Cum se aplică un site pentru adsense?

emilascovici

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor. Ce fel de cerințe trebuie să îndeplinesc pentru a fi acceptat?
Siteul meu are vreo 6 luni vechime, n-am avut reclame de la nimeni niciodată și conținut scris de mine legal. Traficul zilele astea a ajuns și la 1k vizitatori pe zi și mă gândeam să-mi încerc norocul, poate scot de host ceva măcar. Momentan am probleme un indexarea, habar n-am ce are de nu-mi apar postările ca lumea.
Site-ul meu e: 10biti.ro
Vă mulțumesc pentru timpul acordat. :)
 
Si cum se aplica? Intri pe Adsense.com si urmezi pasii. inainte iti dadea o reclama sa o pui pe site, acum iti da un cod sa il pui in head
 
Am pus codul. Aștept răspunsul lor dacă mă aprobă sau nu. Să-mi pun coduri de acum sau după ce-mi dau răspuns? Încurcă cu ceva dacă le las puse până mă acceptă?
 
Codul ala e valabil si dupa. E chiar recomand ca Pune singur reclama unde stie el Mai bine,plus IL optimizeaza pentru mobile device.
Am facut EU cateva tutoriale pentru Adsense aici pe forum cum sa fii aprobat rapid.
 
De aia nu merge :)) am și căutat pe forum postări înainte să fac și eu. Păi în medie cât aș putea? Am vreo 4 spații pentru reclame, dar nu le pun toate adsense că știam că maxim 3 ai voie. Și mai pun ceva de la 2parale banner.
 
3 era limita inainte, acum poti pune si mai multe atat cat nu sunt ingramadite si nu deranjeaza userul in a avea o "experienta placuta" pe site. Spre exemplu ai un articol "roman" de dai scroll pana te plictisesti, daca ai pus 3 reclame in "above the fold" nu iti interzice nimeni sa nu mai pui si ceva mai jos din cand in cand inca o reclama sau mai multe.
 
totuși să nu sufoc pe nimeni
Este un topic optimizare reclame plus altele unde am explicat ca poti pune si 100 reclame pe o singura pagina fara sa deranjezi / sufoci userul, sau load greoi la site.
La adsense dupa ce te aproba eu iti recomamd sa lasi codul ala care pune singur ads unde si cate trebuie.
 
Credeam reclama se optimizează, nu ma gândeam ca se pun toate codurile singure. Super taree
Da si nu prea.. Tu parca ai vrea sa pui un block mai mare, sa-l vada chioru.. iar ei, daca ai categorii in sidebar dreapta, baga unul mic intre categorii. SI unu e in footer tot timpul. Adica in footerul footerului, de nu ajunge nimeni la el.
 
Să văd unde pun ei și apoi le mai aranjez și eu :))
 
Loading...
Back
Sus