Cum se adauga SSL White Labels chaturbate

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ai domeniu pe White Labels chaturbate si vrei sa ai ssl sau nu ai reusit sa adaugi, urmeaza pasii de mai jos.

  1. login in contul tau de afiliate
  2. click pe whitelabels
  3. la fiecare domeniu ai Migrate si ADD. Click pe unul dintre ele
  4. acum iti va cere sa faci o inregistrare CNAME de forma urmatoare: Punctul de la final trebuie sa fie
Cod:
wl-verify-524213249785e14b5155957 to wl-verify.chaturbate.com.
  1. setati un A record pentru site.com si acest ip 35.190.1.20
  2. setati un CNAME record pentru www.site.com cu aceasta cale:
    Cod:
    cname.whitelabel.chaturbate.com.
  3. in functie de register provider propagarea la modificari poate dura pana la cateva ore.
  4. reveniti in contul vostru si continuati de unde ati ramas. SSL va fi activ in cateva minut.

Acest pas trebuie facut de toti care au domenii pe whitelabel. Dupa cum stiti chrome a inceput sa blocheze login, inregistrare la unele site-uri care nu detin ssl. Acest lucru poate duce la pierderea de venituri considerabile.

Demo whitelabel cu ssl.
 
Ultima editare:
Și eu am urmat acești pași și am reușit sa am SSL pe domeniul meu afiliat cu chaturbate ! Mulțumim pentru tutorial
 
1. Sterge primul A record, cel cu 64.38
2. In contul tau de affiliate la migrare spre ssl ce iti spune, care este status sau eroarea?
3. Cname a l-ai adaugat cu tot cu . [punct] la final?
Cod:
cname.whitelabel.chaturbate.com.
4. propagarea poate dura ceva timp, in functie de register.
 
2. imi scrie unverified (nu am status)
Click acolo si da verificare iar, trebuie dat periodic ca nu face singur. Dupa 2 zile ar trebui sa functioneze, daca nu, atunci incearca periodic pana iti apare ca este verificat.
 
M-am uitat mai bine acum si nu ai pus bine verificarea la site.
buysexdns.png
Vezi cum este la mine?
Asa ar trebui sa fie si la tine, de asta nu iti functioneaza verificarea.
 
Daca ai domeniu pe White Labels chaturbate si vrei sa ai ssl sau nu ai reusit sa adaugi, urmeaza pasii de mai jos.

1. login in contul tau de afiliate
2. click pe whitelabels
3. la fiecare domeniu ai Migrate si ADD. Click pe unul dintre ele
4. acum iti va cere sa faci o inregistrare CNAME de forma urmatoare: Punctul de la final trebuie sa fie
Cod:
wl-verify-524213249785e14b5155957 to wl-verify.chaturbate.com.
5. setati un A record pentru site.com si acest ip 35.190.1.20
6. setati un CNAME record pentru www.site.com cu aceasta cale:
Cod:
cname.whitelabel.chaturbate.com.
7. in functie de register provider propagarea la modificari poate dura pana la cateva ore.
8. reveniti in contul vostru si continuati de unde ati ramas. SSL va fi activ in cateva minut.

Acest pas trebuie facut de toti care au domenii pe whitelabel. Dupa cum stiti chrome a inceput sa blocheze login, inregistrare la unele site-uri care nu detin ssl. Acest lucru poate duce la pierderea de venituri considerabile.

Demo whitelabel cu ssl.
Gresit !!!
La CNAME cat si A record,pentru toate inregistrarile create pentru dns la host se adauga @ iar la subdomeniu www.
 
Ultima editare:
Nu trebuia sa fac nimic,doar ti-am corectat primul post.
Sa nu continuam cu offtopic, te asigur ca nu ai conrectat nimic. Te rog sa te informezi inainte de a sune bazaconii.
Cel putin in cazul de fata esti pe dinafara.
 
buna

cine ma poate ajuta ce am facut gresit am introdus toate datele in DNS am asteptat 24 de ore dar nu imi configureaza situl .
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    59,4 KB · Vizualizări: 31
  • 2.JPG
    2.JPG
    46,6 KB · Vizualizări: 31
nu ma lasa
 

Atașamente

  • 3333.JPG
    3333.JPG
    41,5 KB · Vizualizări: 30
Loading...
Back
Sus