Cum reduci consumul la baterie si maresti performanta pe Android

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acesta este truc care iti poate mari durata la baterie in consum continu cu pana la 20-30% si dubla performanta.

1. dezinstall app facebook si messenger. Daca ai si alte aplicatii de la facebook, trebuie sa le dezinstalezi.
2. daca ai un program de clean, recomand sa rulezi curatarea
3. reboot la telefon

Acum ar trebui ca telefonul tau sa ruleze mult mai rapid, nu ar trebui sa se mai blocheze, iar consumul de baterie ar trebui sa scada. Pentru a vedea consumul de baterie, trebuie sa stai fara facebook 1-2 zile.

Acum ramane de vazut ce este mai important pentru tine. Facebook sau bateria si performanta la telefon.
Pentru multi daca nu au facebook pe telefon, nu au ce face cu el. :D
 
eu la tableta de exemplu am aplicatia Power Saver si am setat-o pe Ultra Saving mode care spune asa: "Maximize the battery life by limiting your device's performance and most background data.Some apps may not update unless you open them".
si culmea, tableta se misca mai repede cind e pe ultra saving mode si bateria se consuma mult mai greu.
 
Eu am STAMINA la telefon si tableta si cand o activez pe ultra mode bateria tine 23 zile, iar pe simplu STAMINA mode tine care se activeaza la 15% ma tine inca o zi sau pe full duce pana la 4 zile bateria.
Iar fara STAMINA activata ma tine putin peste 24 ore daca-l utilizez tot timpul.
Fara facebook si messenger bateria a tinut 2 zile la utilizare activa.
 
Loading...
Back
Sus