Cum sa faci peste 6 milioane euro într-o singură zi

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am zis de mult ca voi scrie si eu o carte, ca merge bine rau.
Daca in India poate cineva sa vanda 1 milion de copy in 24 ore, atunci ei noi punem face asta.

O tipa cunoscută în india a vandut într-o singură zi peste 1 milion de copy la o carte si pretul este de 6 euro somi ceva.

Oare daca iau acea carte si o vand la 99 centi as face ceva bani??
Mai mult ca sigur a avut un ghost writer pentru ca asa se procedează cu vedetele astea.

Nu uitați ca vorbim de India unde însuși sărăcia este împărțită pe 4 nivele.
 
Am zis de mult ca voi scrie si eu o carte, ca merge bine rau.
Daca in India poate cineva sa vanda 1 milion de copy in 24 ore, atunci ei noi punem face asta.

O tipa cunoscută în india a vandut într-o singură zi peste 1 milion de copy la o carte si pretul este de 6 euro somi ceva.

Oare daca iau acea carte si o vand la 99 centi as face ceva bani??
Mai mult ca sigur a avut un ghost writer pentru ca asa se procedează cu vedetele astea.

Nu uitați ca vorbim de India unde însuși sărăcia este împărțită pe 4 nivele.
doar pentru ca, cartea a fost vanduta cu 6 euro nu inseamna ca si profitul net a fost de 6 euro...
 
doar pentru ca, cartea a fost vanduta cu 6 euro nu inseamna ca si profitul net a fost de 6 euro...
Stiu asta. Si daca reducem un 50% tot sunt 3 milioane de euro.
Da cel de la Amazon care a făcut profit de aproape 14 miliarde dolari într-o singură zi.

Ma apuc sa scriu o carte.
 
Pai și cartea ar trebui sa fie de calitate, bănuiesc. Acea carte care s-a vândut cu 6 euro nu cred sa fi fost doar o înșirare de idei random. Apoi cine știe ce PR sau câtă reclamă a avut în spate sa vândă acea carte. Sunt mulți scriitori cu talent, cu publicații decente, care din păcate trăiesc de pe o zi pe alta.
 
Stii ceva de cursul asta?

GoPublish

Are legatura cu ce spuneai mai sus, ca vrei sa scrii o carte.

Nu ii fac publicitate, nu e refferal. M-ar tenta sa ma inscriu si eu, dar e pretul prea mare.

Daca te tenteaza si pe tine, ori pe altii de pe aici, poate ne inscriem mai multi cu acelasi cont, deci impartim plata.
 
Se pare ca mai au unul de fapt acelasi dar pe alta pagina si alt nume.

In cursuri de gen nu arunc bani, insa multumesc de sugestie.
Pe mine ma bate gandul sa scriu una... faza ca sunt foarte lenes la treaba asta si gramatica mea este de balta. :D
 
Pe mine ma tin pe loc info legate de partea tehnica si contabilitate. Nu le am. Ca asa, as putea scrie cartea. Dar ce fac cu ea?
 
Pe mine ma tin pe loc info legate de partea tehnica si contabilitate. Nu le am. Ca asa, as putea scrie cartea. Dar ce fac cu ea?
Tu scrie si iti spune eu unde sa o publici.
:p
 
Pai alta chestiune importanta e: despre ce sa fie cartea si in ce limba?
Sanse mai mari de vanzare este sa fie in engleza, chineza, spaniola.
Despre ce?
Pai asta depinde de tine.
Eu ma gandesc sa scriu : Cum vreau sa devin bogat. :D
 
Pai, 1 milion de copy nu mi se pare cine stie ce pentru India.
India are o populatie de 1,35 miliarde de oameni.
Pentru a avea un asa succes, tu ca scriitor si vanzator, trebuie sa fii ori un influencer, ori sa fii investit cateva milioane in reclama.
P.S: India nu mai e ceea ce a fost, saraca ...
 
Best sellers in o zi.
Si indiferent cine ești, 1 milion de copy într-o singură zi, pentru mine e ceva. Si la 99 centi tot faci 500k euro într-o zi.
 
Best sellers in o zi.
Si indiferent cine ești, 1 milion de copy într-o singură zi, pentru mine e ceva. Si la 99 centi tot faci 500k euro într-o zi.

Dar ai si metode prin care sa ajungi la vanzari mari, sau doar e ceva ce ti-ai dori ?

Ca eu unul sunt doar la faza cu "mi-as dori"...
 
Depinde de carte si cui te adresezi.
Câteva articole publicate, poate o campanie p3 Facebook si Adwords.
Dai o free copy la câteva persoane cu influență si apoi sa scrie un articol sau video despre si vei avea vânzări.
 
Loading...
Back
Sus