Cum sa faci bani din Social Media cu TubeAdvertising.eu

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Dragi Affiliati,
Suntem mandri sa va anuntam ca am lansat un nou tool de promovare dedicat celor ce pot genera trafic prin canalele de Social Media si vor sa promoveze ofertele noastre din Marketplace. Instrumentul se numeste “Social Media Links” si poate fi gasit in pagina directa a ofertelor din Marketplace, sub linkul de tracking al ofertei, in Sectiunea "Promotion Tools"
Am creeat si un video ce explica cum poate fi folosit acest tool, va invit sa il vizionati pe canalul nostru de YouTube SUBSCRIBE
How to promote the TubeAdvertising.eu Offers using the social media links tool

Nota: Va recomand promovarea ofertelor noastre utilizand domenii proprii (CUSTOM). Nu conteaza daca sunt premium sau gratuite dar cel mai probabil nu sunt blocate de retelele de socializare. Cele pe care noi le avem listate ca "Public" cel mai probabil au fost deja blocate. Noi incercam sa adaugam domenii noi saptamanal dar va e mai ok sa le folositi pe ale voastre. Am adaugat o optiune noua si pentru asta, mult mai simpla, chiar si pentru cei incepatori.
Pentru orice nelamurire va stau la dispozitie.
Vizionare Placuta si Spor la Bani:
How to add a custom domain in TubeAdvertising.eu
 
Pentru domenii custom este foarte usor mai ales daca folosesti cloudflare.
1. faci un cname pe cloudflare la un subdomeniu gen oferta si target pui link de la @TubeAdvertising
2. astepti sa se propage si in cateva minute ai totul gata.
Eu asa am facut si functioneaza foarte bine pe facebook, cel putin pana acum.
Recomand sa faceti un subdomeniu pentru fiecare domeniu pentru a da mai bine.
In final daca te pricepi putin la code il mai ascunzi in sursa cu php si gata.
 
Pentru domenii custom este foarte usor mai ales daca folosesti cloudflare.
1. faci un cname pe cloudflare la un subdomeniu gen oferta si target pui link de la @TubeAdvertising
2. astepti sa se propage si in cateva minute ai totul gata.
Eu asa am facut si functioneaza foarte bine pe facebook, cel putin pana acum.
Recomand sa faceti un subdomeniu pentru fiecare domeniu pentru a da mai bine.
In final daca te pricepi putin la code il mai ascunzi in sursa cu php si gata.
Am pus video cu instructiuni, am adaugat o optiune mai usoara:)
How to add a custom domain in TubeAdvertising.eu
 
Nu se mai merita sa va facem reclama, platiti prost, se fac conversii foarte rar...
Iti respect parerea , e alegerea ta. Noi facem tot ce putem sa optimizam ofertele cat mai mult, suntem retea CPA dupa cum stii, nu cpc, daca calitatea traficului e buna, nu ai cum sa nu faci bani.
Nu stiu cazul tau specific si de ce ai ramas dezamagit dar sunt dispus sa discutam si sa imi explici de ce ai ramas cu parerea asta. Problema cea mai comuna este ca multi afiliati vin sa ne incerce ofertele, pun pop de la noi dar mai au 2-3 pop-uri in pagina, bannere imense in header, etc. E clar ca nu o sa iti faca site-ul bani in veci asa, nu face decat sa imparta traficul aiurea intre 3-4 retele si sa plictiseasca userul.
 
cam slabe conversiile ,0.50 $ ,,,,ani trecuti erau peste 2euro ,acum numai de 0.5 se fac
0.50 recurente, un user iti poate aduce si 10-15 euro
Anii trecuti erau alte oferte, alte reguli pe piata. Sunt si de 2 euro daca cauti in Marketplace, CPA nu Revshare. Sunt si de 12 euro Male enhacement sau produse de slabit.
 
Si eu tot la alea ma refer, sunt de 0.5 si 0.70 (SMS CHAT) cu recurenta, adica fiecare mesaj trimis de user iti aduce 0.5 sau 0.7, in functie de oferta, un user in medie trimite 6-8 mesaje dar sunt unii ce trimit si 40-50. Userii pot cheltui maxim 30 euro pe luna pe un astfel de serviciu, e limita pusa de operatori. Mai exista acelasi serviciu, sms chat cu 2 euro dar se plateste doar primul mesaj trimis nu si celelalte. Cauta in Marketplace si o sa le gasesti. Eu iti recomand sa mergi pe cele cu recurenta. Cele pe care ti le amintesti tu de 3 euro nu mai exista, au murit odata cu schimbarea codului de conduita ANCOM acum vreo 2 ani cred cand s-a cerut dubla verificare, trimite sms si apoi trebuie sa tasteze userul manual in mesagerie cuvant cheie + da ca sa confirme abonarea, a scazut rata de conversie cu 95%. La inceput trimiteau doar cuvantul cheie in primul mesaj si era abonat, nu mai merge asa.
 
Loading...
Back
Sus