Cum sa faci un milion din doar 5 euro pe zi

J.D

Active Member
Registered
Full Member
Gasesc pe facebook o reclama interesanta care promitea ca in schimbul adresei tale de email vei primi periodic informatii despre cum sa castigi un milion de euro doar cu 5 euro pe zi. Antreprenorul care daduse boost la postare este unul de succes asa ca am cazut in plasa datorita popularitatii lui.

O economie lunara de 150 de euro inseamna 5 euro pe zi.

Si daca te uiti putin la cheltuielile tale, o sa iti dai seama ca o mare parte din banii astia se duc pe lucruri inutile.

Si ca sa economisesti 5 euro pe zi nu e un efort atat de mare.

In 42 de ani ai peste 75.000 de euro.

Dar daca investesti aceiasi 100 de euro pe luna cu o dobanda de 10% pe an, in 42 de ani faci milionul.

In primul an vei avea 1.980 de euro pusi deoparte.

Apoi in al doilea, suma va ajunge la 4.158 de euro.

In anul al treilea vei avea 6.553 de euro.

In cinci ani ai depasit 12.000 de euro.

Dupa 10 ani ai peste 31.000 de euro economisiti.

Dupa 20 de ani ai peste 100.000.

Iar dupa 42 de ani ajungi la 1.064.316 de euro.

Si ai pus deoparte doar 5 euro pe zi.

150 de euro pe luna.

Aspectul critic e timpul.

O sa dureze.

Nu vei fi bogat peste noapte.

Dar timpul trece oricum.

Important e ce faci cu el.

Voi ce parere aveti? :D
 
Nu stiu ce sa spun. Adica daca as pune deoparte banii care-i dau pe tigari zilnic, adica 6.25£ as putea face ceva mai mult de 1 milion euro si de acesti bani m-as bucura pe la 70+ ani. De fapt nu ma bucur eu ci nepotii sau copii daca o sa am.
Mai depinde si de banca unde ai banii si in ce investesti.
Daca luam in calcul bancile din romania unde faci un depozit si in mode normal ar trebui sa scoti mai mult dupa perioda aleasa de tine, doar ca in 9/10 cazuri scoti mai putin. Vedezi cazul celui care a facut depoziti de 10.000 euro pentru un an si cand a mers sa-i scoata avea doar 9.100 euro.

Asa ca nu stiu ce sa spun.
Vorba cumnatului meu.
Ce rost are sa economisesc, ca doar o viata am si nu iau absolut nimic cu mine cand mor.
 
e ca in bancul ala
- cat dai pe tigari
- o avere
- pai cu banii aia iti luai masina
- tu fumezi
- nu
- si unde pizma mati iti este masina

PS asa ca mai bine imi fac mofturile
 
Loading...
Back
Sus