Cum sa fi in siguranta pe internet gratis in 2020

DaVinci

-
Registered
Full Member
PASUL 1 - BROWSER

In primu rand aveti nevoie de Brave Browser are adblock integrat deci fara reclame si merge mult mai rapid ca chrome consuma jumatate din resurse plus ca aveti posibilitatea sa intrati pe tor fara a fi nevoie sa instalati si tor browser, ceea ce mi se pare interesant
41144115

S-au puteti face bani, adica va apar reclame de la ei dar daca sunteti in Anglia, Spania, Germania etc.. iar daca sunteti webmaster sau aveti mai multi prieteni puteti sa faceti un cont aici Earn more for content you publish to the web - Brave Creators adaugati site sau canal youtube etc ..
4116
dovada plata 210 bat=33usd, pentru a primii banii trebuie sa faceti cont la Uphold
4117

PASUL 2 - ANTIVIRUS

Pentru utilizarea Antivirusului gratis, urmati pasii de mai jos:
  1. Accesati pagina intr-un tab: Temp Mail - Disposable Temporary Email , unde va creati o adresa de email temporara.
  2. Deschideti un tab nou, si accesati: Bitdefender Total Security 2020 / 90-Day Trial , unde introduceti adresa de email generata la pasul 1.
  3. Va duceti in adresa de la pasul 1, si asteptati sa soseasca emailul cu link-ul de downlodare de la bitdefender. O data sosit, il accesati.
  4. Dupa ce ati accesat link-ul din email, acesta va redirectioneaza catre o pagina de logare. Sub butonul de SIGNIN, este un link pentru creare cont, intitulat “Create one”. Il accesati.
  5. In pagina aceasta, trebuie sa introduceti datele contului. La campul nume, introduceti un nume fictiv. La campul email, introduceti adresa de email de la pasul 1, iar la parola, o parola la alegere pe care o puteti retine.
  6. Dupa ce va logati cu noul cont, puteti descarca Antivirusul Original, cu o licenta pt 90 de zile.
  7. Acest cont poate fi utilizat pentru pana la 5 dispozitive simultan
  8. Dupa experirarea perioadei de 90 de zile, deschideti Antivirusul, iar in meniul din partea dreapta navigati la “My Account”(Contul meu). Intrati in My Account, iar in partea de sus dreapta o sa fie scris “Swithc Account”(Schimba Contul). Selectati Switch Account.
  9. Acum, repetati pasii 1-6, iar dupa ce ati creat noul cont de Bitdefender, cu o noua adresa de email, puteti utiliza acea adresa in campul “Switch account” fara a fi nevoie sa reinstalati antivirusul.
4119

PASUL 3 - VPN

  1. Instalati F-Secure FREEDOME VPN de aici Download the latest product versions | F-Secure si primiti 5 zile trial.
  2. Dupa 5 zile cand expira dezinstalati si instalati versiunea asta
    Cod:
    https://mega.nz/#!hxcFVIYB!HcOUM7qZmKB1lYcEvcdHfwBrX2M6U6ysACXlNpB4AR8
dupa o dezinstalati si instalati iara versiunea officiala de la pasul 1 si mai aveti 5 zile si tot asa..
4120
 
Ultima editare:
*okay freedom oferea 1 an gratuit vpn PREMIUM = vazut, luat si folosit fara probleme de pe blackhatworld ptr cei interesati. foarte multumit de ei, free 1 an, premium (10+ tari)

*orice ai avea nu esti in siguranta, este doar o iluzie
 
Vrei sa fi safe cat de cat in browser descarca TOR, in rest nu exista browser safe, nu atata timp cat toate acu sunt pe chromium, indiferent ce baliverne vand ei.

Cat despre antivirus in ziua de azi eu tind sa cred ca nu sunt decat programe care iti mananca resurse degeaba. Ce face windows defender fac si restul.

Vrei sa stai safe, renunta la windows, baga linux, si renunta la tot ce e chromium in materie de browser.

Ori, renunta la internet.

Sau fa ca mine, eu le zic sa ma urmareasca daca nu au ceva mai bun de facut, oricum ma doare la basca!
 
Nu stiu, eu am bitdefender si nu am probleme, tu trebuie doar sa il instalezi si sa il dezinstalezi pentru ca reseteaza trial-ul...
 
Loading...
Back
Sus