Sfat Cum sa-ti faci un canal Youtube care sa fie acceptat de adsense .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Cum sa-ti faci un canal Youtube care sa fie acceptat de adsense .

Astazi am zis sa va spun cum am reusit eu sa-mi fac un canal youtube care sa fie acceptat de adsense foarte repede si foarte usor .
Prima data dai jos un programel pe care eu il folosesc si il gasesti peste tot gratuit si se numeste Photo Slideshow Creator si care este foarte simplu si iti face colajele video direct HD .
Pentru ca mie imi vine asa usor momentan fac colaje cu fete sexy , blugi stramti , rochii , moda , etc insa voi puteti face cu ce doriti , imagini natura , faze haioase , selfie cel putin dupa mine exista mii de variante .
Cel mai bine este ca aceste colaje sa fie undeva in 3 minute maxim asta inseamna sa puneti intre 30 si 40 de fotografii intr-un astfel de colaj video .
Dupa ce v-ati obisnuit cu programul si ati facut cateva colaje reusite treceti la youtube unde va faceti un canal nou si incepeti sa urcati aceste colaje care pot fi lasate si asa fara muzica le accepta adsense garantat dar da mai bine daca dupa ce le urcati sa adaugati si o melodie din cele date de canalul youtube .
Pentru ca sunt destule pe care le accepta si sunt date expre de ei , mai ramane sa faceti un pic de galagie cu ele pe facebook , g+ twitter unde mai sunteti inscrisi si faceti un 50 de view si uite asa sunteti acceptati in cateva zile de cei de la adsense .
Sper sa va fie de ajutor si daca aveti intrebari le puteti pune si incerc sa vin cu raspunsuri cat mai detaliate .
 
prima data cand am vrut sa-mi fac un canal youtube, m-am duc sa caut lopata si tarnacopul, de, asa este la inceput cand esti afon in net, voi baga la cap indicatiile tale
 
recomand cele spuse de @yepuras . Posteaza din experienta proprierie si nu auzite.
Deaja este experta in multe.
 
Si cum deja au facut si plata pentru cateva clickuri vin si cu un print sa vedeti ca se poate si este destul de simplu .

dovada_de_plata.jpg
 
Cum am promis anterior revin cu noutati .
Am ajuns la 28 de clipuri deja urcate si daca la inceput faceam cate 1 cent sau 2 pe zi dupa ce am trecut de 20 de clipuri urcate am ajuns la castiguri de 0.20 uneori chiar si 0.50 centi .
Multe din clipurile si colajele facute deja au trecut de 500 de vizualizari si unele au ajuns chiar la mie .
Ca sa fiu sincera imi trebuie undeva la 15-30 de minute sa fac un colaj video si sa-l urc si incerc sa o fac zilnic si sper ca in continuare sa se vada rezultate tot mai bune , oricum voi reveni cu update si la 50 de clipuri urcate si la 100 .
Cei care doresc sa vada negru pe alb puteti intra pe youtube si dati search dupa yepuras alexandra si asa puteti vedea si cele 28 de colaje si cum au evoluat pentru a va face o ideea mai ampla .
Recomand tuturor celor care au timp si vor sa mai castige un banut in plus , succes .
 
Ieri dupa ce am discutat cu Alex un pic mi-a mai dat un sfat care va poate ajuta si pe voi pentru cresterea canalului youtube si anume mi-a sugerat sa pun cate un clip care il urc pe canal zilnic pe al meu site de filme intr-un widget in dreapta .
Rezultat foarte bun crestere semnificativa asa ca recomand tuturor celor care detin un site de filme pot incerca si asa ceva , succes si mercik Alex .
 
Loading...
Back
Sus