Cum setez un cont google plus pe blogger

emilascovici

Active Member
Registered
Full Member
Salutare. Am căutat câteva ore tutoriale și nu reușesc să îi dau de cap. Vreau să setez o pagină de google plus (care e branded) pentru siteul bogger.
Ps. nu am făcut eu cu roșu chenarul roșu.
upload_2018-2-14_18-21-49.png
upload_2018-2-14_18-23-34.png
Dacă încerc să distribui o postare pe Google Plus îmi arată că sunt tot pe mizeria aia de cont.
upload_2018-2-14_18-25-11.png
 
1. la Doresc să se solicite distribuirea după postare alege NU
2. Utilizați comentariile Google+ pe acest blog sa fie setat DA
3. Acest blog este asociat cu altă pagină Google+ a autorului - alegi pagina sau profilul pe care sa posteze
4. Trimiteți automat postările noi publicate în profilul Google+ - sa fie setat DA

Pe pagina ta de google plus setezi ca postarile sa fie publice.
Acum dupa postare articolul se va duce direct pe pagina ta google plus si orice comentariu pe site sau pe pagina va apare in ambele parti.
Ce iti aparea tie mai sus este la punctul 1, unde era setat DA. Chiar si asa acolo unde scrie public, poti da click si alege pagina pe care sa posteze.
 
Merci mult :)
Update: După ce am setat să se posteze articolele pe contul de google plus selectat din opțiuni, am reușit să fiu autor pe site ca user blogger. În felul ăsta am scăpat de orice urmă de acel profil. Postările se distribuie pe contul de google plus selectat de mine chiar dacă nu mai sunt conectat la site cu google plus.
QndmqIc1TlSKya2D0uRwHg.png

rAjxTvRzSW2ieEym8vv2xA.png
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus