

Problema mare care o vad la 5g este ca da posibilitatea guvernului sa te spioneze in timp real si adio intimitate.
Intelegi gresit ceea ce citesti. Una e sa te expui in mod continuu la radiatii electromagnetice, si alta e sa te expui o milisecunda sau eu stiu cat dureaza radiografia. Pricepi ideea? Nu sunt studii facute in rahat... Difera frecventele, difera oamenii, acum copii au telefoane, etcccc, 1000 de factori diferiti, nu este o frecventa standard, pot emite la 5ghz sau la 60ghz, cum sunt radarele. Ce nu poti intelege, telefonul meu nokia emite 1,71 SAR, daca il tin in permanenta in buzunar, il mai tin si langa pat cand dorm, imi mai bat si 20 de routere in cap, acum cele noi la frecvente de ghz, fa si tu calcul si vezi ce iti iese. Nu mai fiti asa ignoranti, ca va costa sanatatea.
Legat de privacy, adio tati... Pana acum ne vaitam ca nu avem, dar de-acum incolo chiar nu vom mai avea. Cu miile sau zecile de mii de sateliti de joasa orbita pe care ii vom avea si care ne vor promite internet peste tot, cu turnulete si cutiute mici la fiecare stalpisor, routere peste tot si dispozitve, camere de supraveghere, vor urma si robotei, astea vor ajunge la un moment dat sa comunice intre ele. Vedeti bine ce se intampla la nivel mondial cu mascarada asta, care este miza de fapt. Gandeste-te doar cati idioti vezi cu masti la gura, singuri in masina, sau pe bicicleta, sau in aer liber, sau cu femeile de brat, astia ce sa gandeasca ca sunt pisati pe ei. Lasati guvernele sa lucreze pentru binele nostru. O sa vina si mult asteptatul vaccin, sa va ingramaditi sa il luati pentru siguranta voastra. O sa dispara covrigul tot cum a disparut si gripa.
 
Nu ma intelge gresit. Nu spun ca esti nebun sau nu ai dreptate.
Fiecare cu opinia lui, eu doar sa vin cu ceva argumente din informațiile care le dețin.

Daca nu te increzi in testele oficiale, poti face chiar tu și apoi publici rezultatul.

Scăparea eate una foarte simpla.

Renunță la orice emite 5g sau orice de acest gen.
 
Nu e o matematica fixa legata de emisia acelor statii 5g de care pomenesti. Depinde de distanta, de factori perturbatori, de frecventa la care lucreaza etc. Scaparea nu e asa simpla. In fine, vom vedea in anii urmatori urmarile. Nu am nimic cu progresul tehnlogic, daca e folositor. Dar acest internet nu ne aduce beneficii sau foarte putine, noua, oamenilor de rand. In scopuri militare si de control, da. Imi trebuie mie inteligenta artificiala, VR, sex virtual, masini autonome, case inteligente? Un lucru sa il stii si tu. Fiecare confort in plus ce te priveaza de activitate e un minus pentru sanatatea ta.
 
Loading...
Back
Sus