Cum sa reacapeți un cont dezactivat/banat de instagram

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Salut, aveam peste 5 conturi de instagram blocate inca de prin aprilie (exact dupa articolul 13), am dat contestatie atunci si nu au fost reactivate, iar acum o luna si ceva am decis sa nu las tot acel timp pierdut sa se iroseasca, asa ca am incercat cam orice pentru a le reactiva.
Aici o sa gasiti cateva tips de care eu am avut nevoie :

1. Link de recuperare in care le poti lasa mesaj custom (eu nu am putut reactiva nici unul cu acesta, totusi am un prieten care a recuperat un cont de 10k cu el, era cont de spam) :

2. Link de recuperare folosind ID :

3. Cel mai rapid mod de recuperare :

1. Exemplu de mesaj "I am not sure why did you disable my account.
I received no warnings about violating any of your terms and/or conditions.
Please reactivate my account, I have spent a very long time building this page and it got suspended for no reason!
I need it back, please help me here"

2. E necesar ca acel ID sa apartina unei persoane cu o varsta mai mare de 13 ani.

3. Aici ai de ales intre persoana si companie. Am reactivat
conturi folosind ambele, deci alegi pe care o vrei. De luat in considerare ca la persoana trebuie sa trimiti un selfie cu tine, un cod dat de ei, numele tau(sau altul, nu se prinde nimeni) si numele de utilizator, iar la companie trebuie sa trimiti o factura care dovedeste ca detii acea companie. Totusi eu recomand sa trimiti ca persoana, iar la tara pui ceva mai "High End", tari gen USA, Franta, UK etc. care au un mai bun customer support

*Daca nu iti reactiveaza contul din prima, nu te da batut, la unul din conturi am trimis peste 10 appeals pana am fost reactivat. Doar nu trimite altul pana nu iti raspunde la cel precedent, nu raspund daca e ceva in pending la acel username si doar 'pierzi' o adresa de email.
**De fiecare data foloseste alta adresa de email, nu raspund niciodata de 2 ori pe aceeasi adresa.

Mic truc pentru a scuti adrese de email :
Daca ai gmail poti sa folosesti adrese gen
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Etc.
Pentru asta trebuie sa deschizi gmail (versiunea desktop) > settings > Accounts and Import > Add another E-Mail address
 
Ultima editare:
Update :
Dacă știi engleza și poți "înflori" un pic lucrurile, cel mai bine mergi cu metoda 1.
Daca e sa fie reactivat de la mesajul dat, o sa fie reactivat in exact 48h, dacă in 48h nu e reactivat atunci mai trimiti iar. (Nu o sa primesti mesaj pe mail daca il reactiveaza sau nu, trebuie sa verifici manual).
Acum instagram e mult mai strict si vad ca doar saptamana asta au fost blocate zeci de conturi mari pe ro.

De pe 23 cand am postat asta pana acum am ajutat la reactivarea a 5 conturi si a mers la ele doar metoda 1.

(unul dintre ele a fost blocat pentru spam, reactivat timp de o zi, blocat iar si acum iar e activ)
 
Mie la varianta 3, dupa ce completez casutele, imi spune:

Probleme cunoscute
În acest moment nu există probleme cunoscute de raportat. Află mai multedespre ceea ce poți să faci dacă ai o problemă.

Si nu ma lasa sa le trimit nici o cerere in pagina respectiva. Am incercat la tara si Franta, si UK, si SUA, rezultatul e acelasi.

PS: pt schimbarea numelui unei pagini de FB care nu merge schimbat din optiunile paginii, dar nici nu primesc vreun raspuns de la ei in care sa mi se spuna de ce nu mai merge schimbat, nu ai vreun link de reclamatii?
 
Mie la varianta 3, dupa ce completez casutele, imi spune:

Probleme cunoscute
În acest moment nu există probleme cunoscute de raportat. Află mai multedespre ceea ce poți să faci dacă ai o problemă.

Si nu ma lasa sa le trimit nici o cerere in pagina respectiva. Am incercat la tara si Franta, si UK, si SUA, rezultatul e acelasi.

PS: pt schimbarea numelui unei pagini de FB care nu merge schimbat din optiunile paginii, dar nici nu primesc vreun raspuns de la ei in care sa mi se spuna de ce nu mai merge schimbat, nu ai vreun link de reclamatii?
Incearca alt device/ browser/ alta adresa ip.
Dar vezi daca poti sa iti faci alt cont de instagram de pe acelasi device si adresa ip, daca da atunci pur si simplu nu completezi corect.

Cat despre facebook, idee nu am, nici nu il folosesc
 
Buna,am încercat toate variantele de mai sus și nu functioneaza,imi arată ca acest cont este dezactivat definitiv.Oare mai am vreo șansa sa le recuperez?
 

Atașamente

  • 35D252AD-435F-4459-B667-6182838C17BA.jpeg
    35D252AD-435F-4459-B667-6182838C17BA.jpeg
    597,3 KB · Vizualizări: 4
  • 38B1FD85-1C30-4277-8DE4-E1CAE5817751.jpeg
    38B1FD85-1C30-4277-8DE4-E1CAE5817751.jpeg
    307,9 KB · Vizualizări: 4
Nu mai sunt la curent cu politicile instagram / facebook, și eu am deschis un topic acum câteva zile cu întrebare despre instagram
 
Loading...
Back
Sus