NeTestat Cum sa pot face bani cu doTERRA, la modul general, un ELITE castiga in medie - 250-300 € lunar.

ulise

Active Member
Registered
Full Member
274691138_10227574525251491_7174956915859740460_n.jpg
ELITE este un rank doTERRA in care tu impreuna cu toti cei carora le-ai impartasit beneficiile uleiurilor esentiale si i-ai ajutat sa-si creeze propriul lor cont doTERRA – generati un volum de 3000 OV lunar (OV = volum organizational = suma tuturor PV-urilor, personal impreuna cu cei carora le-ai impartasit despre doTERRA).
La modul general, un ELITE castiga in medie - 250-300 € lunar. Acest venit include Fast Start + 50$ Power of 3 + Unilevel.
CE TREBUIE SA FACI PENTRU A ATINGE RANK-ul de ELITE in 30-90 zile maxim?
  1. Pregateste-te si planifica in baza acestei harti pe care o descriu aici.
  2. Incepe sa impartasesti cu membrii familiei tale si prietenii tai (cum vezi mai jos)
  3. Realizeaza toti pasii planificati la punctul 1, gazduind sau facilitand clase despre uleiurile esentiale doTERRA (ce optiuni ai si cum, vezi mai jos)
  4. Follow-up – in esenta, vezi ce s-a inteles, ce nu si ce intrebari mai sunt care necesita raspuns.
  5. Construieste si plaseaza eficient, mai ales daca intentionezi ca drumul tau sa nu se incheie aici si sa ajuti si pe altii sa atinga rankul de ELITE cum ai facut-o tu.
1. PREGATIRE si PLANIFICARE (1 saptamana)
SCOP:
Intentionez sa ating rankul de ELITE pana la data de………………….. si pentru asta intentionez sa indrum, ajut si facilitez inscrierea in doTERRA personal pentru 20 persoane.
Simt si cred ca atingerea acestui rank va inseamna nu doar beneficii pentru mine personal, ci inseamna ca voi contribui la imbunatatirea sanatatii lor si a familiilor celor cu care voi impartasi. Inteleg ca rolul meu nu este decat unul de facilitator, voi face tot ce imi sta in putinta pentru a-I educa pe ei pana in punctul in care inteleg cu adevarat ce sunt si ce fac uleiurile esentiale doTERRA, dar nu voi uita de liberul arbitru si accept dreptul lor de a alege sau nu aceste instrumente. Voi avea rabdare cu cei care vor avea nevoie de mai mult timp pentru analiza, timp in care voi continua sa impartasesc cu bucurie cu toti cei cu care intru in contact personal.
*pentru a inscrie 20 de persoane, vei avea de impartasit cu minimum 60 de persoane (in 30-60 zile in functie de programul tau)
***CUM: ***a, invitandu-i la prezentari si lectiile de INTRODUCERE in lumea uleiurilor esentiale,
raspunzandu-le la intrebari si ajutandu-i in procesul de inscriere, dar si cel de “on-boarding”
2. INCEPE SA IMPARTASESTI
***POVESTEA TA: ***
Cea mai importanta parte din punctul meu de vedere este insasi experienta ta personala uleioasa doTERRA. Un tabloul valoreaza mai mult decat o mie de cuvinte, asadar este extrem de important sa-si asezi in cuvinte propria ta poveste. Fa-o si in scris si posteaza pe grupul doNectar - nectar pentru trup si suflet
Gandeste la 4 puncte cheie: trecutul si ce anume te facea sa suferi si nu te satisfacea; cum ai aflat despre doTERRA si solutiile care au schimbat situatia si care sunt gandurile tale legate de viitor impreuna cu mesajul catre ei (ce iti doresti pentru acei oameni carora le impartasesti povestea ta).
3. REALIZEAZA PASII
***INSTRUMENTE: ***
Intrumentul cheie in activitatea noastra este ceea ce noi numim la modul general “PREZENTARE”, dar care in esenta nu inseamna decat o scurta lectie de introducere in lumea uleiurilor esentiale.
Acestea pot fi:
  • sustinute de tine personal, dupa ce ti-ai spus propria poveste in timpul conversatiei directe cu cineva
  • sustinute de unul dintre uplinii tai. Identifica cine dintre ei sustine astfel de prezentari si te poate ajuta. Apeleaza cu incredere, ei abia asteapta sa te ajute sa cresti tu. Ei pot sustine aceste lectii – atat in format fizic (live), cat si in format online. Astfel, sarcina ta va fi sa INVITI prietenii tai la astfel de PREZENTARI (lectii de introducere) sustinute de catre unul din sponsorii tai.
  • inregistrari video. Fie personale, fie create de unul dintre sponsorii tai. Lectia mea de INTRODUCERE in lumea uleiurilor esentiale o poti gasi pe grupul doNectar - nectar pentru trup si suflet. Link aici https://bit.ly/3HqVjs3
Instrumentele ajutatoare in activitatea noastra sunt foarte multe.
De exemplu:
  • grupul doNectar - nectar pentru trup si suflet este unul dintre aceste intrumente, impreuna cu toate postarile valoroase de pe grup (educativ-teoretice, cat si testimoniale)
  • mostre, pliante si brosuri pe care le poti impartasi (vezi pachetele de sharing de pe www.dostore.ro)
***INVITATIA: ***
Nu uita ca instrumentele raman neutre si de sinestator nu pot aduce nici un rezultat, pana nu sunt folosite de catre cineva. Pentru ca un instrument sa aduca rezultate trebuie pus la treaba si utilizat.
In cazul nostru – asta inseamna INVITATIA catre aceste instrumente.
  • invita oamenii la prezentare-lectia organizata (live sau online), dupa ce ai purtat o conversatie cu ei in acest sens (spui povestea ta, unde ii inviti si de ce)
  • invita oamenii pe grup, dupa ce ai purtat o conversatie personala cu acestia
  • invita-i sa vizioneze lectia de INTRODUCERE in lumea uleiurilor esentiale inregistrata deja (cel mai bine direct link intr-un mesaj) de exemplu acesta: https://bit.ly/3HqVjs3
**4. FOLLOW-UP **
Salveaza toate postarile utile de pe grup care descriu:
  • cum functioneaza doTERRA
  • ce inseamna un cont doTERRA si avantajele lui
  • kiturile de inscriere + descriere
  • postarile, protocoalele si povestile care te-au inspirat pe tine personal despre diversele subiecte (ex: fertilitate)
Toate acestea le vei putea folosi in procesul de FOLLOW-UP raspund la intrebari cu raspuns scurt + “mai multe despre acest lucru gasesti aici (send link)"
**daca postarea are imagine, click pe ea si click pe "send in messenger" *
De asemenea, nu uita ca ai un sponsor care te poate ajuta si in acest proces. Important este sa fii tu insuti, onest si autentic. Nu exagera si nu inventa proprietati si beneficii pe care nu le au uleiurile esentiale. Este mai eficient sa spui onest “nu stiu, dar stiu de unde si cum putem gasi raspunsul la aceasta intrebare”.
 
5. CONSTRUIESTE si PLASEAZA eficient.
***INSCRIEREA / INROLAREA: ***
  • daca va intalniti unu-la-unu, cel mai bine este sa-l ajuti chiar tu personal sa treceti prin procedura de inscriere impreuna
  • daca comunicati in mediul online, ii furnizezi linkul tau de inscriere + pasii de urmat (ghidul de inrolare)
    ***Despre “cum faci o inscriere” – gasesti pas cu pas aici ***https://bit.ly/31R6VFF
    - ONBOARDING-ul este extrem de important, uneori nu inseamna decat un scurt mesaj, dar omul primeste o harta in aceasta calatorie, despre asta am scris aici: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10227362952042293...
***- PLASAREA ***
Este extrem de important sa cunosti la un nivel elementar despre comisionul de tip Fast Start si Power of 3, pentru a putea organiza structura ta si pentru a-i putea plasa pe cei inscrisi de tine personal cat mai eficient posibil pentru a nu pierde comisioane importante. Promit ca nu este atat de complicat pe cat pare. Vezi aceste 2 scurte video-uri pe care le-am facut despre asta:
FAST START https://youtu.be/58h1vI2A06c
POWER of 3 https://youtu.be/t0GURb_Ka9E
 
Cine este interesat si vrea sa se inscrie in cursa, sa-mi lase mesaj in privat.
Multumesc.
P.S. Ce vedeti mai sus e doar inceputul. Este uriasa oportunitate !
 
Da. Au mai fost cateva tentative de MLM aici pe forum si fara succes. Nu stiu daca ar prinde la cineva acest sistem in 2022.

Doar sa fii un maestru la vânzări poate ar funcționa so câștiga bine, daca nu esti, atunci poti spera sa "pacalesti" pe altii sa intre.
 
Loading...
Back
Sus