Cum reusesc sa fiu acceptat de Google Adsense ?

Christian Bogdan

Active Member
Registered
Full Member
Sper ca am nimerit unde sa postez aceasta nelamurire de a mea?Tin sa mentionez ca am un site cu raspunsuri pentru pixwords,el a fost facut acum o saptamana si am undeva la 80 de postari pe el.Am facut o cerere la adsense si astazi am primit un raspuns.Acesta este din pacate de respingere si as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva si sa ma invete cu ar trebui sa trec si eu peste aceste probleme !

Mai jos o sa atasez mesajul din partea lor :

Site does not comply with Google policies: We're unable to approve your AdSense application at this time because your site does not comply with the Google AdSense program policies or adhere to the Webmaster Quality guidelines. It's our goal to provide our advertisers sites that offer rich and meaningful content, receive organic traffic, and allow us to serve well-targeted ads to users. We believe that currently your site does not fulfill this criteria.

Here are some recommendations to help you improve the user experience on your site and comply with AdSense criteria:

  • It’s important for sites displaying Google ads to offer significant value to the user. As a publisher, you must provide unique and relevant content that gives users a reason to visit your site first.
  • Don’t place ads on auto-generated pages or pages with little to no original content.
  • Your site should also provide a good user experience through clear navigation and organization. Users should be able to easily click through your pages and find the information they’re seeking.

 
1. url la site ar ajuta sa primesti un raspuns concret, care sa te ajute.
2. in general problema mare la site-uri noi este continutul si apoi felul cum arata. Daca nu arata cat de cat profesional si pare facut doar pentru adsense, cu siguranta vei fi respins.
3. ar trebui sa ai minim 300 vizite pe zi la site

Update:
E posibil sa aiba legatura cu acest topic
Intrebare robots.txt unde ai blocat aaccesul google adsense pe site.
 
1. Incearca sa adaugi ceva mai mult text per articol. Din cate vad textul este auto generat si difera doar numele la articol. Poate fi considerat dublu content.
lszv60j.png

Cel putin pana esti acceptat de adsense, posteaza mai mult continut text.
2. La traficul care il ai acum,, orice retea ads ai pune pe site, nu vei scoate nimic.
3. In sidebar la facebook page, scoate Stream Feed, ca nu arata bine, lasa doar asa.
KMir84W.png

4. Cand ajungi la un trafic acceptabil, daca google adsense nu te accepta poti face o cerere sa intri in reteaua mea.
 
Iti multumesc Alex pentru sfaruri,si as vrea sa intru cu site-ul meu de filme online si seriale in reteaua ta,site-ul este in semnatura :D
Cel din semnatura nu se poate. Este plin de reclame, nu vezi nimic pe el.
 
Are cineva habar de ce adsense ma respinge pentru aceste chestii ?
1.site-ul este unul de discuții și nu este acceptat de politica noastră.
2.trebuie să eliminați întregul conținut care încurajează încălcarea politicilor de produs Google

Site-ul este unul cu raspunsuri pentru jocul pixwords si nu ce zic ei....
 
Are cineva habar de ce adsense ma respinge pentru aceste chestii ?
1.site-ul este unul de discuții și nu este acceptat de politica noastră.
2.trebuie să eliminați întregul conținut care încurajează încălcarea politicilor de produs Google

Site-ul este unul cu raspunsuri pentru jocul pixwords si nu ce zic ei....
Ti-am raspuns mai sus, site-ul in stadiul de acum nu va fi acceptat de google adsense.

Mai exista o posibilitate sa faci cont adsense. Iti faci un alt site care sa corespunda cerintelor google adsense si apoi dupa aprobare, cand contul este live poti pune reclame si pe acest site.
 
Pai mai sus ai spus ca este vorba de acel site jocul pixwords.
"site-ul se ocupă cu vânzarea și distribuirea de referate
Posteaza link la acesta sa ma uit, poate reusesc sa iti ofer ceva sugestii pentru a fi aprobat.
 
"site-ul se ocupă cu vânzarea și distribuirea de referate."
Poate nu inteleg eu, dar ce legatura are site-ul cu cele de mai sus?
Este acelasi site cu pixwords. Cum arata acum nu vei fi acceptat niciodata.
 
Loading...
Back
Sus